چگونه سایت وردپرس مهاجرت شده خود را آزمایش کنیم


بنابراین، شما در نهایت وب سایت وردپرس خود را مهاجرت کرده اید، تمام داده ها منتقل شده اند، و همه چیز به آرامی پیش رفت.

یا انجام داد؟

همانطور که بسیاری از کاربران باتجربه وردپرس بدون شک تأیید می کنند، انواع مشکلات مهاجرت وب سایت ممکن است رخ دهد که تأثیر آنها ممکن است بلافاصله آشکار نشود.

به همین دلیل است که آزمایش صحیح سایت وردپرس مهاجرت شده خود بسیار ضروری است، با اجرای یک ممیزی جامع وب سایت اطمینان حاصل کنید که همچنان همان تجربه با کیفیت را برای کاربران خود ارائه می دهید.

در این راهنما، ما به صورت گام به گام در طول فرآیند آزمایش با شما صحبت خواهیم کرد و تمام عواملی را که باید قبل از اطمینان از موفقیت 100 درصدی این حرکت بررسی کنید، به شما نشان خواهیم داد.

چگونه سایت وردپرس مهاجرت شده خود را در 6 مرحله آسان آزمایش کنید:

1. بررسی کنید که وب سایت در حال بارگیری و دسترسی است

قبل از اینکه بتوانید در تست های پس از مهاجرت خود غوطه ور شوید، باید مطمئن شوید که برای شروع یک وب سایت برای آزمایش دارید.

بنابراین، با فعال کردن مرورگر خود و بارگیری صفحه اصلی وب سایت خود شروع کنید.

آیا بدون خطا یا تاخیر بارگذاری می شود؟

آیا دارایی هایی مانند گرافیک، عکس و عناصر تعاملی وجود دارد؟ اگر چنین است، آیا آنها به سرعت لود می شوند؟

در مهمترین صفحات حرکت کنید و همان سوالات را بپرسید.

ادامه مقاله در زیر

اگر پاسخ شما کاملاً مثبت است، می توانید به بخش بعدی فرآیند تست بروید.

اگر اینطور نیست، راهنمای ما برای عیب یابی مشکلات رایج مهاجرت وردپرس به شناسایی علل و راه حل های مشکلاتی که با آن مواجه هستید کمک می کند.

هنگامی که مشخص کردید که نقاط اصلی ورود وب سایت شما همگی موجود، صحیح و کاملاً عملیاتی هستند، باید عمیق تر در بقیه سایت خود غوطه ور شوید، پیوندهای خراب را پیدا کنید و ناوبری سایت خود را بررسی کنید.

جستجوگر لینک شکسته ahrefs

اگر به تازگی یک وب سایت بزرگ را مهاجرت کرده اید، ممکن است برای شما آسان تر باشد که این کار را به ابزاری مانند Ahrefs Broken Link Checker بسپارید.

سایت خود را اضافه کنید و هر لینکی را که در سایت خود خطای 404 ایجاد می کند، به تفکیک کامل خواهید دید.

اگر تعداد زیادی از آنها وجود داشته باشد، یک دلیل محتمل ممکن است به سادگی یک مورد ساختار پیوند دائمی نادرست باشد.

ساختار پیوند ثابت نادرست در وردپرس

برای تست اینکه آیا این مورد است، به تنظیمات – پیوندهای ثابت از داشبورد وردپرس شما.

پس از آن، بررسی کنید که آیا ساختار پیوند ثابت با ساختار URLS متفاوت است و باعث خطای 404 می شود.

به عنوان مثال، اگر ساختار شما روی Month و Name تنظیم شده باشد، اما URL های شکسته روی Day و Name تنظیم شده باشند، مشکل شما وجود دارد.

به سادگی ساختار پیوند دائمی را به URL های شکسته فعلی خود تغییر دهید و دیگر نباید شکسته شوند.

یکی دیگر از دلایل احتمالی خطاهای 404 این است که صفحات یا منابع خاصی در طول فرآیند انتقال داده از بین رفته اند، به همین دلیل است که همیشه توصیه می کنیم قبل از مهاجرت از سایت وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید به سرعت و به راحتی فایل های از دست رفته را جایگزین کنید.

3. ساختار و ناوبری سایت خود را آزمایش کنید

بنابراین، شما مطمئن هستید که تمام صفحات شما حداقل در وب سایت شما فعال و قابل دسترسی هستند، اما آیا آنها به درستی در ساختار سایت شما سازماندهی و مرتب شده اند؟

خیلی غیرمعمول نیست که مهاجرت های وردپرس باعث شود پست ها دسته ها و برچسب های خود را از دست بدهند یا برچسب نادرست شوند.

به همین ترتیب، ما شاهد بوده ایم که پس از مهاجرت، بیش از سهم عادلانه مان در منوهای ناوبری به انحراف کشیده شده است.

به این ترتیب، ایده خوبی است که به ساختار ناوبری و سازماندهی محتوا توجه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز دقیقاً همان جایی است که باید باشد.

4. بررسی کنید که سایت کاملاً کاربردی است

در مرحله بعد، روی آزمایش عملکرد ویژگی های اصلی وب سایت خود تمرکز کنید تا مطمئن باشید کاربران می توانند دقیقاً همانطور که در نظر داشتید با سایت شما تعامل کنند.

به وب سایت خود بروید و هر اقدامی را که می خواهید کاربران انجام دهند، مانند پر کردن فرم ها یا کلیک کردن روی دکمه های CTA خود انجام دهید.

بررسی کنید که سایت کاملاً کاربردی است

اگر به تازگی یک سایت تجارت الکترونیک را مهاجرت کرده اید، یک خرید آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز از افزودن محصولات به سبد خرید تا تکمیل تراکنش بدون مشکل انجام می شود.

اگر سایتی دارید که کاربران می توانند به عنوان عضو ثبت نام کنند، فرآیندهای ثبت نام، ورود به سیستم و مدیریت حساب را آزمایش کنید.

البته لازم نیست فقط همه اینها را از دید کاربر آزمایش کنید. همچنین باید مطمئن شوید که هر گونه داده ای را از کاربران دریافت می کنید و این داده ها هنوز ایمن هستند.

به عبارت دیگر، آیا به فرم های ثبت نام خود پاسخ دریافت می کنید؟

آیا پرداخت های تجارت الکترونیک در حساب شما فرود می آید؟

آیا داده ها به درستی با هر افزونه بازاریابی یا تجزیه و تحلیل شخص ثالثی که ممکن است از آن استفاده می کنید، هماهنگ می شود؟

5. تست های سرعت و عملکرد را اجرا کنید

بهبود سرعت بارگذاری صفحه یکی از دلایل اصلی مهاجرت بسیاری از کاربران وردپرس به یک سرور جدید در وهله اول است.

اگر برای شما اینطور است، باید مطمئن باشید که تمام این مشکلات ارزشش را داشته است.

البته، در یک دنیای عالی، هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا اجرای یک سایت روی یک سرور بهتر باعث بارگذاری سریع‌تر آن نمی‌شود، اما آیا ارزش بررسی کردن را ندارد تا مطمئن شوید؟

تست‌های سرعت و عملکرد را در Google Pagespeed insights اجرا کنید

برای اجرای موثر این تست، از ابزارهایی مانند Pingdom و Google PageSpeed ​​Insights برای بررسی سرعت صفحه سایت خود در سرور قدیمی قبل از مهاجرت استفاده کنید و سپس سرعت سرور جدید را پس از مهاجرت بررسی کنید و این دو را با هم مقایسه کنید.

در حالت ایده آل، شاهد بهبود یا حداقل سرعت مشابه خواهید بود.

اگر نه، وقت آن رسیده است که چرایی آن را بررسی کرده و راه حل های توصیه شده را اجرا کنید.

با این حال، حتی اگر صفحه شما در سرور جدید عملکرد بهتری داشته باشد، اجرای آزمایش‌های سرعت صفحه ممکن است فرصت‌های ارزشمندی را برای بهبود بیشتر آن نشان دهد.

6. تست پاسخگویی تلفن همراه

در نظر گرفتن اینکه انتقال یک وب سایت به یک سرور جدید می تواند بر سازگاری یا عدم سازگاری آن برای موبایل تأثیر بگذارد، ممکن است چندان منطقی نباشد. هر از گاهی اتفاق می افتد

تست پاسخگویی موبایل سایت وردپرس

با در نظر گرفتن این موضوع، آزمایش نهایی نیازهای سایت وردپرس مهاجرت شده شما شامل استفاده از ابزارهایی مانند Google’s Mobile-Friendly Test برای اطمینان از بارگیری، ظاهر و عملکرد صحیح وب سایت شما در همه دستگاه ها است.

نحوه آزمایش سایت وردپرس مهاجرت شده: نکات کلیدی

اگر یک چیز وجود دارد که امیدواریم در این راهنما یاد گرفته باشید، این است که آزمایش سایت وردپرس مهاجرت شده شما برای اطمینان از اینکه هیچ مشکل طولانی مدتی وجود ندارد که بر توانایی شما برای ارائه یک تجربه کاربری باکلاس به بازدیدکنندگان تأثیر بگذارد، حیاتی است.

برای جمع بندی گرانبها چیزی که در تست وردپرس پس از مهاجرت خود باید به دنبال آن باشید، در اینجا سه ​​درس کلیدی وجود دارد که باید از این مقاله حذف کنید:

  • هرگز فرض نکنید که یک مهاجرت 100٪ موفقیت آمیز است – حداقل تا زمانی که به طور کامل آزمایش نکرده باشید که هر صفحه، پست وبلاگ و منبع آنلاین، قابل دسترسی است و آنطور که باید کار می کند.
  • به یاد داشته باشید که هم عملکردهای front-end و back-end سایت را تست کنید – نه تنها باید مطمئن شوید که بازدیدکنندگان می‌توانند از فرم‌های سایت، ویژگی‌های تجارت الکترونیک و سایر ابزارهای تعاملی شما استفاده کنند، بلکه همه باید بررسی کنید که هنوز هم تمام داده‌های مشتری مرتبط را از آن ویژگی‌ها دریافت می‌کنید.
  • ممیزی فنی سئو پس از مهاجرت وردپرس بسیار مهم است – از آنجایی که سرعت سایت و قابلیت استفاده از تلفن همراه تأثیر زیادی بر موفقیت وب سایت شما دارد، مهم است که بررسی کنید سایت تازه مهاجرت شده شما در هر دو امتیاز بالاتری کسب کرده است.

نکات برتر ما را برای مهاجرت یکپارچه وردپرس ببینید تا مطمئن شوید که سایت شما هر آزمونی را روی سرور جدید خود می‌گذراند.چگونه سایت وردپرس مهاجرت شده خود را آزمایش کنیم
– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!