بیستمین سالگرد وردپرس مبارک! ما بدون شما اینجا نبودیم – WordPress.com News


YouTube ویدیو

در بالا: Matt Mullenweg، Mike Little و Dries Buytaert را تماشا کنید – در یک مکالمه برای اولین بار – درباره 20 سال وردپرس و آینده منبع باز بحث می کنند.

در 27 می 2003، مت مولنوگ و مایک لیتل، یکی از بنیانگذاران، اعلام کردند که وردپرس در دسترس عموم است. چشم انداز آنها، همانطور که هنوز در پست های اصلی آنها در WordPress.org می توانید بخوانید، این بود که رسانه ای را تقویت کنند که از طریق آن هر کسی بتواند به راحتی ایده های خود را با جهان به اشتراک بگذارد و بحث کند.

چیزی که به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی متن باز شروع شد، اکنون به نیروی محرکه بیش از یک سوم از محبوب ترین وب سایت های اینترنت تبدیل شده است. نیویورک تایمزو Salesforce و Disney. اما پروژه غیرانتفاعی وردپرس همچنان به پیشبرد مأموریت خود برای دموکراتیک کردن انتشار در جهان به طور کلی ادامه می دهد. همانطور که نسخه 0.7 20 سال پیش تحت مجوز عمومی عمومی (GPL) برای دانلود رایگان در دسترس بود، وردپرس امروز رایگان است – در نسخه 6.2 و همچنان ادامه دارد.

نظر اصلی از مایک لیتل، بنیانگذار وردپرس است، که تصمیم گرفت پلتفرمی ایجاد کند که اینترنت را برای همیشه تغییر دهد.

Automattic – شرکت مادر WordPress.com، Jetpack، Tumblr و سایر پلتفرم‌ها و سرویس‌های وب – هنوز زمانی که مایک و مت وردپرس را راه‌اندازی کردند، وجود نداشت. اما از زمان تأسیس آن در سال 2005، این دو سازمان دست به دست هم داده اند. Automattic از طریق ابتکار Five for the Future، 5 درصد از منابع شرکت ما – از جمله بیش از 4000 ساعت کار در هفته – را به پروژه منبع باز وردپرس اختصاص می دهد. در عوض، ما از کارهای بزرگی که آنها در بهینه سازی وردپرس و تضمین بهترین تجربه ممکن برای ساخت و نگهداری وب سایت شما انجام می دهند، صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن آن، بهره مند می شویم.

این یک رابطه همزیستی است که ما قدردانی عمیقی از آن داریم. جامعه وردپرس اغلب از ضرب المثلی استفاده می کند که ما آن را دوست داریم: “کشند بالا همه قایق ها را بلند می کند.” یک پروژه وردپرس سالم و پر رونق برای همه ما سودمند است.

بنابراین، به دوستانمان در جامعه وردپرس منبع باز، صمیمانه تبریک می گوییم و متشکرم. بیست سالگی مبارک! ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم دو دهه آینده – و پس از آن – چه چیزی به همراه خواهد داشت.


به 99,184,302 مشترک دیگر بپیوندید


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!