بررسی اطلس سال 2022


پلتفرم WP Engine برای هدلس وردپرس، Atlas، به لطف مجموعه کاملی از محصولات پشتیبانی شده توسط تیم های داخلی ما، رشد باورنکردنی در سال گذشته داشته است.

در طول سال 2022، این تیم‌ها و محصولات پیشرو بوده‌اند، زیرا WP Engine پیشرفت‌های زیادی در فضای بدون سر وردپرس داشته است.

ما مشتاقیم که برخی از این کارها را با شما به اشتراک بگذاریم، و در زیر جزئیات راه‌اندازی‌ها و پیشرفت‌های عمده در سال گذشته برای پلتفرم Atlas، Faust.js، WPGraphQL و موارد دیگر را شرح خواهیم داد.

امتیاز: ما همچنین نگاهی اجمالی به آنچه می‌خواهیم در سال 2023 بسازیم، به شما می‌دهیم! اما ابتدا، بیایید به پیشرفت‌های پلتفرم Atlas بپردازیم.


شروع کار با اطلس آسان تر است

پلتفرم Atlas و اکوسیستم رو به رشد آن از زمان راه‌اندازی آن در سال 2020، موانع توسعه هدلس را هدف قرار داده است و تجربه ساختمان بدون هدلس را برای توسعه‌دهندگان باتجربه و همچنین کسانی که تازه به سراغ هدلس می‌روند آسان‌تر و در دسترس‌تر می‌سازد.

2022 نیز از این قاعده مستثنی نبود، زیرا تیم‌های ما بر روی به‌روزرسانی‌ها و بهبودهایی تمرکز کردند که تجربه و ایجاد یک پروژه وردپرس بدون سر را آسان‌تر از همیشه می‌کنند.

حساب های اطلس سندباکس

یکی از بزرگترین راه‌اندازی‌ها در سال 2022، اضافه شدن جعبه‌های سندباکس یا حساب‌های نمایشی برای Atlas بود که به توسعه‌دهندگان یک محیط رایگان و با امکانات کامل را ارائه می‌دهد که در آن می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره فناوری هدلس کسب کنند و به سرعت شروع به ساخت کنند.

ما هیجان‌زده هستیم که به مشتریان و علاقه‌مندان به فناوری مکانی امن برای شروع پروژه‌های جدید ارائه دهیم، و همراه با حساب‌های Atlas Sandbox، WP Engine همچنین برنامه‌های Atlas را به شرکت‌هایی در هر اندازه در سال 2022 گسترش داده است.

نمودارهای اطلس

در DE {CODE} 2022، Atlas Blueprints را راه‌اندازی کردیم، محیط‌های از پیش پیکربندی‌شده و با قابلیت نصب آسان که به کاربران Atlas نقطه شروعی برای یادگیری و ساختن با پشته فناوری بدون سر می‌دهد.

داشبورد اطلس بلوپرینت
نمودارهای اطلس محیط هایی از پیش پیکربندی شده و آسان برای نصب هستند که به طور خاص برای یادگیری و ساخت با پشته فناوری بدون سر طراحی شده اند.

Blueprints به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که سرعت یادگیری را افزایش داده و در زمان صرفه جویی کنند که در غیر این صورت صرف خواندن اسناد، نصب پشته فناوری و یادگیری نحوه جمع آوری سایت های بدون هد از ابتدا می شود.

از طرف دیگر، می‌توانید از Atlas Blueprints برای ایجاد یک وب‌سایت بدون هد در چند دقیقه استفاده کنید و تلاش‌های خود را بر روی ساخت پروژه بدون سر بعدی خود متمرکز کنید.


پلت فرم Atlas کاربرپسندتر است

همچنین در سال 2022 تیم‌های ما از پلتفرم اصلی Atlas پشتیبانی می‌کردند، با فهرست زیر از به‌روزرسانی‌ها، افزوده‌ها و بهبودهایی که استفاده و پیمایش اطلس را آسان‌تر می‌کرد.

 • تغییر مسیر در سطح دامنه به پورتال کاربر اضافه شد. کاربران Atlas دیگر نیازی به مدیریت تغییر مسیرها در سطح دامنه با میزبان DNS خود یا با یک توکن سفارشی ندارند.
 • رکوردهای زمان اجرا و رکوردهای ساخت بلادرنگ به پورتال کاربر اضافه شده است که دسترسی به این اطلاعات را آسان تر می کند.
 • وب‌قلاب‌ها را دوباره بسازید، تمیز کنید و دوباره ایجاد کنید به پورتال کاربر اضافه شد. برخلاف بازسازی‌های «عادی»، «بازسازی تمیز» همه پوشه‌های ذخیره‌شده قبلی را پاک می‌کند و تنها پس از آن آخرین commit را از شاخه شما قبل از بازسازی محیط بیرون می‌کشد. کاربران اکنون می توانند یک هوک ایجاد کنند که به آنها اجازه می دهد فرآیند بازسازی تمیز را شروع کنند.
 • بهبودهای یکپارچه سازی Github از جمله امکان حذف یک شعبه، تغییر نام مخزن، پشتیبانی زیر شاخه و موارد دیگر.
 • حفاظت از رمز عبور برای ارائه یک لایه امنیتی اضافی فعال است
 • کار ساخت و ساز را لغو کنید اضافه. به جای اینکه منتظر بمانند تا یک ساخت تکمیل شود یا زمان تمام شود، اکنون کاربران می توانند یک ساخت را لغو کنند و یک صف اضافی ایجاد کنند (با نشانگرهای وضعیت (در پورتال کاربر!)
 • توانایی عقب نشینی سریع برای ساخت موفق قبلی (در صورت وجود تصاویر شکسته، اشکال و غیره).
 • برنامه ریز نمونه کارها و جدید BigCommerce Blueprint اضافه شده در سال 2022.
 • پشتیبانی Monorepo سیستم ساخت Atlas اکنون از قابلیت تعیین یک زیر شاخه در Github هنگام انتخاب مخزن پشتیبانی می کند. این به بیلدها اجازه می دهد تا چندین برنامه جاوا اسکریپت را در یک مخزن داشته باشند و برنامه جاوا اسکریپت شما را در زیر پوشه ای از مخزن وردپرس داشته باشند.
 • حالت تصحیح اطلس فعال است، به توسعه دهندگان کمک می کند تا بهتر (و سریعتر) عیب یابی کنند.
 • دکمه اعتبار مجدد دامنه اضافه شدچراغ‌های وضعیت دامنه را به پورتال کاربر اضافه کرد که به‌روزرسانی سریع و بررسی مجدد سوابق DNS را آسان می‌کند.
 • دانلود مستقیم zip از طریق API اکنون در دسترس است، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از اعتبارنامه های API WP Engine، کد را مستقیماً در Atlas آپلود کنند.
این طرح اطلس دارای یک کانکتور BigCommerce است که تجارت الکترونیک وردپرس بدون هدر را فعال می کند و به شما کمک می کند اولین فروشگاه خود را سریعتر به تولید برسانید.

محیط های پیش نمایش تقاضا را بکشید

یکی دیگر از پیشرفت‌های Atlas که گردش کار Atlas شما را آسان‌تر می‌کند، توانایی ایجاد پویا محیط‌های Atlas جدید برای آزمایش تغییرات شما از درخواست‌های کششی GitHub است، بدون نیاز به گذراندن مراحل پیکربندی در پورتال کاربر.

اگر تصمیم دارید این ویژگی را فعال کنید، هر درخواست کششی که برای شاخه‌ای که به‌عنوان شاخه منبع محیط Atlas شما استفاده می‌شود باز می‌شود، یک محیط پیش‌نمایش براساس مقایسه شعبه با شاخه منبع شما ایجاد می‌کند. بستن یا ادغام درخواست کشش باعث بسته شدن محیط می شود.


Faust.js با وردپرس سازگارتر است

Faust.js یک چارچوب متن باز است که توسط WP Engine حمایت می شود و بر روی Next.js و React ساخته شده است. Faust یک کتابخانه کامل است که زمان توسعه مورد نیاز برای وب سایت های وردپرس بدون هد را کاهش می دهد و در عین حال تمام قدرت وردپرس را به برنامه front-end شما می آورد.

در سال 2022، ما بر روی پیشرفت‌های Faust.js تمرکز کرده‌ایم که دوباره تصور می‌کنند یک کتابخانه وردپرس بدون سر چه چیزی می‌تواند و باید باشد. ما آن را از ابتدا با در نظر گرفتن توسعه دهندگان وردپرس و با هدف اطمینان از اینکه Faust.js کتابخانه مناسبی برای همه انواع سایت های وردپرس بدون هد است، بازسازی کرده ایم.

معرفی مجدد Faust.js

به لطف بازخورد عالی مشتریان مبنی بر اینکه چارچوب جاوا اسکریپت متمرکز بر وردپرس ما در توانمندسازی توسعه دهندگان وردپرس در درجه اول تاثیرگذار خواهد بود، Faust.js را در سال 2022 دوباره راه اندازی می کنیم.

Faust.js توسعه هدلس را برای توسعه دهندگان وردپرس آسان کرده است

Faust.js سلسله مراتب قالب وردپرس را در توسعه هدلس معرفی کرد و به کاربران این امکان را می دهد که قالب های بدون هد خود را به راحتی مانند تم های کلاسیک وردپرس کنترل کنند. این امر با امکان ادغام سریعتر با مدیریت محتوای وردپرس در زمان و انرژی تیم صرفه جویی می کند.

Headless Faust.js بستری ایده آل برای آژانس ها و سازمان ها ساخته است

Faust.js همچنین دو ویژگی جدید را برای توسعه headless معرفی کرد، کلاینت Apollo و پلاگین Faust.js که با هم به اطلس اجازه می‌دهد تا پلتفرم مناسبی برای سایت‌هایی در هر اندازه باشد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد دقیقاً آنچه را که در طول چرخه عمر خود نیاز دارند بسازند. اپلیکیشن بدون سر

افزونه Faust.js همچنین گزینه‌های مفیدی را برای سایت‌های بدون هد ارائه می‌دهد، از جمله توانایی پنهان کردن صفحات مدیریت «موضوع»، تغییر مسیر درخواست‌ها به مسیر جهانی، و بازنویسی URLهای وردپرس به URLهای فرانت‌اند در محتوای مورد نظر.

WPGraphQL هوشمندتر و سریعتر است!

بهترین GraphQL API برای وردپرس در سال 2022 حتی بهتر شد. WPGraphQL یک افزونه رایگان و منبع باز وردپرس است که یک طرح و API GraphQL قابل ارتقا برای هر سایت وردپرسی ارائه می دهد.

اگرچه در حال حاضر به طور گسترده برای ساخت برنامه های کاربردی جاوا اسکریپت غنی با فریم ورک هایی مانند Next.js، Gatsby، Vue، و Svelte استفاده می شود (و نقشی کلیدی در اکوسیستم بزرگتر Atlas ایفا می کند)، بدون شک پیشرفت های WPGraphQL در سال گذشته باعث ایجاد یکنواختی می شود. مجموعه بزرگتری از موارد استفاده.

نقدی هوشمند

یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های WPGraphQL در سال 2022، انتشار SmartCache بود، یک افزونه WPGraphQL که به شما امکان می‌دهد درخواست‌های GraphQL خود را از وردپرس ذخیره کنید.

هنگامی که این درخواست‌ها کش شدند، دیگر به سرور وردپرس نمی‌رسند و در عوض از طریق WPGraphQL SmartCache حرکت می‌کنند. این به شما عملکرد بهتری می دهد در حالی که از منابع کمتری استفاده می کنید! این افزونه برای کار به طور خاص با لایه کش شبکه پلت فرم میزبانی وردپرس طراحی شده است.

انواع پست سفارشی جدید و گزینه های رتبه بندی

WPGraphQL همچنین نمایش انواع پست های سفارشی و طبقه بندی ها را در طرحواره GraphQL آسان می کند. از اکتبر 2022، WPGraphQL گزینه‌های جدیدی را برای نحوه اضافه کردن انواع پست و طبقه‌بندی خود به طرحواره WPGraphQL معرفی می‌کند.

این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از WPGraphQL به روش های مختلف (آسان تر) با کد کمتر استفاده کنند. به عنوان مثال، این به روز رسانی به سازگاری بیشتر بین ابزارهایی مانند WooCommerce و WPGraphQL کمک می کند.


تحقیقات برای پروژه‌های بی‌هدف باز است

نسخه آزمایشی جستجوی اطلس

سایت‌های وردپرس بدون سر که از REST API یا WPGraphQL برای انجام جستجوها بدون هیچ بهینه‌سازی عملکرد دیگری استفاده می‌کنند، ممکن است با مشکلاتی مانند نتایج جستجوی غیرمنتظره، ناتوانی در جستجوی بیش از یک کلمه در یک زمان و عدم پشتیبانی از داده‌های سفارشی مواجه شوند.

جستجوی اطلس برای تغییر آن منتشر شده است و یک راه حل جستجوی بدون هد و سفارشی برای وردپرس ارائه می دهد که عملکرد و قابلیت سفارشی سازی بیشتری نسبت به جستجوی پیش فرض وردپرس دارد.

بتای جستجوی اطلس در بهار 2022 به‌عنوان بخشی از برنامه بتای ما به‌صورت رایگان در دسترس همه مشتریان Atlas قرار گرفت، اما منتظر به‌روزرسانی‌های در دسترس بودن عمومی برای جستجوی Atlas باشید!


محتوا در Atlas عملکرد بیشتری دارد

معماری هدلس تجربه جدیدی را برای سازندگان وب سایت و تولیدکنندگان محتوا فراهم می کند، اما همچنین می تواند بهبود عملکرد قابل توجهی را در نحوه ارائه وب سایت ها و محتوا ایجاد کند.

Android Authority، بزرگترین نشریه مستقل اختصاص داده شده به سیستم عامل اندروید، پس از اتخاذ یک معماری بدون هد با باطن وردپرس، بهبودهای قابل توجهی در SEO و تجربه مرور 50 میلیون خواننده ماهانه خود – از جمله افزایش 6 برابری در سرعت صفحه – ایجاد کرده است.

کالج جورجیا، کالج هنرهای کاربردی و فناوری مستقر در انتاریو، کانادا، پس از تغییر به معماری بدون سر با استفاده از اطلس، وب سایت خود را از رتبه 23 به رتبه دوم در نتایج جستجو جهش کرده است.

سایر کاربران اطلس، از ناشران دیجیتال پرترافیک گرفته تا برندهای مصرف‌کننده سازمانی، از پلتفرم و اکوسیستم اطلس در سال 2022 بهره‌مند خواهند شد تا محتوا را به طور مؤثرتر، در کانال‌ها و نقاط تماس دیجیتال بیشتر، با سرعت و دقت به کاربران داخلی و خارجی ارائه دهند.

استفاده از هدلس مدتی است که افزایش یافته است، اما همانطور که به رشد خود ادامه می‌دهد، و با درک بیشتر رهبران کسب‌وکار که چگونه این رویکرد می‌تواند به آنها کمک کند نیازهای دیجیتالی خود را برآورده کنند، می‌بینیم که مشتریان بیشتری نسبت به گذشته از معماری بدون سر استفاده می‌کنند. “، مدیر WP Engine برای مدیریت محصول، جیسون کونن.

وی افزود: محتوا در اطلس بیشتر اجرا می شود، بس کنید. “اگر ایجاد محتوا بخش اصلی کسب و کار شما است، پس ساختن آن با وردپرس و استفاده از چارچوب های فرانت اند که توسعه دهندگان شما دوست دارند از آن استفاده کنند، فقط یک تغییر دهنده بازی است. اما حرف من را قبول نکنید – آن را به صورت رایگان امتحان کنید. با یک حساب کاربری Atlas Sandbox برای تجربه تفاوت سر تا پا. مستقیم.”


نگاه به آینده در سال 2023

ما تعهد خود را نسبت به بهبودهای Atlas در سال آینده دوچندان می کنیم، و ما هیجان زده هستیم که راه اندازی برخی از ابزارها و ویژگی های جدید را در کنفرانس توسعه دهندگان مجازی DE {CODE} اعلام کنیم!

شما نمی خواهید اکشن را از دست بدهید، بنابراین جای خود را همین حالا رزرو کنید – به صورت رایگان! می توانید در اینجا ثبت نام کنید.

و با ما همراه باشید – ما به اشتراک گذاری برخی از پروژه هایی که در سال 2023 منتظر آنها هستیم، از جمله بهبود تجربه CI/CD، به روز رسانی ویژگی جستجوی جدید ما، ادغام با Advanced Custom Fields (ACF) و … ادامه خواهیم داد. البته، بهبود عملکرد مداوم.

دوست دارید چه چیز دیگری بسازیم؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!