با افزونه وردپرس مکان‌های نقشه، نقشه‌های تفصیلی گوگل را میزبانی کنید


آیا می دانستید که می توانید یک نقشه تعاملی گوگل را در وب سایت وردپرس خود میزبانی کنید؟

ممکن است قبلاً بدانید که می توانید یک نقشه گوگل را در هر صفحه یا پستی به سادگی با کپی کردن کد iframe در یک بلوک HTML جاسازی کنید. این نقشه هر منطقه ای را که تعیین کرده اید نشان می دهد. با این حال، این محدودیت روش جاسازی HTML است.

اگر می‌خواهید مکان‌های نقشه گوگل را به سطح دیگری در سایت وردپرس خود ببرید، در این مورد بمانید زیرا در این مقاله دقیقاً نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهم داد.

اما ابتدا، چه کاربردهای بالقوه ای می توانید برای میزبانی نقشه گوگل در سایت خود داشته باشید؟

برای اولین بار، می توانید مکان کسب و کار خود را با یک سنجاق نشان دهید. یا اگر در حال برنامه ریزی یک رویداد هستید، می توانید مکان دقیق را دقیقاً در صفحه رویداد نمایش دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از قبل برنامه ریزی کنند. فرض کنید یک وب سایت مسافرتی دارید که به گردشگران درباره بهترین موزه ها برای بازدید در یک شهر خاص می گوید. یا می توانید مسیرهای پیاده روی را نشان دهید و به کاربران اجازه دهید یادداشت های خود را در مورد پیاده روی وارد کنند؟

همه این کارها را می توانید با افزونه Map Locations وردپرس از Creative Minds انجام دهید. بیا شروع کنیم!

با افزونه Map Locations نقشه های منحصر به فرد ایجاد کنید

با افزونه Map Locations، می‌توانید مکان‌های متعددی را به همراه اطلاعات خاص درباره مکان – به‌علاوه تصاویر، ویدیو، مسیرهای کد پستی و نشانگرهای قابل جستجو، روی نقشه Google قرار دهید.

با استفاده از یکپارچه سازی نقشه گوگل، می توانید یک سیستم مکان فروشگاه با استفاده از چندین نقشه ایجاد کنید و یک فهرست تعاملی از مکان ها ایجاد کنید. این افزونه همچنین به شما امکان می دهد برای هر مکان یک نماد منحصر به فرد نمایش دهید.

اسکرین شات از صفحه وردپرس پلاگین Cm Map Locations

علاوه بر این، این افزونه پشتیبانی می کند:

 • واردات و صادرات مکان ها
 • جستجوی مکان با کد پستی
 • جاسازی مکان ها با استفاده از کدهای کوتاه

شروع کار با پلاگین وردپرس مکان های نقشه

افزونه Map Locations دارای منوی کاملی از تنظیمات است و یک راهنمای کاربر با دسترسی آسان را مستقیماً در داشبورد مدیریت وردپرس شما میزبانی می کند. چندین مرحله مهم برای پیکربندی و تنظیم نقشه های شما وجود دارد. اولین مورد نصب افزونه در سایت شماست.

افزونه Map Locations را نصب کنید

می توانید افزونه Map Locations را در صفحه WordPress.org آن پیدا و دانلود کنید. همچنین، می‌توانید «مکان‌های نقشه سانتی‌متری» را در داشبورد خود در زیر جستجو کنید افزونه ها → افزودن جدید.

همچنین می توانید یکی از نسخه های پریمیوم افزونه را در وب سایت Creative Minds خریداری کنید.

پس از نصب و فعال سازی، یک آیتم منوی جدید در منوی داشبورد سمت چپ خود به نام «CM Map Locations» پیدا خواهید کرد.

اولین قدم در پیکربندی افزونه این است که کلید Google Maps API خود را وارد کنید. اگر قبلاً یکی را ندارید، بیایید اکنون آن را بررسی کنیم.

یک کلید Google Maps API دریافت کنید

ابتدا به یک حساب Google نیاز دارید. از ژوئیه 2018، استفاده از داده‌های Google Maps، Routes، و Places همچنین نیازمند داشتن اطلاعات صورت‌حساب در Google Cloud است. با این حال، هنگام ایجاد کلید API خود، این فرصت را خواهید داشت که آن اطلاعات را اضافه کنید.

زیر مکان های نقشه CM → تنظیمات، یک فیلد برای کلید API و پیوندی برای دریافت آن پیدا خواهید کرد، اگر قبلاً یکی را ندارید.

اسکرین شات از منوی Map Locations

برای استفاده از افزونه Map Locations به چندین کلید API نیاز دارید:

 • JavaScript API
 • API مکان جغرافیایی (برای برخی ویژگی‌ها، به HTTPS نیاز دارد)
 • API کدگذاری جغرافیایی
 • Places API

برای دریافت این کلیدها، به صفحه Google Developers بروید.

به پروژه خود بروید یا یک پروژه جدید ایجاد کنید.

اسکرین شات از منوی پروژه توسعه دهنده گوگل

بعد، به API ها و خدمات → کتابخانه.

یک API را از لیست انتخاب کنید، یا از نوار جستجو برای یافتن یکی از APIهایی که قبلا ذکر کردم استفاده کنید. در منوی باز شده برای API، روی آبی کلیک کنید فعال کردن دکمه. مراحل را برای هر API تکرار کنید.

هنگامی که همه API ها را فعال کردید، باید کلید را دریافت کنید (فقط به یکی نیاز دارید). در نوار کناری، Credentials را انتخاب کنید که در آن کلید API خود را در لیست خواهید دید. کلید API را در کلیپ بورد خود کپی کنید – در یک لحظه آن را در وب سایت خود جایگذاری خواهید کرد.

ابتدا، همانطور که قبلا ذکر کردم، باید صورتحساب Google Cloud را فعال کنید. این یک گام مهم برای عملکرد صحیح افزونه Maps Location است. هنگامی که به پروژه خود وارد شدید، روی منوی همبرگر در بالا سمت چپ کلیک کنید و Billing را انتخاب کنید. پیامی دریافت خواهید کرد که از شما خواسته می شود یک حساب صورت‌حساب را پیوند دهید. روی آن دکمه کلیک کنید و دستورات را دنبال کنید.

اکنون که تمام مراحل تنظیم و دریافت کلیدهای API Google خود را انجام داده اید، به سایت وردپرس خود بازگردید. در صفحه تنظیمات مکان‌های نقشه CM، کلید Google Maps API خود را جای‌گذاری کنید و روی ذخیره در پایین کلیک کنید. اگر دوست دارید، می توانید پیکربندی را با استفاده از دکمه سمت راست تست کنید.

افزودن مکان

افزونه Map Locations هم یک صفحه فهرست برای بازدیدکنندگان و هم برای کاربران ایجاد می کند. هنگامی که یک مکان را اضافه کردید، در آن صفحات فهرست می شود. قبل از اینکه یک مکان را اضافه کنید، ایده خوبی است که حداقل یک دسته بندی برای نقشه های خود ایجاد کنید.

این کار به سادگی اضافه کردن یک دسته پست جدید است، اما اینها مختص مکان های نقشه هستند. هر تعداد دسته که دوست دارید در زیر ایجاد کنید مکان های نقشه CM → دسته ها. همچنین می توانید نمادهای نشانگر پیش فرض را برای هر دسته اضافه کنید.

اسکرین شات از منوی Map Locations

هنگامی که دسته بندی های خود را ایجاد کردید، می توانید یک مکان اضافه کنید. می توانید از منوی CM Map Locations استفاده کنید یا کلیک کنید + جدید در نوار ابزار مدیریت خود و انتخاب کنید محل. در ویرایشگر صفحه مکان جدید، فیلدهای نام مکان و توضیحات مربوط به مکان مورد نظر شما را پر کنید.

دسته مناسب را از لیست انتخاب کنید و نماد نشانگر را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید نماد خود را در صورت تمایل آپلود کنید. در مرحله بعد، می‌توانید هر تصویر یا ویدیویی درباره موقعیت مکانی خود اضافه کنید – این می‌تواند برای سایت‌های راهنمای سفر مفید باشد.

در مرحله بعد، به نقشه گوگل که در صفحه نمایش داده شده است، به پایین بروید. مکان را جستجو کنید یا در صورت لزوم نقشه را جابجا کنید. هنگامی که موقعیت مکانی خود را در معرض دید قرار دادید، یکی از ابزارهای طراحی را انتخاب کنید و مرزهای مکان خود را روی نقشه ترسیم کنید.

اسکرین شات از ایجاد مکان نقشه در نقشه گوگل

با پیمایش بیشتر به پایین صفحه، اطلاعات دقیق طول و عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی و آدرس مکان شما را خواهید دید که به صورت خودکار تکمیل می شوند. اگر دوست دارید می توانید اضافه کنید:

 • شماره تلفن
 • سایت اینترنتی
 • آدرس ایمیل
 • URL

کلیک کنید بر روی صرفه جویی را فشار دهید و موقعیت مکانی شما به لیست مکان های موجود در سایت شما اضافه می شود. هنگام مشاهده مکان، بازدیدکنندگان شما اطلاعات و نقشه با فرمت منظمی را مشاهده خواهند کرد.

اسکرین شات از نقشه نمایش داده شده سانتا باربارا

کنترل دسترسی

اگر می خواهید نقشه های خود را تعاملی کنید، باید پیکربندی کنید کنترل دسترسی در مکان های نقشه CM منو. چندین گزینه برای دسترسی وجود دارد.

فهرست مکان ها

این به شما امکان می دهد تعیین کنید چه کسانی می توانند به فهرست مکان ها دسترسی داشته باشند و مکان ها را جستجو یا فیلتر کنند.

مشاهده مکان

این تعیین می کند که چه کسی می تواند صفحه مکان را نمایش دهد.

ایجاد مکان

انتخاب کنید چه کسی می تواند مکان ایجاد کند.

به روز رسانی موقعیت مکانی شخصی

انتخاب کنید چه کسی می‌تواند مکان‌ها را به‌روزرسانی کند.

نقش های مجاز برای استفاده از کتابخانه رسانه

اگر مشترکی قابلیت upload_files را داشته باشد، می‌تواند برگه کتابخانه رسانه وردپرس را هنگام آپلود تصویر برای یک مکان ببیند. اگر می خواهید از جستجوی کاربران در کتابخانه رسانه وب سایت خود جلوگیری کنید، مطمئن شوید که دسترسی به نقش های خاص را لغو کرده اید.

برای هر دسته، می‌توانید از میان نقش‌های پیش‌فرض موجود در هسته وردپرس یا نقش‌های ارائه‌شده توسط افزونه‌هایی که نقش‌های خاصی را تعیین می‌کنند، انتخاب کنید.

ویژگی های اضافی

من اصول اولیه راه اندازی و استفاده از افزونه Map Locations را پوشش داده ام، اما ویژگی های بسیار بیشتری در دسترس است.

تم ها

حداکثر شش موضوع وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید تا مکان‌هایتان در سایتتان برجسته شود.

کاشی / لایه ها

می‌توانید لایه‌هایی را در بالای نقشه‌های خود به اطلاعاتی مانند نمایش چرخه‌های ترافیک با استفاده از OpenStreetMap یا سرویس دیگری اضافه کنید.

نمایش مکان کاربر

کاربران شما می توانند موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارند و آن را روی نقشه نمایش دهند.

پشتیبانی REST/API

از REST API برای ایجاد مکان از سایت های دیگر یا حتی برنامه های تلفن همراه استفاده کنید.

نمایش الگوها

چندین الگوی نمایش موجود است که به شما امکان می دهد به راحتی یک مکان یاب فروشگاه، لیست یا نقطه مورد علاقه ایجاد کنید.

جستجو بر اساس شعاع

شما می توانید یک شعاع تعریف شده را از یک کد پستی در هر کشوری جستجو کنید.

Waze و Google Directions

هنگامی که یک مکان جدید ایجاد می کنید، پیوندهای مسیر Wave و Google به طور خودکار به لیست اضافه می شوند.

قیمت گذاری برای پلاگین مکان های نقشه

می توانید افزونه Map Locations را به صورت رایگان در هر تعداد سایت وردپرسی که دوست دارید نصب و استفاده کنید. این شامل تمام موارد ضروری است که برای ایجاد مکان‌های دلخواه، اضافه کردن توضیحات و تصاویر و نشان دادن هر مکان روی نقشه منحصر به فرد آن نیاز دارید. با این حال، با خرید نسخه های پریمیوم، به ویژگی های بیشتری دسترسی پیدا می کنید.

موقعیت مکانی نقشه ضروری (Pro) = 39 دلار در سال

علاوه بر موارد ضروری ذکر شده در بالا، قالب های نمایش، واردات/صادرات، پشتیبانی از دسته ها، اطلاعات آب و هوا، کنترل دسترسی و موارد دیگر را در یک وب سایت دریافت می کنید.

موقعیت مکانی نقشه پیشرفته + بسته مدیریت مسیر = 69 دلار در سال

این ردیف افزونه Creative Minds’ Route Manager را اضافه می کند و مجوز را به سه وب سایت گسترش می دهد.

مکان نهایی نقشه + مسیرهای نقشه + 5 افزونه = 119 دلار در سال

لایه Ultimate چندین افزونه و افزونه Map Routes را با مجوز برای حداکثر ده وب سایت اضافه می کند.

هر ردیف یک سال پشتیبانی ارائه می دهد و 30 روز ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهد.

نقشه های تعاملی را در سایت وردپرس خود نمایش دهید

افزونه Map Locations به شما این امکان را می‌دهد که فهرست مکان‌های فروشگاه ایجاد کنید، گردشگران را در هر شهر راهنمایی کنید، یا حتی به کاربران اجازه دهید نقشه‌هایی را متناسب با نیاز خود ایجاد و تنظیم کنند. این یکی از افزونه‌ها در مجموعه گسترده پیشنهادات تیم توسعه در Creative Minds است.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!