بررسی افزونه دسترسی به محتوای کد دعوت نامه برای وردپرس


آیا به دنبال راهی برای محدود کردن دسترسی به محتوای سایت وردپرس خود از طریق کد دسترسی هستید؟

افزونه Invitation Code Content Access راهی برای راه اندازی آسان این قابلیت در سایت شما ارائه می دهد.

برخلاف استفاده از ویژگی محافظت از رمز عبور وردپرس، کدهای دسترسی گزینه های بیشتری برای کنترل استفاده و مدیریت دسترسی به شما می دهند.

اما برخلاف افزونه عضویت، کدهای دسترسی نیازی به ثبت نام کاربران برای یک حساب کاربری در سایت شما ندارند.

برای برخی موارد استفاده، این میانه می تواند واقعا مفید باشد و کدهای دسترسی ممکن است راه بسیار خوبی برای ارتقای وب سایت شما باشد.

در بررسی عملی افزونه Invitation Code Content Access، نگاهی عمیق‌تر به آنچه افزونه ارائه می‌دهد خواهیم داشت و نحوه عملکرد آن را به شما نشان می‌دهیم.

بررسی دسترسی به محتوای کد دعوت: افزونه چه کاری انجام می دهد؟

افزونه دسترسی به محتوای کد دعوت

به طور خلاصه، Invitation Code Content Access به شما امکان می دهد دسترسی به قسمت هایی از محتوای سایت خود را محدود کنید و سپس به کاربران اجازه دهید با وارد کردن یک کد دسترسی، قفل دسترسی به آن محتوا را باز کنند.

این به نوعی مانند یک افزونه عضویت در وردپرس است. اما به جای باز کردن خودکار محتوا بر اساس نقش عضویت کاربر، می‌توانید از کاربران بخواهید که کد دسترسی را برای باز کردن قفل محتوا وارد کنند.

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین این افزونه و افزونه عضویت این است که کاربران انجام می دهند نه برای دسترسی به محتوا به یک حساب وردپرس نیاز دارند – تنها چیزی که نیاز دارند یک کد دسترسی معتبر است.

در حالی که عملکرد در نگاه اول ساده به نظر می رسد، Invitation Code Content Access لیست ویژگی های بسیار عمیق و گزینه های پیکربندی زیادی را ارائه می دهد.

کد دسترسی به صفحه رد شد

بیایید از طریق برخی از بخش های اصلی ویژگی ها مرور کنیم و سپس به شما نگاهی عملی به نحوه عملکرد آن خواهیم داد.

ارائه/تولید کدهای دسترسی (رایگان یا پولی)

می‌توانید کد(های) دسترسی را به صورت رایگان به کاربران بدهید یا این افزونه دارای قابلیتی برای شارژ کد دسترسی است.

اگر رویکرد پولی را انتخاب کنید، عملکرد پرداخت توسط WooCommerce ارائه می شود.

شما همچنین می توانید کدهای دسترسی را به صورت تکی یا انبوه ایجاد کنید. علاوه بر استفاده از ابزار تولید انبوه، می‌توانید یک CSV پر از کدهای دسترسی را نیز آپلود کنید.

در اینجا لیست کاملی از گزینه های شما برای ایجاد کدهای دسترسی آمده است:

 • به کاربران اجازه دهید کد خود را خریداری کنند
 • خودتان یک کد دسترسی ایجاد کنید
 • کدهای دسترسی متوالی متعدد را خودتان ایجاد کنید
 • با آپلود یک فایل CSV کدهای دسترسی را به صورت انبوه تولید کنید

هنگامی که کدهای دسترسی را ایجاد می کنید، همچنین می توانید به طور خودکار یک ایمیل با کدهای دسترسی کاربران ارسال کنید.

محدود کردن استفاده از کد دسترسی

این افزونه همچنین دارای عملکردی است که به شما امکان می دهد استفاده از کد دسترسی را به روش های مختلف محدود کنید.

اول از همه، می‌توانید یک محدودیت کلی برای هر کد دسترسی تعیین کنید. به عنوان مثال، می توانید تعیین کنید که یک کد دسترسی نمی تواند بیش از ده بار استفاده شود.

همچنین می‌توانید محدودیت‌های استفاده را در سطح IP تنظیم کنید، که به شما امکان می‌دهد کنترل کنید که چند آدرس IP منحصر به فرد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، می توانید محدودیت را روی 20 آدرس IP مجزا تنظیم کنید، در حالی که به هر آدرس IP اجازه دهید در صورت نیاز چندین بار از آن استفاده کند.

محدودیت ها و انقضا

همچنین می‌توانید محدودیت‌های کد دسترسی مبتنی بر زمان را به سه روش مختلف تنظیم کنید…

ابتدا، می توانید تاریخ شروع/ توقف را برای زمانی که کد دسترسی فعال است تنظیم کنید. به عنوان مثال، می توانید آن را از 1 فوریه تا 8 فوریه فعال کنید.

دوم اینکه، می‌توانید کد دسترسی را طوری تنظیم کنید که مدت زمان مشخصی پس از اینکه کاربر در ابتدا آن را فعال کرد منقضی شود. به عنوان مثال، می توانید به طور خودکار 24 ساعت پس از اولین باری که کاربر کد دسترسی را وارد کرد، منقضی شود.

سوم اینکه می توانید مدت زمانی را مشخص کنید که کاربر پس از وارد کردن کد به محتوا دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید آن را طوری بسازید که کاربر پس از وارد کردن کد به مدت 24 ساعت به محتوا دسترسی داشته باشد. پس از اتمام آن 24 ساعت، دسترسی آنها به طور خودکار منقضی می شود.

شما همچنین بسیاری از تنظیمات مفید دیگر را در این زمینه دریافت می کنید. برای مثال، می‌توانید به‌طور خودکار قفل محتوای محدود شده را برای کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند باز کنید، که به شما امکان می‌دهد فقط از کدهای دسترسی برای بازدیدکنندگان مهمان استفاده کنید.

در نهایت، شما همچنین می توانید یک گزارش دسترسی برای ردیابی میزان استفاده دقیق از همه کدهای دسترسی خود مشاهده کنید.

انتخاب محتوا برای محدود کردن

قوانین محدودیت

برای کنترل اینکه چه محتوایی را محدود کنید، افزونه Invitation Code Content Access به شما امکان می‌دهد تکه‌های محتوا را محدود کنید یا چندین قسمت از محتوا را با کد دسترسی یکسان باز کنید.

شما همچنین می توانید فقط محدود کنید بخش محتوا با استفاده از کد کوتاه افزونه. هر محتوای داخل کد کوتاه به کد دسترسی نیاز دارد، در حالی که همه موارد خارج از کد کوتاه همچنان بدون کد دسترسی قابل دسترسی خواهند بود.

در نهایت، شما همچنین می توانید دسترسی به دانلود فایل را محدود کنید. می توانید یک فایل را مستقیماً در افزونه آپلود کنید یا می توانید پیوندی به فایل وارد کنید.

موارد استفاده دسترسی به محتوای کد دعوت

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از افزونه Invitation Code Content Access استفاده کنید. این می تواند به ویژه برای مسابقات یا تبلیغات مفید باشد، اما بسیاری از جهات دیگر وجود دارد که می توانید آن را دنبال کنید.

برای اینکه خلاقیت خود را به جریان بیندازید، اجازه دهید چند نمونه از زمانی که ممکن است از دسترسی به محتوای کد دعوت استفاده کنید، مرور کنیم:

 • صفحات فرود/فروش انحصاری – می توانید یک صفحه فرود یا صفحه فروش انحصاری راه اندازی کنید که فقط برای صد بازدید کننده اول در دسترس باشد. می‌توانید کد دسترسی را در ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و با محدود کردن تعداد افرادی که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، فوریت را افزایش دهید.
 • محصولات انحصاری – اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید، می توانید از رویکردی مشابه با نکته قبلی استفاده کنید و دسترسی انحصاری به یک محصول خاص در فروشگاه خود را ارائه دهید.
 • مسابقات / قرعه کشی جوایز – می توانید مسابقه ای را برای دسترسی کاربران به محتوای خاصی در سایت خود برگزار کنید. سپس، می توانید کد دسترسی را با برنده (ها) به اشتراک بگذارید.
 • پیش نمایش محتوا – اگر یک دوره آنلاین یا سایت محتوای محدود دارید، می‌توانید از کدهای دسترسی برای ارائه پیش‌نمایش محدودی از محتوای خود به کاربران استفاده کنید، بدون اینکه آنها را مجبور به ثبت نام کنید. به عنوان مثال، شما می توانید به کاربران اجازه دهید فقط با وارد کردن یک کد دسترسی، به اولین درس در دوره خود دسترسی داشته باشند.
 • معاملات لحظه آخری – می توانید معاملات لحظه آخری را در ایمیل یا رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. به عنوان مثال – “فقط 24 ساعت – به این معاملات لحظه آخری دسترسی پیدا کنید”.
 • دانلود فایل – می‌توانید دانلودهای انحصاری فایل را ارائه دهید و از کاربران بخواهید که یک کد دسترسی معتبر برای دانلود فایل وارد کنند.

باز هم – اینها فقط چند نمونه هستند و کاملاً ممکن است شما با موارد استفاده کاملاً جدید و متفاوت برای افزونه Invitation Code Content Access استفاده کنید.

نحوه استفاده از دسترسی به محتوای کد دعوت

اکنون که در مورد نحوه عملکرد افزونه Invitation Code Content Access و آنچه می توانید از آن استفاده کنید بیشتر می دانید، بیایید به بررسی آن بپردازیم. چگونه در واقع می توانید از این افزونه برای شروع محدود کردن دسترسی به محتوای سایت خود استفاده کنید.

نحوه ایجاد یک کد دسترسی واحد

برای ایجاد اولین کد دسترسی خود می توانید به دسترسی به محتوای کد دعوت → افزودن کد دعوت.

این یک رابط دقیق را باز می کند که در آن می توانید همه چیز را در مورد کد دسترسی خود پیکربندی کنید.

جزئیات کد دسترسی اولیه

ابتدا، باید عنوانی را وارد کنید تا به شما کمک کند آن را به خاطر بسپارید، همراه با کد دسترسی که می خواهید استفاده کنید. همچنین می‌توانید یادداشت‌های داخلی اضافه کنید و/یا از دسته‌های کد برای سازماندهی کدهای دسترسی مختلف خود استفاده کنید.

دسترسی به گزینه های کد

چه محتوایی را محدود کنیم

در مرحله بعد، می توانید از بین پنج گزینه، انتخاب کنید که چه محتوایی محدود شود:

 • URL/صفحه – URL های مستقیم یک یا چند قطعه از محتوای سایت خود را وارد کنید. شما یا فقط می توانید اجازه دسترسی به این URL ها را بدهید یا اجازه دسترسی به همه چیز را بدهید بجز این URL ها
 • نوشته ها – پست های موجود در سایت خود را با استفاده از کادر چند انتخابی انتخاب کنید.
 • محتوای داخل صفحه/پست – از کد کوتاه ارائه شده برای محدود کردن جزئی محتوا استفاده کنید.
 • آپلود فایل – یک فایل جدید برای محدود کردن دسترسی آپلود کنید.
 • لینک فایل – پیوند مستقیم یک فایل را برای محدود کردن دسترسی وارد کنید.
قوانین محدودیت

محدودیت ها و انقضا

در مرحله بعد، می توانید محدودیت هایی را برای این کد دسترسی به همراه قوانین انقضا تعیین کنید.

محدودیت ها و انقضا

اطلاع رسانی کاربر

در زیر آن، می‌توانید به صورت اختیاری جزئیات را وارد کنید تا کاربر از طریق ایمیل از کد دسترسی جدید خود مطلع شود.

اطلاعیه های کاربر

گزینه های دیگر و انتشار

در نهایت، می توانید تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را پیکربندی کنید.

همچنین می‌توانید کد را به‌عنوان یک الگو ذخیره کنید، که اگر قصد استفاده مجدد از آن را در آینده دارید، می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند.

وقتی از تنظیمات کد راضی بودید، می توانید انتشار آن را زنده کند.

کد دسترسی خود را به اشتراک بگذارید

اکنون می توانید کد دسترسی خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

اگر کاربری سعی کند به یکی از محتوایی که شما محدود کرده اید دسترسی پیدا کند، از او خواسته می شود کد دسترسی را وارد کند.

کد دسترسی به صفحه رد شد

اگر بخواهید، می‌توانید تمام برچسب‌های نوشتاری این صفحه را از تنظیمات افزونه سفارشی کنید.

نحوه ایجاد کدهای دسترسی چندگانه

اگر می خواهید چندین کد دسترسی ایجاد کنید، چند گزینه دارید.

اول، یک ابزار درون داشبورد وجود دارد که به شما امکان می دهد کدها را به صورت انبوه تولید کنید. برای تنظیم کد خود به گزینه‌های مشابهی دسترسی دارید، اما بالا به شما امکان می‌دهد نحوه تولید چندین کد را پیکربندی کنید:

تولید انبوه کدهای دسترسی

اگر می‌خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، می‌توانید با آپلود CSV سفارشی خود، کدها را به صورت انبوه وارد کنید، که همچنین گزینه‌های مشابهی را برای تنظیم قوانین کد دسترسی به شما می‌دهد.

کدهای دسترسی را از CSV وارد کنید

کاوش در تنظیمات افزونه

برای کمک به پیکربندی نحوه عملکرد همه چیز، این افزونه شامل یک قسمت تنظیمات دقیق است.

تنظیمات مهمی در اینجا وجود دارد، بنابراین من قطعاً توصیه می کنم این منطقه را کاوش کنید.

برای مثال، اینجاست که می توانید گزینه پرداخت و فرم ساز را فعال کنید.

همچنین تنظیمات دیگری وجود دارد، مانند اینکه آیا کد دسترسی برای یک نمایش معتبر باقی می ماند یا مدت زمان جلسه بازدیدکننده.

یکی دیگر از گزینه های مفید، امکان باز کردن خودکار محتوا برای هر کاربری که وارد سیستم شده است و فقط نیاز به کدهای دسترسی برای بازدیدکنندگان ناشناس است.

تنظیمات دسترسی به محتوای کد دعوت

نحوه فروش کدهای دسترسی

اگر می خواهید کدهای دسترسی را بفروشید، باید گزینه پرداخت را در تنظیمات افزونه فعال کنید.

سپس، می‌توانید تنظیمات پرداخت را هنگام ویرایش کد تنظیم کنید و افزونه به‌طور خودکار یک محصول مرتبط ووکامرس را برای شما ایجاد می‌کند.

فروش کدهای دسترسی

نحوه استفاده از فرم ساز

اگر فرم ساز را فعال کنید، می توانید به رابط سازنده فرم با کشیدن و رها کردن دسترسی داشته باشید تا فیلدهای اضافی را به فرم کد دسترسی اضافه کنید.

فرم سازنده کد دسترسی

سپس این فیلدها در فرم کد دسترسی نشان داده می شوند که به شما امکان می دهد اطلاعات اضافی را از افرادی که یک کد دسترسی وارد می کنند جمع آوری کنید.

برای دسترسی به صفحه کد، فیلدها را اضافه کنید

سپس می توانید این داده های کاربر اضافی را از داخل داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

کد دعوت قیمت دسترسی به محتوا

افزونه Invitation Code Content Access فقط در یک نسخه پرمیوم ارائه می شود. با این حال، توسعه دهنده 30 روز ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهد، بنابراین هیچ خطری برای خرید آن وجود ندارد.

همه مجوزها دارای امکانات کامل هستند و با یک سال پشتیبانی و به روز رسانی ارائه می شوند. تنها تفاوت در تعداد سایت هایی است که می توانید افزونه را بر روی آنها فعال کنید:

 • یک سایت – 69 دلار
 • پنج وب سایت – 129 دلار
 • 10 وب سایت – 189 دلار
 • 25 وب سایت – 249 دلار
 • 50 وب سایت – 369 دلار
 • 100 وب سایت – 569 دلار

همچنین می‌توانید به عنوان بخشی از مجموعه افزونه‌های وردپرس توسعه‌دهنده به این افزونه دسترسی داشته باشید، که به شما امکان می‌دهد با یک نرخ ثابت به همه افزونه‌های توسعه‌دهنده دسترسی داشته باشید. برای استفاده در حداکثر دو وب سایت از 249 دلار شروع می شود و به شما امکان می دهد به بیش از 99 افزونه برتر دسترسی داشته باشید.

نظرات نهایی در مورد دسترسی به محتوای کد دعوت

به طور کلی، Invitation Code Content Access به وعده خود مبنی بر محدود کردن دسترسی به محتوای سایت خود با استفاده از کدهای دسترسی عمل می کند.

این به شما انعطاف پذیری خوبی در قسمت تنظیمات به همراه گزینه های مفیدی مانند توانایی فروش کدهای دسترسی یا جمع آوری اطلاعات اضافی از کاربران می دهد.

به طور کلی، این نوع عملکرد کد دسترسی چیزی نیست که هر سایت وردپرس به آن نیاز دارد. اما اگر سایت شما میکند به این قابلیت نیاز دارید، این افزونه یک راه آسان برای پیاده سازی آن همراه با قابلیت شخصی سازی کافی برای کارایی آن برای موارد استفاده شما ارائه می دهد.

اگر می خواهید آن را امتحان کنید، می توانید مجوز خریداری کنید. در حالی که هیچ نسخه رایگان وجود ندارد، توسعه دهنده 30 روز ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهد، بنابراین شما هیچ خطری را تهدید نمی کنید.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!