WordCamp Asia 2023 ارزش این انتظار را داشت


پس از سه سال سخت برنامه ریزی و برنامه ریزی مجدد، بالاخره اولین WordCamp Asia برگزار شد. وردپرس‌سازان از سراسر جهان برای یک آخر هفته یادگیری و شبکه‌سازی به بانکوک زیبای تایلند سفر کرده‌اند.

این سخنرانی در ابتدا قرار بود در فوریه 2020 برگزار شود و اولین رویداد وردپرس در مقیاس بزرگ بود که به دلیل همه‌گیری لغو شد. این نشانه شومی از چیزهای آینده و دنیای جدیدی بود که همه ما با آن روبرو خواهیم شد.

در طول سه سال گذشته، سازمان‌دهندگان WordCamp در سرتاسر جهان مجبور شده‌اند چرخش کنند، برخی به طور کامل آنلاین و برخی دیگر کاملاً لغو شده‌اند. از همان ابتدا، برای سازمان دهندگان و داوطلبان WordCamp آسیا مهم بود که منتظر بمانند تا به اندازه کافی ایمن باشد تا شخصاً ملاقات کنند.

به لطف پشتکار برگزارکنندگان و داوطلبان، آنها موفق به انجام این کار شدند.

برگزارکننده روی صحنه مقابل الف می ایستد "ما آن را انجام دادیم" تابلوی راهنما

بیایید نگاهی به برخی از نکات مهم این کنفرانس تاریخی بیندازیم.

WordCamp Asia از طریق اعداد

بلیط های WordCamp Asia در عرض 24 ساعت فروخته شد. مردم برای کمک به ورود به WordCamp قاره ای جدید و ملاقات حضوری با دوستان آنلاین خود هیجان زده بودند. حضور مردم بسیار زیاد بود.

اسکرین شات از جریان زنده WordCamp Asia که تعداد شرکت کنندگان را نشان می دهد.

در سال‌های 2020 و 2021، شاهد کاهش مشارکت‌ها بودیم و یکی از عوامل مهم در آن، رویدادهای شخصی کمتر بود. برای بازگشت به مسیر، WordCamp Asia قبل از این رویداد یک روز مشارکت کننده برگزار کرد که در آن 653 نفر می توانستند در آن شرکت کنند و مشارکت کنند.

از 1724 نفری که برای کل کنفرانس ثبت نام کردند، 1299 نفر شرکت کردند. این یک عدد فوق العاده چشمگیر است. با این حال، 3185 نفری که پخش زنده را تماشا کردند، حتی تاثیرگذارتر بود.

همانطور که در بالا ذکر شد، هیچ یک از اینها بدون کار شگفت انگیز برگزار کنندگان و داوطلبان امکان پذیر نبود.

برگزارکنندگان روی صحنه در WordCamp Asia 2023.

ما با آنها نشستیم زیرا نمی توانستیم حضوری در آنجا حضور داشته باشیم نیشا گرین، مدیر ویرایشگر MasterWP، تا در مورد تجربه خود به عنوان یک شرکت کننده صحبت کند. هشدار اسپویلر، او آن را دوست داشت! گفتگوی ما را اینجا بشنوید:

چشم به راه آینده

این رویداد شامل دو روز پر از گفتگو بود که شامل یک جلسه پرسش و پاسخ با یکی از بنیانگذاران وردپرس بود. مت مولنوگ. از آنجا که او نمی توانست شخصاً بیاید، مدیر عامل وردپرس، جوزفا هادن چامفوسی و فروشگاه موسس، نیرو مهتاسوالات تعدیل شده از سوی حضار.

بیایید وارد چند فکر از صحبت شویم.

اسکرین شات از WordCamp Asia 2023 توسط Josefa Haden Chomfosi، Nirav Mehta و Matt Mullenweg.

نفر اول در مورد امکان حمایت مالی از سهامداران سوال کرد.

مولنوگ اهمیت حمایت از سهامداران را بسیار مهم بیان کرد، اما هرگز برنامه‌ای برای استخدام افراد برای این بنیاد وجود نداشته و نخواهد داشت. اگر جایگزین منبع باز وجود نداشته باشد، مشارکت کنندگان می توانند از نرم افزار پولی پشتیبانی کنند.

Mullenweg گفت: “بخشی از کاری که می‌خواهیم در .org انجام دهیم این است که از تلاش‌های توسعه خود برای ساخت ابزارهای منبع باز برای هر چیزی که برای ساختن چیزی مانند وردپرس نیاز دارید استفاده کنیم. اگر مجبور باشیم برای نرم‌افزار هزینه‌ای نداریم.”

او همچنین بحث کرد که چگونه مشارکت های پرداخت شده لزوما بهتر یا بدتر نیستند.

مولنوگ گفت: “وردپرس همیشه سعی کرده است مکانی باشد برای گردهمایی مردم بدون توجه به اینکه چقدر حقوق می گیرند.” “کار رایگان و در عین حال بی قیمت است.”

سوال بعدی در مورد نحوه دریافت آموزش وردپرس در مدارس از ابتدای دبستان بود. این چیزی است که چامفوسی به آن علاقه دارد، بنابراین من به آن پرداختم. در تجربه او دو مانع عمده برای داشتن وردپرس در مدارس وجود دارد. یکی از آنها این واقعیت است که وردپرس به قدری مرتب به روز می شود که ایجاد یک برنامه درسی دشوار است. دوم این است که مدارس، به ویژه مدارس دولتی، اغلب در مورد آموزش نرم افزار منبع باز عصبی هستند. اما چامفوسی همچنان می‌خواهد که بچه‌ها در این کار مشارکت کنند.

“من می خواهم وردپرس هم یک نرم افزار و هم راهی برای همکاری با یکدیگر در مدارس باشد. وردپرس می تواند به شما بیاموزد که باید از تمام مهارت های قرن 21 خود به خوبی استفاده کنید.” “شما می توانید در سراسر فرهنگ ها کار کنید، و می توانید در فراسوی مرزها کار کنید.”

مخاطب سوم پرسید که چگونه می توانیم به عنوان یک جامعه در شرایط سخت اقتصادی از یکدیگر حمایت کنیم؟

Mullenweg با قلب وردپرس صحبت کرد، که آزادی ای است که با توسعه منبع باز همراه است.

او گفت: «یک چیزی که من در دوران رونق اقتصادی و رکود ثابت کرده‌ام این است که سعی می‌کنیم بیشتر از آنچه به دست می‌آوریم ارزش ایجاد کنیم.» ما یک آژانس اقتصادی واحد ارائه می کنیم که مردم بتوانند کارها را خودشان انجام دهند.»

مردم را تشویق کنید تا به کسب و کارهای محلی اطراف خود دسترسی داشته باشند و خدمات وب ارائه کنند. COVID بیش از هر زمان دیگری به ما آموخته است که هر کسب و کاری به یک وب سایت نیاز دارد و وردپرس یک گزینه مقرون به صرفه است.

مزیت بزرگ دیگری که جامعه وردپرس دارد افراد است.

مولنوگ می‌گوید: «از لحاظ اجتماعی، من فکر می‌کنم روابطی که به‌صورت آنلاین شکل می‌گیرند و همکاری با هم یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با مشاغل است.

چامفوسی موافقت کرد و گفت که هرکسی که به صورت حضوری یا آنلاین در WordCamp شرکت می کند واقعاً یک قدم به جلو است زیرا آنها برای یادگیری و رشد هیجان زده هستند.

آوردن او به این رویداد مهم احساس خوبی بود.

2024 و پس از آن

در پایان روز دوم، برگزارکنندگان اعلام کردند که وردکمپ آسیا در سال آینده در تایپه تایوان برگزار خواهد شد. سازمان دهندگان 2024 چشمه های آب گرم و بازارهای غذای شبانه شهر را ستایش کردند. نیازی به گفتن نیست، همه ما مشتاقانه منتظر دیدار مجدد در سال 2024 هستیم.

WordCamp Asia واقعاً عزم جامعه را نشان داد. با تمام سختی‌ها، تیم توانست دور هم جمع شود و یک رویداد باورنکردنی را رقم بزند. من امیدوارم که این درها را به روی WordCamp های قاره ای و جشن های وردپرس در سراسر جهان باز کند.
– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!