یک پلاگین نظرسنجی وردپرس با UX عالی


اگر می خواهید بدانید که مشتریان شما چه فکری می کنند، باید از آنها بپرسید.

LiquidPoll یک پلاگین نظرسنجی وردپرس است که به شما کمک می کند تا با یک رابط کاربری روان و کاربرپسند بازخورد مشتریان خود را جمع آوری کنید.

می‌توانید از آن برای بازخورد عمومی کاربران از طریق نظرسنجی‌های تک سؤالی، و همچنین موارد استفاده خاص‌تر مانند امتیاز خالص پروموتر (NPS) یا جمع‌آوری داده‌های کاربر برای تقسیم‌بندی آن‌ها در CRM خود (از جمله ادغام‌های اختصاصی CRM برای ابزارهای محبوب) استفاده کنید.

از نظر رابط کاربری جلویی، یکی از بهترین تجربه‌های کاربری خارج از جعبه را دارد که من دیده‌ام. بنابراین اگر راهی آسان برای ایجاد نظرسنجی در سایت خود می خواهید، باید به خواندن ادامه دهید.

در بررسی کامل LiquidPoll خود، اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد این افزونه به اشتراک خواهیم گذاشت و سپس به شما نگاهی عملی به نحوه ایجاد و تجزیه و تحلیل نظرسنجی با LiquidPoll خواهیم داد.

بررسی LiquidPoll: پلاگین چه کاری انجام می دهد؟

وب سایت LiquidPOll

در سطح بالایی، می توان گفت که LiquidPoll به شما کمک می کند تا بازخورد و اطلاعات بازدیدکنندگان وب سایت خود را جمع آوری کنید.

این کار را با استفاده از نظرسنجی های کوتاه و تک سوالی و جعبه های واکنش، به جای نظرسنجی های طولانی انجام می دهد. با نگه داشتن موارد در نظرسنجی های کوتاه، می توانید اصطکاک را کاهش دهید و اشتراک گذاری جزئیات را برای مشتریان خود بسیار آسان کنید.

همچنین به شما کمک می‌کند از این داده‌ها به روش‌های جالبی استفاده کنید، به شما امکان می‌دهد گزارش‌ها را مشاهده کنید و حتی با CRM خود ادغام کنید تا کاربران را بر اساس نحوه پاسخگویی آنها برچسب‌گذاری کنید.

همچنین می‌توانید از نظرسنجی‌های خود به عنوان ابزار تولید سرنخ استفاده کنید و از بازدیدکنندگان بخواهید که اطلاعات تماس خود را برای مشاهده نتایج نظرسنجی وارد کنند.

بیایید نگاهی به برخی از برجسته ترین ویژگی ها بیندازیم…

سه نوع نظرسنجی مختلف (با یکی دیگر در راه)

LiquidPoll در حال حاضر از سه نوع مختلف نظرسنجی پشتیبانی می کند:

 • نظرسنجی منظم – از بازدیدکنندگان یک سوال با تعداد گزینه های مورد نیاز بپرسید.
 • امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS) – از بازدیدکنندگان بخواهید که کسب و کار شما را با استفاده از قالب NPS رتبه بندی کنند. شما در واقع می توانید پاسخ ها را برای استفاده از هر مقیاس 10 گزینه ای سفارشی کنید.
 • واکنش – به کاربران اجازه دهید به پست‌ها یا سایر محتواها با شکلک‌ها واکنش نشان دهند (مانند واکنش فیسبوک).

توسعه دهنده همچنین قصد دارد به زودی گزینه چهارم را اضافه کند – بررسی ها.

این به مشتریان شما اجازه می دهد محصولات یا خدمات را بررسی کنند. یا، آنها فقط می توانند به طور کلی محتوا را بررسی کنند، مانند گذاشتن یک بررسی برای یک دستور غذا در وبلاگ غذایی شما.

رابط کاربری شیک و تجربه کاربری عالی

همانطور که در بالا ذکر کردم، یکی از چیزهایی که واقعاً در مورد LiquidPoll برای من قابل توجه بود، رابط frontend است.

این بسیار مدرن و کاربرپسند است، که در مقایسه با سایر افزونه‌های نظرسنجی که فقط از فرم‌های وب بسیار ابتدایی استفاده می‌کنند، یک گام بزرگ است.

برای کمک به شما در کنترل تجربه ظاهری، این افزونه 12+ تم برای نظرسنجی‌های معمولی، 5+ تم NPS و بیش از 3 تم واکنش به شما می‌دهد.

در اینجا نگاهی به یک نظرسنجی ابتدایی دکمه رادیویی می اندازیم – می توانید ببینید که بسیار زیباتر از یک فرم وب اولیه است:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

همچنین می‌توانید انواع دیگری از نظرسنجی‌ها را ایجاد کنید، مانند اینکه بازدیدکنندگان یک تصویر را از چندین گزینه انتخاب کنند:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

می‌توانید این نظرسنجی شیک را ایجاد کنید:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

یا می‌توانید با ایجاد نوعی «کارت تصویر» که افراد می‌توانند انتخاب کنند، دو رویکرد آخر را ترکیب کنید:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

همانطور که اشاره کردم، شما همچنین تم های اختصاصی دریافت می کنید تا به شما در جمع آوری رتبه های NPS کمک کنند. اینها بسیار عالی به نظر می رسند – در اینجا یک نمونه از مورد علاقه من است:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

در نهایت، در اینجا یک نمونه از نظرسنجی های واکنش، که همچنین دارای چندین مضمون است:

نمونه ای از نظرسنجی از LiquidPoll

گزینه ای برای جمع آوری اطلاعات کاربر و ادغام با ابزارها

برای کمک به استفاده از نظرسنجی‌های خود برای تولید سرنخ، این افزونه به شما امکان می‌دهد اطلاعات تماس کاربران را بخواهید تا نتایج نظرسنجی شما را ببینند.

یا، می توانید از کاربران بخواهید قبل از اینکه بتوانند در نظرسنجی شرکت کنند، ثبت نام کنند.

LiquidPoll همچنین دارای ادغام با برخی از افزونه ها و ابزارهای CRM محبوب است که به شما امکان می دهد از نظرسنجی های خود برای جمع آوری اطلاعات مشتری استفاده کنید. و مشتریان را بر اساس پاسخ آنها تقسیم بندی کنید.

مورد دوم به ویژه مفید است زیرا به شما امکان می دهد به طور خودکار برچسب ها و بخش های مختلفی را در CRM خود بر اساس نحوه پاسخ افراد به یکی از نظرسنجی های شما ایجاد کنید.

در حال حاضر، LiquidPoll با ابزارهای زیر ادغام می شود:

توسعه دهنده همچنین برنامه هایی برای اضافه کردن ادغام های زیر دارد:

 • ConvertKit
 • ActiveCampaign
 • MailerLite

LiquidPoll همچنین با Twilio ادغام می شود تا به شما امکان ارسال اعلان های پیامکی را بدهد.

تجزیه و تحلیل نتایج و حفاظت

LiquidPoll به شما امکان می دهد نتایج را از داشبورد خود مشاهده کنید و همچنین آنها را به عنوان CSV صادر کنید.

شما همچنین این گزینه را دارید که به پاسخ دهندگان اجازه دهید پس از پاسخ دادن به نظرسنجی، نتایج را از صفحه اصلی مشاهده کنند.

برای محافظت از صحت نتایج، LiquidPoll همچنین به شما امکان می‌دهد پاسخ‌ها را محدود کنید تا هر کاربر فقط یک بار بتواند پاسخ دهد (حتی اگر به عنوان مهمان پاسخ دهد).

یا می توانید از کاربران بخواهید که برای پاسخ به نظرسنجی وارد حساب کاربری خود شوند.

چگونه با استفاده از LiquidPoll نظرسنجی شیک ایجاد کنیم

اکنون که در مورد ویژگی‌هایی که LiquidPoll ارائه می‌دهد بیشتر می‌دانید، بیایید عملی انجام دهیم و من به شما نشان خواهم داد که چگونه با LiquidPoll یک نظرسنجی وردپرس ایجاد کنید.

برای این بخش از بررسی LiquidPoll ما، از نسخه پریمیوم افزونه استفاده می کنم. با این حال، یک نسخه رایگان نیز وجود دارد و رابط اصلی با نسخه رایگان یکسان خواهد بود. بیشتر در مورد قیمت در آینده.

1. یک نظرسنجی ایجاد کنید

پس از نصب و فعال سازی افزونه، می توانید اولین نظرسنجی خود را با رفتن به آن ایجاد کنید همه نظرسنجی ها → افزودن نظرسنجی.

برای شروع:

 • به نظرسنجی خود یک نام داخلی بدهید تا به شما کمک کند آن را به خاطر بسپارید.
 • خود را انتخاب کنید نوع نظرسنجی – نظرسنجی منظم، امتیاز NPS، یا واکنش. توسعه دهنده همچنین قصد دارد به زودی گزینه “بازبینی” را اضافه کند.
 • یک توضیح اختیاری برای نظرسنجی خود بنویسید.
 • برای افزودن تایمر شمارش معکوس یک مهلت تعیین کنید – یا آن را ترک کنید ضرب الاجل اگر نمی‌خواهید نظرسنجی منقضی شود، فیلد خالی باشد.
 • محل قرار دادن تایمر شمارش معکوس را انتخاب کنید (اگر مهلتی اضافه کرده اید).
 • برخی تنظیمات کلی دیگر را پیکربندی کنید، مانند اینکه آیا برای کاربرانی که از سیستم خارج شده اند پنهان شود یا خیر و چه کسی می تواند نتایج را مشاهده کند.

به صورت اختیاری، می توانید از آن نیز استفاده کنید دسته بندی های نظرسنجی گزینه ای در نوار کناری برای اختصاص یک دسته به نظرسنجی خود، که اگر قصد دارید نظرسنجی های زیادی را منتشر کنید، می تواند مفید باشد.

ایجاد نظرسنجی جدید

2. گزینه های نظرسنجی را اضافه کنید

در مرحله بعد، می توانید روی آن کلیک کنید گزینه ها برای افزودن گزینه‌های پاسخ برای این نظرسنجی، را انتخاب کنید.

وقتی گزینه ای را اضافه می کنید، می توانید برچسب و را انتخاب کنید به صورت اختیاری یک تصویر کوچک مرتبط با آن پاسخ اضافه کنید.

همچنین می توانید از کشیدن و رها کردن استفاده کنید تا به راحتی ترتیب گزینه های نظرسنجی را تغییر دهید.

گزینه های نظرسنجی

3. گزینه Add a Form را انتخاب کنید

بعد، می توانید به فرم برای انتخاب اینکه آیا یک مجموعه ایمیل به فرم اضافه شود یا خیر، را انتخاب کنید.

اگر شما انجام دادن انتخاب کنید تا فرم را اضافه کنید، می توانید تمام برچسب ها، محتوا و استایل را سفارشی کنید.

گزینه های فرم

از طرف دیگر، می توانید بررسی کنید فرم خارجی کادری برای استفاده از فرمی از یک افزونه فرم اختصاصی، که به شما کنترل بیشتری بر فیلدهای فرم می دهد.

اگر این گزینه را انتخاب کنید، فیلدهای دیگر را مخفی می کند و فقط به شما اجازه می دهد کد کوتاه آن فرم را وارد کنید.

4. موضوع نظرسنجی و استایل خود را انتخاب کنید

بعد، می توانید به تنظیمات سبک برای انتخاب موضوع نظرسنجی و سفارشی کردن سایر جنبه‌های استایل، برگه را انتخاب کنید.

ابتدا از موضوع نظرسنجی کشویی برای انتخاب تم سطح بالا که می خواهید استفاده کنید. در حال حاضر، این افزونه سه موضوع رایگان و نه موضوع نظرسنجی برتر (برای نظرسنجی‌های معمولی) ارائه می‌کند، اما توسعه‌دهنده قصد دارد به زودی گزینه‌های بیشتری را اضافه کند.

پس از انتخاب تم اصلی، می‌توانید نحوه نمایش نتایج را انتخاب کنید و در صورت نیاز، تمام رنگ‌ها/تایپوگرافی را به صورت دستی تنظیم کنید.

سبک نظرسنجی

5. نظرسنجی خود را منتشر و جاسازی کنید

وقتی از همه چیز راضی بودید، می توانید روی آن کلیک کنید انتشار را فشار دهید تا نظرسنجی شما زنده شود.

چند راه وجود دارد که می توانید نظرسنجی خود را نمایش دهید.

اول از همه، این افزونه یک صفحه اختصاصی برای هر نظرسنجی ایجاد می کند، بنابراین می توانید بازدیدکنندگان را مستقیماً به آن صفحه بفرستید.

نمونه ای از یک نظرسنجی

از طرف دیگر، شما همچنین یک کد کوتاه برای هر نظرسنجی دریافت می کنید که می توانید از آن برای جاسازی آن به عنوان بخشی از یک صفحه دیگر استفاده کنید.

اگر از Elementor استفاده می کنید، این افزونه یک ویجت اختصاصی Elementor را نیز ارائه می دهد.

یا اگر می‌خواهید نظرسنجی‌ها را به صورت پاپ‌آپ نمایش دهید، می‌توانید این کد کوتاه را در افزونه‌هایی مانند Popup Maker نیز قرار دهید (یا اگر Elementor Pro دارید، Elementor Popup Builder).

اگر می‌خواهید از رویکرد بازشو استفاده کنید، این افزونه همچنین دارای یک ویژگی داخلی است که به شما در رسیدن به آن کمک می‌کند، اگرچه به اندازه استفاده از یک پلاگین پاپ‌آپ اختصاصی انعطاف‌پذیر نیست.

برای تنظیم این، می توانید به همه نظرسنجی ها → تنظیمات و نظرسنجی خود را با استفاده از نظرسنجی پاپ آپ در اسکرول جعبه:

پنجره نظرسنجی
پنل تنظیمات Liquidpoll.

با این حال، شما هیچ تنظیماتی برای تنظیم هدف‌گیری/طراحی پنجره بازشو دریافت نمی‌کنید، به همین دلیل است که ممکن است همچنان ترجیح دهید کد کوتاه را به یک پلاگین اختصاصی پاپ آپ اضافه کنید.

با این حال، به طور کلی، ممکن است خوب باشد که در اینجا کمی انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید، مانند توانایی سفارشی کردن بیشتر این پنجره یا نمایش نظرسنجی ها در یک اسلاید. با این حال، اگر این قابلیت سفارشی‌سازی بازشو اضافی برای مورد استفاده شما مهم باشد، می‌توانید به راحتی آن را با افزودن کد کوتاه به یک افزونه دیگر برطرف کنید.

من در یک ثانیه به شما نگاهی دقیق به قسمت تنظیمات می‌دهم، اما اجازه دهید ابتدا یک انحراف سریع داشته باشیم.

6. نمایش نتایج نظرسنجی

هنگامی که نظرسنجی خود را منتشر کردید و شروع به دریافت پاسخ کردید، می توانید نتایج را با کلیک کردن مشاهده کنید چشم انداز گزارش ها در کنار یک نظرسنجی در همه نظرسنجی ها فهرست

این نمودار دایره ای را به شما نشان می دهد که پاسخ های نظرسنجی را تجزیه می کند.

تجزیه و تحلیل نتایج نظرسنجی

این هم برای نظرسنجی های معمولی و هم برای نظرسنجی های NPS صادق است.

از آنجایی که این افزونه دارای یک گزینه ویژه NPS است، خوب است اگر بتواند به طور خودکار امتیاز NPS شما را برای شما محاسبه کند. با این حال، انجام این کار به اندازه کافی آسان است، بنابراین مشکل بزرگی نیست. اگر خودتان با انجام محاسبات راحت نیستید، فقط می توانید داده ها را به این ابزار ماشین حساب NPS متصل کنید.

همچنین می توانید به همه نظرسنجی ها → گزارش ها برای مشاهده لیستی از پاسخ های نظرسنجی فردی، و همچنین جزئیات مربوط به پاسخ دهنده در صورت امکان.

پاسخ های نظرسنجی فردی

اگر نتایج frontend را فعال کرده باشید، پاسخ دهندگان نظرسنجی شما نیز می توانند نتایج را ببینند. با این حال، اگر فرم را فعال کنید، قبل از اینکه بتوانند نتایج را مشاهده کنند، باید فرم را پر کنند.

فرم نظرسنجی

هنگامی که آنها اطلاعات را وارد می کنند، یک رابط ظاهری مانند زیر را می بینند:

نتایج Frontend

کاوش در قسمت تنظیمات و افزونه ها

برای دسترسی به تنظیمات گسترده افزونه، می توانید به همه نظرسنجی ها → تنظیمات.

در اینجا نگاهی گذرا به آنچه می توانید انجام دهید آورده شده است:

 • گزینه ها → تنظیمات عمومی – یک نظرسنجی پاپ آپ تنظیم کنید.
 • گزینه ها → آرشیو نظرسنجی – یک صفحه آرشیو راه اندازی کنید تا آخرین نظرسنجی ها را از سایت خود فهرست کنید.
 • گزینه ها → تنظیمات پیامک – ادغام Twilio را راه اندازی کنید.
 • طراحی ظاهر – سفارشی کردن پیش فرض ها برای رنگ ها و تایپوگرافی در نظرسنجی ها.
 • زبان – برچسب‌ها را برای بخش‌های اصلی افزونه تنظیم کنید، که به شما کمک می‌کند آن را ترجمه کنید یا در صورت نیاز آن را بومی‌سازی کنید.

همچنین می‌توانید افزونه‌هایی را نصب کنید تا به شما در ادغام با سایر CRMها و خدمات بازاریابی ایمیلی کمک کنند همه نظرسنجی ها → افزونه ها.

افزونه های LiquidPoll

قیمت گذاری LiquidPoll

LiquidPoll در هر دو نسخه رایگان در WordPress.org و همچنین نسخه پریمیوم با ویژگی های بیشتر ارائه می شود.

نسخه رایگان شامل تمام عملکردهای اولیه نظرسنجی است و در حال حاضر با کارهایی که می تواند انجام دهد بسیار کاربردی است.

در اینجا نگاهی دقیق به تفاوت‌های LiquidPoll free و Pro داریم – من تفاوت‌های اصلی ویژگی‌های قرمز را برجسته کرده‌ام:

LiquidPoll رایگان در مقابل Pro

با رفتن به صفحه قیمت گذاری LiquidPoll و اسکرول کردن به پایین می توانید این جدول را ببینید. یا، با کلیک بر روی این پیوند باید مستقیماً به آنجا بروید.

اگر به ویژگی های LiquidPoll Pro نیاز دارید، سه طرح قیمت گذاری مختلف وجود دارد.

هر سه طرح قیمت گذاری دارای ویژگی های یکسانی هستند – تنها تفاوت تعداد سایت هایی است که می توانید از افزونه در آنها استفاده کنید:

 • انفرادی – ۷۹ دلار برای استفاده در یک وب سایت و یک سال پشتیبانی/به روز رسانی.
 • حق بیمه – 129 دلار برای استفاده در پنج وب سایت و یک سال پشتیبانی/به روز رسانی.
 • نهایی – 199 دلار برای استفاده در 20 وب سایت و یک سال پشتیبانی/به روز رسانی.
قیمت گذاری LiquidPoll

نظرات نهایی در مورد LiquidPoll

به طور کلی، LiquidPoll یک راه آسان برای راه اندازی نظرسنجی های تک سوالی شیک در سایت وردپرس خود در اختیار شما قرار می دهد.

رابط پاسخ به نظرسنجی بسیار خوب طراحی شده و یکی از ویژگی های برجسته این افزونه است.

فراتر از آن، ویژگی‌های مفید دیگری مانند ابزارهای تجزیه و تحلیل پاسخ، محدودیت‌ها و انقضای پاسخ، ادغام‌های اختصاصی CRM (از جمله برچسب‌گذاری) و موارد دیگر را دریافت می‌کنید.

اگر می خواهید آن را امتحان کنید، نسخه رایگان در WordPress.org بسیار سخاوتمندانه است، بنابراین می توانید با آن شروع کنید.

برای باز کردن قفل تمام ویژگی ها، می توانید به نسخه Pro ارتقا دهید.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!