چگونه یک فروشگاه B2B بسازیم


استفاده از وردپرس و ووکامرس برای میزبانی فروشگاه آنلاین یک ترکیب قدرتمند است. اما اگر محصولات را به صورت عمده بفروشید چه؟ شما به راه حل قوی تری نیاز خواهید داشت. شما به یک افزونه WooCommerce B2B نیاز دارید.

تبدیل فروشگاه خود از ووکامرس وانیلی به یک سایت عمده فروشی تمام عیار ممکن است دلهره آور به نظر برسد. لزومی ندارد و در این مقاله به شما نشان خواهم داد که چگونه این کار را به راحتی انجام دهید.

از B2BKing برای گسترش فروشگاه WooCommerce خود استفاده کنید

خبر خوب این است که برای افزودن کد سفارشی به فروشگاه WooCommerce خود نیازی به استخدام یک توسعه دهنده ندارید. با استفاده از افزونه ای به نام B2BKing می توانید فروشگاه خود را گسترش دهید تا خودتان محصولات B2B را ارائه دهید.

B2BKing سایت WooCommerce وردپرس شما را گسترش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد محصولات عمده‌فروشی را بفروشید و همچنین ویژگی‌های مشابه هر پلتفرم B2B دیگری را ارائه دهید.

اسکرین شات از وب سایت B2BKing
قهرمان B2BKing

این تنها چند ویژگی این افزونه است:

  • قیمت گذاری طبقه بندی خودکار
  • حداقل تعداد سفارش
  • قیمت گذاری پویا و تخفیف
  • کنترل دید محصول
  • فرم های سفارش عمده فروشی با 3 گزینه تم
  • مخفی کردن قیمت برای مهمانان

شما می توانید فروشگاه عمده فروشی خود را در مدت زمان کوتاهی و بدون نوشتن هیچ کدی راه اندازی کنید. بیایید به برخی از اصول اولیه راه اندازی بپردازیم!

چگونه با B2BKing شروع کنیم

راه‌اندازی و راه‌اندازی با فروشگاه آنلاین عمده‌فروشی شما با B2BKing پیچیده نیست، اما برخی تنظیمات مهم برای پیکربندی هنگام شروع وجود دارد. اجازه دهید به سرعت نصب را مرور کنیم و سپس به تنظیمات می‌رسیم.

افزونه را نصب کنید

ابتدا به صفحه دانلود B2BKing WordPress.org بروید. فقط روی آبی کلیک کنید دانلود را فشار دهید و آن را در رایانه خود ذخیره کنید – آن را زیپ شده بگذارید.

در داشبورد مدیریت وردپرس خود را انتخاب کنید پلاگین ها>جدید اضافه کن. روی آپلود افزونه کلیک کنید و فایل زیپ را که ذخیره کرده اید جستجو کنید. کلیک الآن نصب کن و سپس آن را فعال کنید.

در منوی سمت چپ داشبورد خود، اکنون یک مورد جدید به نام خواهید دید B2BKing. روی آن کلیک کنید و در قسمت داشبورد افزونه خواهید بود. از اینجا می توانید راه اندازی فروشگاه خود را شروع کنید.

پیکربندی B2BKing

داشبورد B2BKing نسبتاً شهودی است و همچنین راهنمای راه اندازی کامل را میزبانی می کند. من در اینجا به چند مورد از مهم ترین مراحل می پردازم.

حالت فروشگاه خود را تنظیم کنید

در قسمت تنظیمات اصلی، باید وضعیت پلاگین را انتخاب و تنظیم کنید. این یک مرحله بسیار مهم است، زیرا تعیین می کند که فروشگاه شما چگونه کار خواهد کرد – به عنوان یک B2B/B2C Hybrid یا به طور دقیق B2B.

اسکرین شات از منوی B2BKing
B2BKing – اسکرین شات از منو

محدودیت دسترسی

در این قسمت می توانید انتخاب کنید که قیمت ها را مخفی کنید یا مغازه و محصولات خود را پنهان کنید. اگر باید در مورد اینکه چه کسی می‌تواند سایت شما را ببیند سخت‌گیرانه‌تر عمل کنید، می‌توانید همه چیز را از هر کسی به جز مشتریان ثبت‌شده جدا کنید.

اسکرین شات از منوی B2BKing
محدودیت دسترسی B2BKing

زیر فروشگاه و محصولات را پنهان کنید با تنظیم، می توانید یک انتخاب اضافی را فعال کنید که دسترسی به صفحات را محدود می کند. وقتی غیرفعال باشد فقط فروشگاه و محصولات شما را مخفی می کند اما اجازه دسترسی به صفحات دیگر را می دهد. این می تواند زمانی مفید باشد که می خواهید مشتریان بالقوه را در مورد شرکت خود مطلع کنید و آنها را تشویق کنید که برای خریدار شدن ثبت نام کنند.

همچنین می‌توانید با انتخاب «هیچ‌کدام» به هر کاربر مهمان اجازه دسترسی رایگان بدهید.

شما باید گروه هایی ایجاد کنید تا محصولات را به کاربرانی که وارد نشده اند پنهان یا نمایش دهید، که می توانید در زیر انجام دهید تنظیمات مشاهده محصول و دسته.

سازماندهی گروه ها

ایجاد گروه های کاربری گام مهم دیگری است. می توانید گروه های جداگانه ای برای مشتریان B2B و B2C ایجاد کنید. اینها به شما کمک می کنند روش های پرداخت و حمل و نقل و همچنین دید را کنترل کنید.

اسکرین شات از منوی B2BKing
منوی B2BKing Groups

شما باید حداقل یک گروه ایجاد کنید. از گروه ها منو، انتخاب کنید گروه های تجاری. در صفحه بعدی، کلیک کنید ایجاد گروه جدید

اسکرین شات از منوی B2BKing
B2BKing – گروه ها را ویرایش کنید

در عنوان اضافه کن در فیلد، گروه خود را نامگذاری کرده و کلیک کنید انتشار. می توانید هر تعداد گروه که نیاز دارید ایجاد کنید. سپس می توانید کاربران خود را به گروه های خاصی در صفحه(های) نمایه آنها اختصاص دهید.

پیکربندی نمایان بودن محصول

با بازگشت به تنظیمات، در بخش تنظیمات مشاهده محصول و دسته، باید سوئیچ دید را تغییر دهید و آن را غیرفعال کنید. اکنون می توانید نمایان بودن محصول را بر اساس کاربران و گروه ها کنترل کنید.

به عنوان یک تنظیم اختیاری، به B2BKing > Tools > Bulk Editor بروید.

اسکرین شات از منوی B2BKing
ویرایشگر دید B2B

در ویرایشگر Visibility، اگر «همه دسته‌ها را به عنوان قابل مشاهده برای همه» تنظیم کنید، می‌توانید دسته‌های خاصی را در منوی WooCommerce Products/Categories پنهان کنید.

اسکرین شات از منوی B2BKing
B2B دسته بندی محصولات ایجاد کنید

همانطور که یک دسته را ایجاد می کنید، به پایین بروید تا منوی B2BKing Group Visibility را پیدا کنید. در اینجا گزینه هایی برای کنترل اینکه چه کسی دسته جدید شما را می بیند دارید.

پیکربندی ثبت نام

منوی بعدی که باید به آن نگاه کنید این است ثبت. یک ضامن وجود دارد که گزینه کشویی در صفحات ثبت نام WooCommerce را فعال می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا دسته ای را که به آن تعلق دارند را به خود اختصاص دهند.

اسکرین شات از منوی B2Bking
تنظیمات ثبت B2BKing

اگر به مشتریان B2B و B2C خدمات ارائه می دهید، باید صفحات جداگانه ای برای هر یک در سایت خود ایجاد کنید. برای هر نوع مشتری از کدهای کوتاه مختلف در هر صفحه استفاده خواهید کرد.

سپس، مطمئن شوید که «اجازه به مشتریان برای ایجاد حساب کاربری در صفحه «حساب من» را فعال کنید. این تنظیمات در واقع در WooCommerce در زیر WooCommerce > Settings > Accounts & Privacy قرار دارد.

قیمت عمده فروشی خود را پیکربندی کنید

شما قیمت گذاری را در منوی WooCommerce پیکربندی خواهید کرد. به محصولات بروید، سپس یک محصول جدید ایجاد کنید یا یک محصول موجود را ویرایش کنید. در بخش Product Data → General، فیلدهایی را مشاهده می کنید که می توانید قیمت را بر اساس گروه تعیین کنید.

اسکرین شات از منوی B2Bking
عمده فروشی B2B – تعیین قیمت کاربر

زبان و متن

در این قسمت، ممکن است بخواهید متن پیش فرضی را که کاربران شما هنگام تعامل با سایت شما می بینند، سفارشی کنید. به عنوان مثال، در قسمت «متن فروشگاه و محصولات پنهان»، ممکن است بخواهید با جایگزین کردن پیش‌فرض با «لطفاً برای دسترسی به پورتال XYZ Corp وارد شوید»، آن را برای برندتان خاص‌تر کنید.

همچنین تنظیماتی به نام زبان لیست های خرید وجود دارد. با استفاده از منوی کشویی، می توانید کشور خاصی را برای نمایش آن زبان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این فقط برای لیست های خرید اعمال می شود، نه کل سایت. ابزارهایی برای این کار وجود دارد و B2BKing یک آموزش مفصل در مورد آن دارد.

تنظیمات دیگر و پیشرفته

در منوی تنظیمات دیگر و پیشرفته، می‌توانید رنگ‌های فروشگاه خود را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید نحوه عملکرد درخواست‌های نقل قول، از جمله توانایی ایجاد فیلدهای فرم نقل قول خود را مدیریت کنید.

اگر می‌خواهید به گروه‌های خاصی که ایجاد کرده‌اید پیشنهادهای ویژه بدهید، می‌توانید این را تنظیم کنید و نحوه نمایش پیشنهادها را در این منو مدیریت کنید.

علاوه بر این، می توانید قیمت و نمایش محصول را تنظیم کنید و ساختار پیوند ثابت را تغییر دهید، که می تواند سرعت بارگذاری را بهبود بخشد.

همچنین تنظیماتی برای چند سایت، فروشگاه های بزرگ، اعتبار سنجی مالیات بر ارزش افزوده، سهام و کوپن ها در اینجا وجود دارد.

شروعی عالی برای فروشگاه عمده فروشی B2BKing شما

اینها اصول اولیه – مهمترین مراحل – برای راه اندازی فروشگاه عمده فروشی شما هستند. موارد بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید پیکربندی کنید، اما امیدواریم این مراحل شما را شروع کنند. B2BKing دارای اسناد گسترده و به خوبی نوشته شده است که بقیه راه را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید فروشگاه WooCommerce ساده خود را به یک تجارت عمده فروشی کاملاً فعال تبدیل کنید، B2BKing شما را به آنجا می رساند. WooCommerce یک شروع عالی است و گسترش قابلیت های آن با افزونه B2BKing بهترین راه برای گسترش تجارت شما است.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!