بررسی پلاگین Air WP Sync: ادغام Easy Airtable WordPress


آیا می خواهید یک ادغام وردپرس Airtable را برای همگام سازی اطلاعات از Airtable با سایت وردپرس خود راه اندازی کنید؟

Air WP Sync یک افزونه freemium وردپرس است که به شما امکان می دهد Airtable را با وردپرس همگام سازی کنید بدون نیاز به خدمات واسطه ای مانند Zapier.

می‌توانید داده‌ها و اطلاعات را در Airtable تنظیم کنید و سپس همه آن‌ها را با وردپرس همگام‌سازی کنید تا ظاهر سایت خود را ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد از Airtable برای ایجاد وب سایت های سفارشی با وردپرس استفاده کنید.

در بررسی Air WP Sync خود، نگاهی عملی به آنچه این افزونه ارائه می دهد خواهیم انداخت و به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک ادغام وردپرس Airtable را راه اندازی کنید.

بیایید حفاری کنیم!

بررسی Air WP Sync: نگاهی دقیق به ویژگی‌های آن

افزونه وردپرس Air WP Sync Airtable

در سطح بالایی، ارزش اصلی Air WP Sync این است که به شما امکان می‌دهد پایگاه‌های داده Airtable نامحدود را به سایت وردپرس خود متصل کنید و داده‌های Airtable را به عنوان پست‌ها، صفحات یا انواع پست سفارشی وردپرس منتشر کنید.

برای انجام موثر این کار، می توانید داده ها را از Airtable به فیلدهای سایت وردپرس خود نگاشت کنید.

علاوه بر نگاشت به فیلدهای اصلی وردپرس مانند عنوان، تاریخ، دسته و غیره، این شامل پشتیبانی از نگاشت داده ها به فیلدهای سفارشی وردپرس نیز می شود که به شما امکان می دهد در صورت نیاز پیاده سازی های پیشرفته تری را تنظیم کنید.

این افزونه همچنین می‌تواند قالب‌بندی متن غنی Airtable را هنگام انتقال داده‌های شما مانند پاراگراف‌ها، عنوان‌ها و غیره حفظ کند.

برای به روز نگه داشتن همه چیز، می توانید داده های Airtable خود را با وردپرس همگام سازی کنید. می توانید داده ها را به صورت دستی یا خودکار همگام سازی کنید، از جمله تنظیم برنامه های سفارشی خود.

همچنین می توانید از روش های مختلف همگام سازی انتخاب کنید:

اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار این روش های مختلف همگام سازی کمی بعد در پست!

نحوه همگام سازی Airtable با وردپرس با Air WP Sync

اکنون که در مورد آنچه WP Air Sync انجام می دهد بیشتر می دانید، بیایید نحوه راه اندازی یک ادغام وردپرس Airtable را با استفاده از افزونه بررسی کنیم.

برای این قسمت از بررسی WP Air Sync ما، از نسخه پریمیوم افزونه استفاده می کنم. با این حال، مفاهیم اولیه برای نسخه رایگان نیز اعمال می شود.

در بخش بعدی، در مورد قیمت و ویژگی‌های رایگان در مقابل Pro اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

1. داده های خود را در Airtable تنظیم کنید

برای شروع، اگر قبلاً این کار را نکرده اید، باید داده های خود را در Airtable تنظیم کنید.

اگر از قبل همه چیز را در Airtable دارید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

برای این آموزش از قالب پیش ساخته راهنمای میدان رستوران Airtable استفاده کردم. سپس، من این رستوران ها را با سایت وردپرس خود همگام می کنم تا هر رستوران صفحه جداگانه خود را در سایت من داشته باشد.

پایه هوادهی

2. توکن Airtable Access خود را ایجاد کنید

در مرحله بعد، شما باید توکن دسترسی Airtable خود را ایجاد کنید، که به پلاگین اجازه می دهد تا به حساب Airtable شما متصل شود.

می توانید با رفتن به اینجا و کلیک کردن روی علامت دسترسی Airtable ایجاد کنید توکن ایجاد کنید دکمه:

نشانه دسترسی

نماد خود را نامی بگذارید تا به شما کمک کند آن را به خاطر بسپارید.

زیر محدوده، من همه چیز را فعال کردم، اگرچه مطمئن نیستم که آیا به آن نیاز است یا خیر. خوب است که در اینجا اسنادی در مورد نحوه پیکربندی بهینه توکن داشته باشیم. با این حال، از آنجایی که این توکن فقط به پایگاه های خاصی که شما انتخاب می کنید دسترسی دارد، نباید مشکلی در مورد فعال کردن همه چیز وجود داشته باشد.

سپس، زیر دسترسی داشته باشید، می خواهید پایه(های) Airtable را که می خواهید به وردپرس متصل کنید انتخاب کنید.

وقتی کارتان تمام شد، روی آن کلیک کنید رمز ایجاد کنید دکمه برای تولید توکن Airtable شما:

دسترسی به تنظیمات توکن

سپس باید پنجره ای را مشاهده کنید که حاوی توکن شما است. این را در دسترس داشته باشید زیرا در یک ثانیه به آن نیاز خواهید داشت و Airtable فقط یک بار این مقدار را به شما نشان می دهد:

نشانه دسترسی

نگران نباشید – اگر به طور تصادفی آن را به اشتباه درج کردید، فقط می توانید توکن را دوباره تولید کنید تا یک کلید جدید ایجاد کنید.

3. یک اتصال جدید در وردپرس ایجاد کنید

اکنون داشبورد وردپرس خود را باز کرده و به آن بروید Air WP Sync → افزودن جدید برای ایجاد یک اتصال جدید

نامی به آن بدهید و سپس رمز دسترسی خود را در کادر وارد کنید.

پس از چسباندن رمز دسترسی، WP Air Sync باید به طور خودکار پایه ها و جداول مربوطه را واکشی کند.

سپس می‌توانید از گزینه‌ها برای انتخاب محتوای Airtable برای اتصال به آن استفاده کنید:

 • پایه – پایه خاصی را برای اتصال انتخاب کنید. شما فقط می‌توانید از بین پایه‌هایی که هنگام ایجاد توکن خود در مرحله قبل انتخاب کرده‌اید، انتخاب کنید.
 • جدول – یک جدول خاص از همه جداول موجود در پایه ای که انتخاب کرده اید انتخاب کنید.
 • چشم انداز – یک نمای خاص را در آن جدول انتخاب کنید، که اگر چندین نما را برای برش و برش داده های خود تنظیم کرده باشید، مفید است. یا می توانید از پیش فرض استفاده کنید بدون مشاهده گزینه ای که به شما امکان می دهد تمام رکوردها را وارد کنید.
 • فیلتر بر اساس فرمول – این یک راه اختیاری و پیشرفته تر برای انتخاب داده هایی است که وارد کنید. شما می توانید این را با وارد کردن فرمول Airtable تنظیم کنید – اگر مطمئن نیستید که فرمول های Airtable چیست، احتمالا باید از آن صرف نظر کنید.
رمز دسترسی را اضافه کنید

4. نوع واردات محتوا و فیلدهای نقشه را تنظیم کنید

بعد، می توانید به پایین بروید واردات به عنوان… گزینه هایی برای انتخاب نحوه وارد کردن محتوای Airtable به وردپرس:

 • نوع پست – نوع پستی را که می خواهید محتوا را به آن وارد کنید انتخاب کنید. می‌توانید پست‌ها، صفحات و هر نوع پست سفارشی که ایجاد کرده‌اید را انتخاب کنید. این افزونه همچنین دارای یک ویژگی است که به شما امکان می دهد یک نوع پست سفارشی جدید را مستقیماً از تنظیمات افزونه ایجاد کنید.
 • وضعیت پست – می توانید پست را فورا منتشر کنید یا آن را به عنوان وضعیت های دیگر مانند پیش نویس، برنامه ریزی شده است، و غیره.
 • نویسنده پست – می توانید نویسنده محتوای وارداتی را از هر حساب کاربری ثبت شده در سایت خود انتخاب کنید.

برای این مثال، من فقط قصد دارم آنها را به عنوان یک پست معمولی وارد کنم. با این حال، اگر به دنبال ایجاد برنامه های سفارشی بیشتر هستید، گزینه نوع پست سفارشی واقعاً مفید خواهد بود.

جزئیات نوع پست

در زیر آن، می توانید نقشه فیلد را تنظیم کنید، که به شما امکان می دهد داده ها را از پایگاه Airtable خود به فیلدهای وردپرس نگاشت کنید.

این شامل پشتیبانی از فیلدهای اصلی وردپرس می شود – به عنوان مثال عنوان پست، محتوای پست، دسته ها، و غیره. همچنین شامل پشتیبانی از فیلدهای سفارشی، از جمله برنامه هایی برای افزودن یکپارچه سازی فیلدهای سفارشی پیشرفته (ACF) می شود.

برای شروع، می توانید روی آن کلیک کنید فیلد را اضافه کنید دکمه.

سپس، تنها دو بخش وجود دارد:

 • میدان هواپذیر – یک ستون از پایگاه Airtable خود انتخاب کنید.
 • واردات به عنوان – انتخاب کنید که کدام فیلد وردپرس را که می خواهید داده های آن ستون را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید فیلدهای سفارشی جدیدی را به عنوان بخشی از این ایجاد کنید. با این حال، افزونه در حال حاضر نمی تواند فیلدهایی را که من با ACF ایجاد کرده ام به صورت خودکار شناسایی کند. اما دوباره، این ویژگی در نقشه راه است، بنابراین ممکن است تا زمانی که شما در حال مطالعه هستید اینجا باشد.

به عنوان مثال، برای تنظیم نام رستوران به عنوان عنوان پست، آن را به این صورت ترسیم کنید:

نقشه برداری میدانی

سپس می‌توانید این فرآیند را برای نقشه‌برداری داده‌های اضافی تکرار کنید و قوانین نقشه‌برداری را به تعداد مورد نیاز برای موقعیت خود تنظیم کنید.

قوانین نقشه برداری ممکن است بر اساس فیلد Airtable که انتخاب می کنید تغییر کند. به عنوان مثال، انتخاب یک ستون Airtable با تصاویر، امکان نگاشت آن تصاویر را به تصویر برجسته در وردپرس باز می کند.

وقتی کارتان تمام شد، ممکن است چیزی شبیه این داشته باشید:

نقشه های میدانی بیشتر

5. تنظیمات همگام سازی خود را پیکربندی کنید

سپس، می‌توانید تنظیمات همگام‌سازی خود را تنظیم کنید، که به شما امکان می‌دهد نحوه و زمان همگام‌سازی داده‌های پایگاه Airtable خود را با سایت وردپرس خود کنترل کنید.

ابتدا، می‌توانید از میان سه «استراتژی» مختلف برای نحوه همگام‌سازی انتخاب کنید:

 • اضافه کردن، به روز رسانی و حذف – این یک همگام سازی کامل است. در صورت نیاز محتوای جدید اضافه می‌کند، اگر داده‌های پایگاه شما تغییر کرده باشد، هر محتوای موجود را به‌روزرسانی می‌کند، و هر محتوای وردپرسی را که رکورد Airtable مربوطه حذف شده است، حذف می‌کند.
 • افزودن و به روز رسانی – اگر داده های Airtable تغییر کرده باشد، محتوای جدید اضافه می کند و محتوای موجود را به روز می کند. با این حال، هیچ محتوای موجود را حذف نخواهد کرد حتی اگر آن محتوا دیگر در پایگاه Airtable شما نباشد.
 • اضافه کردن – فقط محتوای جدید اضافه می کند – هیچ محتوای موجود در وردپرس را ویرایش یا حذف نمی کند، حتی اگر آن محتوا در Airtable تغییر کرده باشد یا دیگر در پایگاه Airtable شما نباشد.

در زیر آن، می‌توانید محرک همگام‌سازی خود را انتخاب کنید. شما سه گزینه دارید:

 1. فقط دستی – فقط وقتی محتوا را به صورت دستی شروع کنید همگام سازی کنید.
 2. مکرر – به طور خودکار محتوا را بر اساس برنامه زمانی مشخصی که تنظیم کرده اید همگام سازی کنید – از یک بار در هفته تا هر پنج دقیقه.
 3. فوری – می توانید با پیکربندی اتوماسیون Airtable برای فراخوانی URL webhook، همگام سازی فوری را تنظیم کنید. برای مثال، می‌توانید هر زمان که هر چیزی را در Airtable به‌روزرسانی می‌کنید، به‌طور خودکار همگام‌سازی کنید.
تنظیمات همگام سازی

6. انتشار و پخش زنده

هنگامی که از تنظیمات اتصال خود راضی شدید، می توانید روی آن کلیک کنید انتشار را فشار دهید تا آن را زنده کنید.

همچنین می‌توانید پس از انتشار، اتصال خود را از رابط همگام‌سازی کنید:

همگام سازی دستی

پس از اتمام همگام‌سازی، می‌بینید که من توانستم با موفقیت همه رستوران‌ها را به عنوان پست در سایت خود و بر اساس نقشه‌برداری فیلد خود وارد کنم:

واردات موفقیت آمیز Airtable WordPress

اگر می خواهید اتصال دیگری اضافه کنید، می توانید همان مراحل را از بالا تکرار کنید.

همچنین می توانید اتصالات خود را با رفتن به مدیریت کنید Air WP Sync → همه اتصالات:

ارتباطات را مدیریت کنید

قیمت گذاری Air WP Sync

Air WP Sync هم در نسخه رایگان در WordPress.org و هم نسخه ممتاز با ویژگی های بیشتر ارائه می شود.

با نسخه رایگان، به عملکرد اصلی افزونه دسترسی پیدا می‌کنید، از جمله به شما اجازه می‌دهد بین داده‌های Airtable خود و فیلدهای وردپرس ارتباط برقرار کنید و داده‌های خود را به صورت دستی یا خودکار همگام‌سازی کنید.

با این حال، نسخه Pro برخی از عملکردهای اضافه شده را باز می کند که می تواند برای موارد استفاده جدی مهم باشد:

 • تعداد دفعات به‌روزرسانی سفارشی خود را برای همگام‌سازی خودکار داده‌ها تنظیم کنید. نسخه رایگان فقط به شما امکان می دهد از برنامه پیش فرض روزانه یا هفتگی استفاده کنید.
 • اتصالات نامحدود از Airtable به WordPress را منتشر کنید. در حالی که نسخه رایگان به شما امکان می دهد اتصالات نامحدودی را تنظیم کنید، در هر زمان فقط می توانید یک اتصال فعال داشته باشید.
 • داده های Airtable را در انواع پست های سفارشی منتشر کنید. نسخه رایگان فقط از انواع پست پیش فرض و صفحه پشتیبانی می کند.
 • زمینه های سفارشی ایجاد کنید و داده های Airtable را با فیلدهای سفارشی وردپرس همگام سازی کنید. توسعه دهنده همچنین قصد دارد یک ادغام Advanced Custom Fields (ACF) را اضافه کند، اما این ویژگی در زمان بررسی ما در دسترس نبود. نسخه رایگان فقط به شما امکان می دهد در فیلدهای اصلی وردپرس منتشر کنید.

در اینجا نگاهی بصری به Air WP Sync رایگان در مقابل Pro است:

Air WP Sync رایگان در مقابل حرفه ای

اگر ویژگی های برتر را می خواهید، سه طرح قیمت گذاری مختلف وجود دارد. همه برنامه‌ها شامل دسترسی به همه ویژگی‌ها می‌شوند – تنها تفاوت تعداد سایت‌هایی است که می‌توانید از پلاگین استفاده کنید.

برنامه ها برای استفاده در یک سایت از 129 دلار شروع می شود (یا 99 دلار در صورتی که افزونه در فروش باشد، همانطور که در هنگام گرفتن اسکرین شات زیر بود):

قیمت گذاری Air WP Sync

افکار نهایی در Air WP Sync

به طور کلی، من متوجه شدم که Air WP Sync وعده های خود را به روشی بسیار صیقلی انجام می دهد.

من فکر می‌کنم این کار به خوبی انجام شده است که به شما انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهد و به شما امکان می‌دهد داده‌ها را به روشی که بهترین کار را برای سایت شما دارد نقشه‌برداری و همگام‌سازی کنید.

بنابراین اگر می‌خواهید یک ادغام وردپرس Airtable را راه‌اندازی کنید، قطعاً این یکی را بررسی می‌کنم.

اگر این افزونه بتواند به زودی ادغام Advanced Custom Fields را حذف کند، فکر می‌کنم این کار آن را برای برنامه‌های سفارشی بیشتر بهتر می‌کند، زیرا کار با آن و نمایش داده‌های سفارشی آسان‌تر خواهد بود.

اگر علاقه مند به امتحان کردن آن هستید، می توانید با نسخه رایگان در WordPress.org شروع کنید، که باید برای موارد استفاده اولیه کار کند.

با این حال، اگر می‌خواهید برنامه‌های وب واقعاً سفارشی بسازید، قطعاً توصیه می‌کنم برای دسترسی به توانایی کار با انواع پست‌های سفارشی و فیلدهای سفارشی، همراه با همگام‌سازی انعطاف‌پذیرتر، آن را به نسخه پریمیوم ارتقا دهید.

برای شروع می توانید از دکمه های زیر استفاده کنید:


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!