5 ترند برتر وبلاگ نویسی برای سال 2023 که قطعاً نباید نادیده بگیرید


چه روند جدیدی را می توانیم در سال 2023 در وبلاگ نویسی انتظار داشته باشیم؟ در حالی که وبلاگ نویسی مدت زیادی است که وجود داشته است، و فرض اصلی آن تغییر چندانی نمی کند (کلمات را روی صفحه نمایش قرار دهید، پست کنید)، از تحولات و مدها عبور می کند. برخی می‌آیند و می‌روند، برخی دیگر مدت بیشتری می‌مانند یا در میان آنها ثابت می‌شوند.

برای اطمینان از به روز ماندن در بازی وبلاگ نویسی، در این پست قصد داریم پنج مورد از روندهایی را که می توانید انتظار داشته باشید امسال با آنها روبرو شوید را بررسی کنیم. دانستن این موضوع به شما این امکان را می دهد که با آخرین شیوه ها به روز بمانید و همچنین برای کارهایی که می توانید بهتر یا متفاوت در وبلاگ خود انجام دهید الهام بگیرید. در هر صورت، در اینجا آخرین روند وبلاگ نویسی برای سال 2023 آمده است.

1. تصاویر سفارشی

Blogger Trends 2023: گرافیک سفارشی
منبع تصویر: Enchanted Marketing

بصری همیشه بخش مهمی از محتوای وبلاگ بوده است. آنها به خوانندگان شما فاصله های لازم را از دیوارهای طولانی متن ارائه می دهند، اطلاعات را در رسانه ای متفاوت ارائه می دهند و محتوای شما را برای مصرف لذت بخش تر می کنند. نیاز به مدرک؟ Orbit Media دریافت که وبلاگ نویسانی که از بیش از ده تصویر در پست های خود استفاده می کنند، نرخ موفقیت بالاتری را گزارش می دهند.

آمار استفاده بصری وبلاگ
منبع تصویر: Orbit Media

بنابراین، آیا ما موافقیم که استفاده از تصاویر بصری چیز خوبی است؟ حسن. با این حال، چرا باید به سراغ گرافیک های سفارشی رفت و نه تصاویر عمومی؟

اول از همه، به این دلیل که ما به عنوان انسان در فیلتر کردن برخی تصاویر در اینترنت بسیار خوب شده ایم. به عنوان مثال، مطالعات ردیابی چشم نشان می‌دهد که این روزها عکس‌های استوک کاملاً کنار گذاشته شده‌اند.

یکی از بزرگترین مزیت های گرافیک سفارشی، برندسازی است. با تصاویر سفارشی، می توانید از پالت های رنگی و فونت هایی استفاده کنید که با طراحی و فلسفه وبلاگ شما مطابقت دارند. انجام این کار باعث می شود که پست ها و صفحات شما به جای اینکه یکپارچه شده باشند، منسجم به نظر می رسند. همچنین می‌توانید تصاویری بسازید که مستقیماً به محتوایی که شما بخشی از آن هستید اشاره می‌کند، مانند نمودارها، نمودارها یا نمودارها.

اما اگر طراح نباشید چه؟ آیا هنوز هم می توانید از این روند وبلاگ نویسی بهره مند شوید؟

خوشبختانه، نیازی نیست که یک متخصص فتوشاپ باشید (یا استخدام کنید) تا توپ را به دست بیاورید. ابزارهایی مانند Canva، Visme و Prezi برای مبتدیانی که اطلاعات زیادی در مورد طراحی ندارند، ایده آل هستند. این ابزارها با قالب های از پیش ساخته شده، پالت های رنگی و فونت هایی عرضه می شوند که ترکیب گرافیک های سفارشی را آسان تر می کند. آنها همچنین گزینه ای برای ایجاد/وارد کردن پالت های رنگ و فونت خود را دارند.

2. تعامل را افزایش دهید

از دوازده ثانیه در سال 2000 به تنها هشت ثانیه در سال 2015، دامنه توجه انسان در طول سال ها به طور چشمگیری کاهش یافته است. در دنیایی که دامنه توجه مخاطبان شما کمتر از یک ماهی قرمز (نه ثانیه) است، چگونه آنها را علاقه مند نگه دارید؟ پاسخ: محتوای تعاملی.

با تعامل داخلی، خوانندگان شما این شانس را دارند که با محتوای شما به روش‌های جدید و نوآورانه تعامل داشته باشند. اگر به دنبال اضافه کردن برخی از آنها هستید، در اینجا چند گزینه خوب وجود دارد.

فیلم های

گنجاندن ویدیوها در محتوای شما همیشه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جذب مخاطب بوده است. افزایش محتوای بصری در چند سال گذشته (TikTok، کسی؟) عطش مصرف کنندگان را برای تصاویر متحرک افزایش داده است. در نتیجه، تا 86٪ از کسب و کارها در حال حاضر در سال 2022 از ویدیوهای بازاریابی به شکلی استفاده می کنند و خوب است که وبلاگ شما در میان آنها باشد.

در حالی که گنجاندن ویدیوها در محتوای خود، پست های وبلاگ شما را تعاملی تر می کند، حتی می توانید یک قدم فراتر بروید و تعامل را به خود ویدیوها اضافه کنید. این می‌تواند به‌صورت کانون‌ها و محرک‌های زمانی باشد، مانند پنجره‌های بازشو و فراخوان برای اقدام، که از بینندگان می‌خواهد مکان‌نمای خود را به قسمت‌های خاصی از ویدیو حرکت دهند تا به یک مهر زمانی خاص ضربه بزنند. Vimeo یک پلتفرم ویدیویی است که می تواند این کار را خارج از جعبه انجام دهد.

با این حال، این امکان نیز وجود دارد که ویدیوهای YouTube را تعاملی تر کنید، به عنوان مثال به سبک رویکرد ماجراجویی خود را انتخاب کنید.

گیف ها

اگر می خواهید کمی سرگرمی و تعامل را به وبلاگ خود اضافه کنید، GIF ها راه دیگری هستند. این گیف ها می توانند رنگ و طنزی را به محتوای شما اضافه کنند و آن را کمتر خسته کننده کنند.

GIF تکان دهنده Will Ferrell توسط Anchorman Movie - Find & Share on GIPHY

اگر می خواهید انگشت پای خود را در این زمینه فرو کنید، وب سایت هایی مانند Giphy مکان بسیار خوبی برای یافتن GIF هستند. هنگامی که یکی را انتخاب کردید، درج آن در محتوای خود بسیار ساده است – یا از عملیات مسدودسازی خودکار (مانند تصویر بالا) استفاده کنید یا آن را از طریق یک بلوک تصویر اضافه کنید.

امتحانات

آیا آزمون های Buzzfeed را در مورد انواع موضوعات عجیب و غریب دیده اید؟

روندهای وبلاگ 2023: الگوی مسابقه buzzfeed

آنچه را که می خواهید در مورد Buzzfeed بگویید اما به نظر می رسد فرمول آنها کار می کند. و شما می توانید از آن برای خود نیز استفاده کنید. افزودن آزمون‌ها به محتوای خود راه دیگری برای تعامل بیشتر آن است. این نه تنها خوانندگان را درگیر می کند – بلکه به آنها اجازه می دهد دانش خود را آزمایش کنند!

اگر می خواهید همین کار را در وبلاگ خود انجام دهید، افزونه های وردپرس مانند Quiz And Survey Master یا Quiz Maker می توانند مفید باشند. با استفاده از این افزونه ها می توانید برای موضوعات، دسته ها و صفحات مختلف آزمون ایجاد کنید.

3. اصالت

برای وب‌سایت‌های خاص آسان است که به اتاق‌های پژواک تبدیل شوند که اطلاعات یکسان را بارها و بارها ترکیب می‌کنند. در چنین منظره ای، اصیل بودن می تواند شما را فوراً متمایز کند. اصالت نه تنها به وبلاگ شما تازگی می بخشد، بلکه رهبری فکری را در شما ایجاد می کند و تعهد شما را به خوانندگان خود نشان می دهد.

راه های مختلفی برای اورجینال کردن محتوای شما وجود دارد. شما می توانید در مورد یک موضوع منحصر به فرد صحبت کنید، دیدگاهی ناآشنا ارائه دهید یا خودتان تحقیق کنید. در واقع، گزینه سوم ساده ترین راه برای ارتقاء وبلاگ شما است – با تحقیق واقعی، شانس موفقیت شما تا 41٪ افزایش می یابد.

به آمار جستجوی اصلی توجه داشته باشید
منبع تصویر: Orbit Media

با این حال، ما آن را دریافتیم – همه پهنای باند برای انجام تحقیقات اصلی را ندارند. اگر می خواهید راهی سریع برای افزایش اصالت محتوای خود داشته باشید، راه دیگر مصاحبه با کارشناسان موضوعی (SMEs) است. این به شما امکان می دهد محتوای خود را با آخرین اطلاعات در صنعت غنی کنید و طعمی منحصر به فرد به آن اضافه کنید.

ابزارهای زیادی برای دستیابی به مشاغل کوچک و متوسط ​​وجود دارد. به عنوان مثال می توان به Help A Reporter Out (HARO)، Help a B2B Writer، Terkel و Qwoted اشاره کرد. همچنین می‌توانید با افراد در صنعت خود تماس بگیرید و نظرسنجی‌های خود را با استفاده از Google Forms و Typeform اجرا کنید. در نهایت، یکی دیگر از راه های آسان برای صحبت با یک متخصص این است که در مورد سوالات خود با استفاده از هشتگ توییت کنید #JournoRequest در توییتر.

4. روی تجربه محتوا تمرکز کنید

یکی از بزرگترین روند وبلاگ نویسی در سال 2023 تغییر از مصرف محتوا به تجربه آن است. اجرای یک وبلاگ موفق دیگر فقط به معنای ارائه اطلاعات دقیق به خوانندگان نیست. همچنین باید عوامل دیگری را در نظر بگیرید تا محتوای خود را جذاب تر کنید.

اما چگونه می توانید تجربه کلی محتوا را بهبود ببخشید؟ با تمرکز بر اصول اولیه وب و به طور کلی بهبود اکوسیستم محتوا.

انیمیشن پایه وب

روندهای وبلاگ نویسی 2023: تجربه محتوا و حیات ضروری وب

تصور کنید که روی یک پست وبلاگ کلیک می کنید تا آن را بخوانید و مشکلات بی شماری با صفحه دارید. زمان زیادی طول می کشد تا بارگذاری شود، هر کلیک و کشیدن انگشت چند دقیقه طول می کشد تا پردازش شود و صفحه دائما در حال چرخش و پرش است.

این کابوس با توجه به دامنه توجه خواننده شما در پایین ترین حد ممکن، می تواند به سرعت علاقه مخاطبان را از دست بدهد. برای مقابله با این، گوگل بیومتریک اولیه وب را در سال 2020 معرفی کرد. اینها جنبه های کلیدی سرعت صفحه و تجربه کاربر را اندازه گیری می کند که بر رتبه بندی جستجو نیز تأثیر می گذارد.

اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، مقاله ما را در مورد چگونگی بهبود اصول اولیه وب خود بررسی کنید.

سیستم محتوای شما

محتوای شما از اکوسیستمی که بخشی از آن است جدا نیست. حتی اگر نوشته شما عالی باشد، اگر آن را در محیطی ارائه دهید که خوانندگان را به سمت تپه ها فریاد بزند، عملکرد خوبی نخواهد داشت.

خطاهای طراحی وب، نمونه طراحی را به هم ریخته است

علاوه بر کمبود موارد اساسی وب، نمونه هایی از یک اکوسیستم محتوای بد چیست؟

  • دسته‌ای از پنجره‌های بازشو یا دیگر وقفه‌ها و حواس‌پرتی‌ها (کوکی چند مرحله‌ای که کسی متوجه می‌شود؟)
  • پخش خودکار ویدیوها یا صداها (به طور جدی، چه کسی هنوز این کار را در سال 2023 انجام می دهد!؟)
  • کنتراست کم یا سایر مشکلات طراحی وب
  • وب سایت یا ساختار اطلاعاتی بدی که بازدیدکنندگان را از آنچه باید انجام دهند بی اطلاع می کند

به طور خلاصه، هدف این است که اطمینان حاصل شود که هر قطعه از محتوا بخشی از یک پازل بزرگتر است که منطقی است. برای ایجاد چنین اکوسیستمی، به وضوح در سفر مخاطبان خود کمک می کند. این به معنای نقاط ورودی بالقوه و چگونگی فشار بیشتر خوانندگان است. جدای از آن، به ساخت گروه های محتوا نگاه کنید.

5. تبلیغات بین کانالی

صرف انتشار پست های وبلاگ برای موفقیت در وب کافی بود – اما دیگر اینطور نیست. این روزها، شما همچنین باید از تلاش‌های خود در سایر کانال‌های بازاریابی مانند بهینه‌سازی موتورهای جستجو، بازاریابی ایمیلی و رسانه‌های اجتماعی کسب درآمد کنید.

بنابراین، یکی از روندهای وبلاگ نویسی که در سال 2023 حاکم خواهد شد، تبلیغ بین کانالی است. این استراتژی بازاریابی همه کانال‌های بازاریابی شما را یکپارچه می‌کند و برنامه‌ها، بیانیه‌ها و اهداف آن‌ها را در کل یکپارچه می‌کند.

این با بازاریابی چند کانالی متفاوت است که از چندین کانال نیز برای جذب مشتری استفاده می کند. با این حال، در اینجا، هر کانال به طور مستقل کار می کند. در مقابل، تبلیغات بین کانالی از همه کانال ها برای ارسال یک پیام به طور همزمان استفاده می کند.

بازاریابی چند کاناله در مقابل بازاریابی چند کاناله
منبع تصویر: LocaiQ

چطوری این کار را انجام میدهی؟

اولین چیزی که نیاز دارید یک پلتفرم داده مشتری است. CDP ها می توانند به ادغام، متحد کردن و سازماندهی داده های مصرف کننده از همه کانال های شما در یک مکان کمک کنند. برخی از نامزدهای خوب برای بررسی Bloomreach، Insider و Segment هستند.

سپس، می توانید کمی تقسیم بندی کنید و مخاطبان خود را بر اساس جمعیت شناسی، ویژگی ها و رفتارهای خرید مختلف گروه بندی کنید. این می تواند به شما در شخصی سازی بیش از حد کمک کند محتوا و کانال های بازاریابی شما برای دیدار با مشتریان بالقوه در هر کجا که در سفر هستند.

به عنوان مثال، می‌توانید ایمیل‌هایی را با نام خواننده باز کنید، فرکانس ایمیل را بر اساس ترجیحات او تنظیم کنید، محتوایی را مطابق با نیازهای او بسازید، و به آنچه مخاطبانتان به دنبال آن هستند، پاسخ دهید. در محیطی به اشباع فضای آنلاین، این نوع شخصی سازی راه خوبی برای برجسته شدن است.

فوراً به این روندهای وبلاگ نویسی برای سال 2023 بروید!

حتی یک رسانه تثبیت شده مانند وبلاگ نویسی همچنان می تواند روندها را ببیند که می آیند و می روند. آگاهی از تحولات فوق به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید در کدام یک شرکت کنید و کدام را نادیده بگیرید.

همانطور که می بینید، بسیاری از گرایش های فوق به شدت بر روی تجربه کاربر متمرکز هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید امسال هر روندی را دنبال کنید، بگذارید بفهمد چگونه با محتوایی که ارائه می‌دهید به مخاطبان خود خدمات بهتری ارائه دهید. این در مورد آنچه می نویسید و نحوه ارائه آن صدق می کند.

اگر این گام اصلی شماست، مطمئن باشید که در پایان سال 2023 وبلاگ بهتری نسبت به آنچه که با آن شروع کرده اید خواهید داشت.

با رفتن به سال 2023، کدام گرایش های وبلاگ نویسی را مهم تر می دانید؟ چگونه می خواهید وبلاگ خود را در سال جاری بهبود بخشید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!