فضانوردان معماری وردپرس


یکی از چیزهایی که در اوایل کارم خواندم – و آموختم – این اصطلاح بود فضانورد معماری. این توسط جوئل اسپولسکی ابداع شد (تا آنجا که من می دانم) و چیزی شبیه به این است:

اینها کسانی هستند که من آنها را فضانوردان معماری می نامم. بسیار سخت است که آنها را به نوشتن کد یا طراحی برنامه‌ها وادار کنیم، زیرا آنها از فکر کردن در مورد معماری دست برنمی‌دارند. آنها فضانورد هستند چون بالاتر از سطح اکسیژن هستند، من نمی دانم چگونه آنها نفس می کشند آن‌ها تمایل دارند برای شرکت‌های واقعاً بزرگی کار کنند که می‌توانند تعداد زیادی از افراد غیرمولد با مدارک تحصیلی بسیار پیشرفته داشته باشند که به نتیجه نهایی کمک نمی‌کنند.

اجازه ندهید فضانوردان معماری شما را بترسانند

من واقعاً از این تعریف خوشم آمد، زیرا در آن زمان، دقیقاً همانطور که اکنون هستم، توسط افراد فوق العاده باهوشی احاطه شده ام که می توانم از آنها یاد بگیرم.

و برای کسانی از ما در این زمینه، به همه ما اجازه می دهد:

  • تکنیک های مهندسی عالی را یاد بگیرید،
  • دلیل اینکه مهندسان کد را به روش خاصی می نویسند،
  • و چگونه به حل مسئله در الف عملگرا راه (در اینجا کلمه کلیدی عملگرا است، اما در یک لحظه بیشتر در مورد آن).

اما همیشه اینطور نیست، درست است؟ نه در زمینه های دیگر؛ در وردپرس نیست و هر چه وردپرس بین فناوری‌های فرانت‌اند و فناوری‌های باطنی تقسیم‌بندی شود، این بحث‌ها متفاوت‌تر می‌شوند.

برای اهداف این پست، کل فضانورد معماری چیزی است که امیدوارم همه مهندسان باطن بدون توجه به جایی که در شغل خود هستند به آن توجه کنند. (بیایید از فضانوردان معماری وردپرس اجتناب کنیم.)

و در اینجا دلیل آن است.

معماری فضانوردان وردپرس

انحراف در شرایط

من می‌دانم که کلمه «کدگذار» برای هر کسی که کد می‌نویسد، یک اصطلاح کلی است، اما به نظرم تفکیک اصطلاحات بین کدنویس، توسعه‌دهنده، مهندس، برنامه‌نویسی و هر چیزی که کمی جزئی‌تر نیست.

رمزگذار بیش از حد اصطلاحی است که نمی‌توان آن را توصیف کرد دقیقا کاری که یک فرد انجام می دهد همانطور که ما در دهه 90 می گفتیم، می تواند یک فیلمنامه بچه باشد، یا میتوانست کسی باشید که یک توسعه دهنده است من نمی دانم. و به همین دلیل است که من دقت را در شرایط دوست دارم. این انحراف کوتاه من است.

بازگشت به نقطه من

اگر شما کسی هستید که برای امرار معاش کد می نویسید و توسط خود و/یا همتایان خود به عنوان یک توسعه دهنده در نظر گرفته می شوید، مهم است که احساسی را که هنگام نوشتن کد به دست می آورید و فکر می کنید “این کار را بهتر انجام داد.”

اما موضوع اینجاست: تشخیص آن چیزی که گفته شد میتوانست بهتر انجام شود و نه انجام آن سالم‌تر از تلاش برای معماری چیزی است که تقریباً به کمال می‌رسد – در فضای ضرب المثلی – زیرا آنجاست که برای بازگشت به زمین به سختی مواجه می‌شوید.

اجازه ندهید این کار نوشتن یک افزونه وردپرس باشد

اینجا جایی است که شما هرگز کار خود را به خاطر او چیست و فقط یک چیز بیشتر تمام نمی کنید.

این هست نه گفتن ما در هنگام صدور PR بازخوردهای همتایان خود را نادیده می گیریم، بنابراین آن را اینطور نگیرید. در عوض، من می گویم که وقتی روی چیزی برای وردپرس کار می کنید که مثلاً از آن استفاده می کند add_action برای اشتراک در یک هوک خاص و سپس استفاده از یک تابع ناشناس، زیرا ممکن است چیزی که فراخوانی می کند برای مشکل موجود کافی باشد.

همه چیز نباید شی گرا باشد یا نیاز به استفاده از نوعی معماری مبتنی بر Composer، Registry/Subscriber/Service دارد. این می تواند بیش از حد باشد.

و دلیلی که من این را می نویسم این است که امروز صبح، هنگام مرور مخازن خودم (1، 2)، به من یادآوری شد که مواقعی وجود دارد که یک فرمت به همان خوبی کار می کند و دیگری کاربردی تر است. اگر کد را مرور کنید، من هستم مطمئن شما خواهید دید که من تصمیماتی را برای رفتن با یک استراتژی نسبت به استراتژی دیگر گرفته ام.

عمدی بود.

اما قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، نیاز به سطحی از عمل گرایی، خویشتن داری و درک مشکل موجود است.

  • سعی نکن درست کنی هر کار راه حل در محدوده برنامه نویسی رویه ای.
  • سعی نکن درست کنی هر کار راه حل در محدوده برنامه نویسی شی گرا.

در نهایت، هر دوی آنها می توان کار می کنند اما نه هر کدام نیاز دارد به این ترتیب کار کند اگر چیز دیگری از این مقاله کم نمی‌کنید، این را از اسپولسکی به خاطر بسپارید:

به یاد داشته باشید که مردم معماری در حال حل مشکلاتی هستند که فکر می کنند می توانند حل کنند، نه مشکلاتی که حل می کنند مفید برطرف كردن.

حل مشکل همان چیزی است که مفید است. چگونه شما آن را حل می کنید نیز مفید است، اما معماری می تواند نسبت به نحوه حل آن ثانویه باشد. من معتقدم این چیزی است که بسته به وظیفه ای که می خواهید بسازید، در حرفه خود به خوبی به شما خدمت می کند.

مطمئناً به من خدمت کرده است و به این کار ادامه می دهد.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!