نحوه ایجاد یک وب سایت عضویت پولی با استفاده از وردپرس (2 روش)


در گذشته تبلیغات و بازاریابی وابسته بهترین راه برای کسب درآمد از یک وب سایت بود. با این حال، این روش ها می توانند زمان بر باشند و تجربه کاربری (UX) را مختل کنند. به عنوان یک جایگزین، ممکن است بخواهید یک سایت عضویت برای کسب درآمد آنلاین راه اندازی کنید. با این حال، اکنون ممکن است بدانید از کجا شروع کنید.

خوشبختانه، ساختن یک سایت عضویت پولی با ابزارهای مناسب آسان است. سپس، می توانید عضویت در وردپرس را پیکربندی کنید، دسترسی به صفحات خاصی را محدود کنید و اشتراک ها را بفروشید.

در این پست نگاهی دقیق‌تر به سایت‌های عضویت و نحوه عملکرد آن‌ها خواهیم داشت. در مرحله بعد، در مورد آنچه برای شروع نیاز دارید بحث خواهیم کرد و دو روش برای انجام این کار را بررسی خواهیم کرد. بیایید شیرجه بزنیم!

معرفی سایت های عضویت

به طور معمول، سایت عضویت یک فضای آنلاین است که محتوای انحصاری را در اختیار اعضای خود قرار می دهد. از طرف دیگر، برخی از سایت های عضویت برای همه قابل دسترسی هستند، اما دارای محتوای بسته و منابع اضافی هستند که نیاز به عضویت دارند.

بیشتر اوقات، عضویت ها برای پرداخت (معمولاً اشتراک) داده می شود. با این حال، گاهی اوقات کاربران می توانند به سادگی با دادن آدرس ایمیل خود عضو شوند:

هنگامی که کاربران به وضعیت عضویت دست یافتند، می توانند برای مشاهده صفحات/پست های اختصاصی، دانلود فایل ها یا دریافت ایمیل ها و خبرنامه ها وارد سایت شوند.

ایجاد یک سایت عضویت پولی مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، شما قادر خواهید بود به مخاطبان درگیرتری دسترسی پیدا کنید، جایی که کاربران قبلاً به محتوای شما ابراز علاقه کرده اند. در عوض، می‌توانید از نرخ‌های نگهداری بالاتر لذت ببرید و درآمدهای مکرر کسب کنید.

آنچه برای ایجاد یک سایت عضویت در وردپرس نیاز دارید

برای ایجاد سایت عضویت خود، به مکانی نیاز دارید که بتوانید محتوا را پست و مدیریت کنید. وردپرس یکی از بهترین گزینه ها است زیرا منبع باز، رایگان و آسان برای استفاده است. پس از انتخاب نام دامنه، ثبت نام در یک ارائه دهنده میزبانی وب و نصب وردپرس، می توانید قابلیت عضویت را به سایت خود اضافه کنید.

هنگام ایجاد یک سایت عضویت پولی، مطمئن شوید که می توانید وظایف زیر را انجام دهید:

  • ایجاد عضویت. شما به ابزاری نیاز دارید که به شما امکان می دهد چندین عضویت را با قیمت ها و مزایای واضح ایجاد کنید.
  • یک صفحه ثبت نام ایجاد کنید. کاربران به راهی برای دسترسی به طرح های عضویت شما نیاز دارند. به طور کلی، بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از یک آدرس ایمیل در صفحه وب شما ثبت نام کنند.
  • اضافه کردن قیمت. ایده خوبی است که یک صفحه قیمت ایجاد کنید که در آن کاربران بتوانند همه برنامه های شما را مشاهده کنند. ممکن است ترجیح دهید این اطلاعات را در جدول قیمت‌ها نمایش دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی طرح‌ها را مقایسه کنند.
  • وب سایت خود را با قیف فروش خود یکپارچه کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید آدرس ایمیل اعضای خود را در CRM خود وارد کنید. یا می توانید سایت عضویت خود را به یک پلت فرم بازاریابی ایمیلی پیوند دهید.
  • درگاه پرداخت را راه اندازی کنید. اگر هزینه ای را برای عضویت بپذیرید، برای مجاز کردن تراکنش ها به یک درگاه پرداخت نیاز دارید.

در نظر گرفتن دقیق عناصر بالا در ابتدا می تواند به ساده تر شدن روند کار شما کمک کند.

نحوه ایجاد یک وب سایت عضویت پولی با استفاده از وردپرس (2 روش)

اکنون که مزایای ایجاد یک سایت عضویت را می دانید، بیایید به چند راه برای شروع نگاه کنیم.

1. با افزونه عضویت وردپرس مانند ProfilePress

هنگامی که از افزونه ای مانند ProfilePress استفاده می کنید، می توانید به راحتی سایت عضویت خود را راه اندازی و پیکربندی کنید. علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد که به ایجاد و مدیریت محتوای وردپرس همانطور که معمولاً می خواهید ادامه دهید.

قبل از شروع، باید ثبت نام کاربر در وردپرس را فعال کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات > عمومی در داشبورد وردپرس شما بعد، کادر کناری را علامت بزنید هر کسی می تواند ثبت نام کند:

اکنون می توانید افزونه را نصب و فعال کنید. ProfilePress یک گزینه عالی است که می توانید از آن برای ایجاد فرم های ثبت نام سفارشی و صفحات ورود استفاده کنید.

برای انجام این کار، سری به پروفایل شخصی > تنظیمات > صفحات:

در اینجا، می توانید گزینه های فرم پیش فرض را انتخاب کنید، یا یک صفحه موجود را انتخاب کنید. از طرف دیگر، می توانید یک صفحه ثبت نام جدید ایجاد کنید تا کنترل بیشتری بر فیلدهای فرم و تنظیمات داشته باشید.

برای ایجاد فرم خود، کلیک کنید پروفایل شخصی > فرم ها و پروفایل ها نوع فرم دلخواه خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال ورود یا ثبت نام. سپس فشار دهید جدید اضافه کن:

علاوه بر این، می‌توانید با رفتن به آن، طرح‌های عضویت ایجاد کنید پروفایل شخصی > طرح های عضویت > جدید اضافه کن:

می توانید جزئیات طرح خود را تنظیم کنید، تنظیمات اشتراک را پیکربندی کنید، و هر محصول دیجیتالی را اضافه کنید.

برای پذیرش پرداخت در وب سایت خود، به پروفایل شخصی داشبورد و انتخاب کنید ترکیب روش پرداخت:

می‌توانید Stripe، PayPal یا Mollie را انتخاب کنید. ProfilePress همچنین از صفحه پرداخت میزبانی Stripe و فرم پرداخت در محل پشتیبانی می کند. شما باید به حساب کاربری خود متصل شوید.

پس از آن، بهتر است روش پرداخت را با فعال سازی تست کنید حالت آزمون:

در نهایت، می توانید با تنظیم شرایط قانون دسترسی به محتوای خود را محدود کنید. برای انجام این کار، به پروفایل شخصی > حفاظت از محتوا > افزودن قانون حفاظت:

در اینجا، می‌توانید صفحات خاصی را که می‌خواهید دسترسی به آنها را با استفاده از یک فایل محدود کنید، انتخاب کنید + و/+ یا دکمه ها. زیر شرایط دسترسی، می توانید انتخاب کنید که این قانون برای چه کسانی اعمال می شود. به عنوان مثال، می توانید برخی از پست ها را فقط در دسترس مشترکین خود قرار دهید.

2. با سیستم مدیریت یادگیری مانند MemberPress

MemberPress یک راه حل جامع است که برای ایجاد و فروش دوره های آموزشی ایده آل است. این کاملاً یک LMS نیست. این افزونه همچنین ویژگی های عضویت کلی را ارائه می دهد:

پس از نصب، به عضو > دوره های آموزشی > جدید اضافه کن برای شروع:

سپس به فایل سوئیچ کنید ایجاد برای افزودن مطالبی مانند نمودارها، محتوای ویدیویی و آزمون‌ها:

سپس، می‌توانید چندین گزینه عضویت را راه‌اندازی کنید و ساختار قیمت‌گذاری سطحی خود را پیاده‌سازی کنید. این توصیه می شود زیرا به شما کنترل بیشتری بر نحوه تعامل کاربران با محتوای شما می دهد.

برای ایجاد عضویت خود، به عضو > عضویت ها > جدید اضافه کن:

یک نام منحصر به فرد انتخاب کنید و برای هر یک از طرح های خود قیمت تعیین کنید.

اگر به گزینه های عضویت پایین تر از صفحهو می توانید فرم ثبت نام خود را سفارشی کنید و ایمیل های خوش آمدگویی را فعال کنید:

سپس به مجوزها برای مشخص کردن نقش‌های کاربری که می‌توانند در عضویت شما مشترک شوند:

می توانید از MemberPress برای محدود کردن دسترسی به محتوای پولی خود مانند پست های وبلاگ، دوره ها و صفحات فرود استفاده کنید. اگرچه ابتدا باید قوانین عضویت را ایجاد کنید.

شما می توانید این کار را با سر زدن به انجام دهید عضو > گرامر > جدید اضافه کن. سپس انتخاب کنید یک چرخه از لیست کشویی، دوره ای را که می خواهید پیکربندی کنید انتخاب کنید. در مرحله بعد، عضویت(هایی) که کاربران برای دسترسی به دوره به آن نیاز دارند را انتخاب کنید:

در نهایت، شما آماده هستید تا یک درگاه پرداخت به وب سایت خود اضافه کنید. سر به عضو > تنظیمات > مبلغ پرداختی و درگاه های پرداختی را که اعضا می توانند استفاده کنند را مشخص کنید:

در حال حاضر MemberPress از PayPal، Stripe و Authorize.net پشتیبانی می کند. روی نماد مثبت کلیک کنید (+) برای افزودن روش پرداخت سپس به حساب کاربری خود متصل شوید.

MemberPress یک افزونه مفید است، اما اگر به دنبال راهی برای ایجاد یک سایت عضویت ساده هستید، ممکن است کمی بیش از حد باشد. ممکن است در نهایت برای بسیاری از ویژگی هایی که به آن ها نیاز ندارید، هزینه پرداخت کنید. به علاوه، دارای یک منحنی یادگیری شیب دار است که باعث می شود نسبت به گزینه قبلی کمتر برای مبتدیان مناسب باشد.

نتیجه

ایجاد یک وب سایت عضویت یک راه عالی برای تقویت جامعه و در عین حال کسب درآمد از وب سایت شما است. با این حال، ممکن است شروع کار دشوار باشد. خوشبختانه، با کمک برخی ابزارهای مفید، ایجاد گزینه های عضویت، پذیرش پرداخت و محدود کردن دسترسی به محتوای پولی آسان است.

برای جمع بندی، در اینجا دو راه برای ایجاد یک سایت عضویت پولی با وردپرس وجود دارد:

  1. استفاده از افزونه عضویت وردپرس مانند ProfilePress.
  2. با سیستم مدیریت یادگیری مانند MemberPress.

آیا در مورد ایجاد سایت عضویت پولی سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر بپرسید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!