نظراتی در مورد گواهینامه های وردپرس در سال 2023


من سعی می کنم با مطالبی که امسال در مورد آنها می نویسم، کمی منشعب شوم. و با توجه به افزایش بحث ها در مورد گواهینامه های وردپرس، من فرصتی برای انجام این کار می بینم.

این مقاله چندان مورد تحقیق یا آکادمیک نیست. درعوض، این اثر شخصی است که بیش از یک دهه در این فضا بوده و دیدگاه خود را در مورد ایده گواهینامه های وردپرس در سال 2023 به اشتراک می گذارد.

اگر علاقه ای به خواندن کل مطلب ندارید، کمی در وقت شما صرفه جویی می کنم و به سادگی می گویم: من کاملاً موافق نیستم، کاملاً مخالف آن نیستم. من فکر می کنم این صرفاً به اهداف شخص و نیازهای هر شرکتی بستگی دارد که فرد را استخدام می کند. مهمتر از همه، این نیاز به همکاری دارد.


اگر جستجوی «گواهینامه های وردپرس» را انجام دهید، نتایج بسیار کمی دریافت خواهید کرد. نکته ای که در مورد این برنامه ها وجود دارد این است که من نمی دانم چگونه می توانم تعیین کنم که چه چیزی باعث ایجاد a می شود خوب صدور گواهینامه

 • چه کسی برنامه درسی را بررسی کرده است (چه رسد به اینکه چه کسی آن را ارائه کرده است)؟
 • چه کسی نتیجه نهایی دریافت گواهینامه را ارزیابی می کند؟
 • چه کسی تعیین می کند که یک گواهینامه رضایت بخش چیست که در برنامه؟

برای این منظور، من ترجیح می دهم از مقاله ارسال شده در سایت استفاده کنم آموزش وردپرس را بسازید سایت، بررسی گواهینامه های وردپرس.

در طول سال‌ها، بحث‌هایی در مورد ایجاد گواهی‌های رسمی برای وردپرس وجود داشته است، به ویژه در سال 2013 که در Torque و WP Tavern مشاهده شد. در حالی که این بحث ها تقریباً 10 سال از عمر آنها می گذرد، هنوز هم مرتبط هستند و اکنون که یک پلت فرم یادگیری باز برای وردپرس وجود دارد، زمان خوبی برای بررسی مجدد آن مکالمات است.

هیو لشبروک

گواهینامه های وردپرس در سال 2023

نه اولین بار

اول، سال‌ها پیش، وقتی برای اولین بار در سال 2015 با تونیا آشنا شدم، او دقیقاً در مورد این ایده صحبت می‌کرد و از دیدگاه مهندسی از آن می‌آمد. من به این دلیل اشاره می کنم که ایده گواهینامه های وردپرس مدتی است که از سوی بسیاری از افراد باهوش و از دیدگاه های مختلف مطرح شده است. دیدگاه او همان چیزی است که من بیشتر به یاد دارم.

ثانیاً، به عنوان فردی که در وردپرس کار کرده است، هم برای خوداشتغالی، هم برای یک آژانس، و برای یک شرکت تولیدکننده، و همچنین فردی با پیشینه در علوم کامپیوتر، دیدگاهی که من در مورد آنچه که یک گواهینامه مستلزم آن است، ممکن است منحصر به فرد باشد. (اما احتمالاً نه؛ فکر نمی‌کنم دیگر منحصر به فرد دیگری باشم که در این مورد می‌نویسد).

گواهی چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، وردپرس بزرگ است. من می دانم که جاوا اسکریپت بسیار بیشتری نسبت به قبل برای برنامه نوشته می شود، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که افراد، تیم ها و شرکت ها هنوز با آن سروکار دارند. زیاد بیشتر از ویرایشگر بلاک. همچنین به این معنی نیست که ما هستیم فقط سر و کار با PHP، یا.

چیزهای زیادی برای ساخت یک برنامه وردپرس در مقیاس متوسط ​​تا بزرگ وجود دارد:

 • کنترل منبع،
 • برنامه نویسی رویه ای یا شی گرا،
 • ادغام مستمر و تحویل مستمر،
 • درک حوزه مشکل،
 • کشف،
 • تحقیق در مورد توسعه
 • نمونه سازی،
 • محدوده بندی مناسب پروژه،
 • API های شخص اول و شخص ثالث
 • طراحی API،
 • پلاگین ها،
 • تم ها،
 • افزونه های افزونه،
 • مقیاس بندی،
 • در نظر گرفتن محصولات وردپرس به عنوان SaaS،
 • و غیره.

همه این‌ها فقط ایده‌هایی هستند که من در هنگام تیراندازی از لگن آنها را فهرست می‌کنم. این به معنای جامع، کامل بودن، یا تعریف اینکه یک گواهینامه باید شامل چه چیزی باشد، نیست. با این حال، شامل مواردی است که بسیاری از ما به صورت روزانه یا هفتگی با آنها سر و کار داریم.

به این ترتیب، من فکر نمی کنم که ایده داشته باشم یک گواهینامه لزوماً تنها راهی است که از طریق آن یک نامزد باید از نظر مهارت خود بررسی شود. یعنی روبریک نباید این باشد:

 1. اگر این شخص دارای گواهینامه وردپرس نیست،
 2. سپس این شخص برای این موقعیت مناسب نیست.

از این پیچیده تر است. باید باشد. توسعه نرم افزار طبیعتاً ساده نیست، به خصوص هر چه مقیاس تیم، راه حل یا آنچه شما دارید بزرگتر باشد.

سناریویی را تصور کنید که در آن گواهینامه دریافت کرده اید که به شما یاد داده است چگونه بلوک های سفارشی برای ویرایشگر بلاک بسازید اما چیزی در مورد پایگاه داده، سریال سازی، اعتبارسنجی و غیره به شما یاد نداده است، همه اینها احتمالاً در هنگام ساخت مورد نیاز خواهند بود. بلوک های پیچیده تر

چه اتفاقی می افتد زمانی که آن وضعیت به ناچار بوجود می آید؟ آیا بازبینی کدهای مناسب انجام می شود و اگر چنین است، توسط چه کسی؟ اگر اینطور نیست، وقتی چیزی به طور ناامن در پایگاه داده ذخیره می شود چه اتفاقی می افتد؟

علاوه بر این، اگر سازمانی به دنبال افرادی است که در وردپرس گواهینامه دارند، چی آیا آنها به دنبال این هستند که در این کار گواهینامه دریافت کنند؟

 • آیا مدیریت پایگاه داده است؟
 • آیا پوسته پوسته شدن دارد؟
 • آیا این موضوع به معماری ای که بین سرورها، حافظه پنهان، مراکز داده متعدد و غیره وجود دارد، مربوط می شود؟

باز هم، این نکته برای منصرف کردن این ایده نیست که نباید گواهینامه وجود داشته باشد. اما من می‌دانم که چالش کسب چنین گواهینامه‌ای برای چنین برنامه‌ای عظیم و محبوب مانند وردپرس کار آسانی نخواهد بود.

این یکی یا دیگری نیست

من هنوز فکر می کنم که پروژه های نمونه داخلی را داشته باشم برای نوع نقشی که فرد به دنبال آن است مهم است. این کمک می کند که ببینیم آنها چه کاری می توانند انجام دهند، کجا ممکن است به کمک نیاز داشته باشند و کجا ممکن است یک دارایی باشند.

اما درک اینکه مردم چگونه از وردپرس استفاده می‌کنند و چگونه می‌خواهند در پروژه‌های مبتنی بر آن مشارکت کنند، کلید راه‌اندازی یک برنامه صدور گواهینامه خواهد بود. من فکر نمی‌کنم که یک گواهینامه دارای چندین سطح باشد، و همچنین فکر نمی‌کنم که گرفتن گواهینامه در وردپرس لزوماً تجربه‌ای را که با نرم‌افزار سروکار دارید، پیشی بگیرد.

این بدان معنا نیست که یک گواهینامه وزنی ندارد. با این فرض که به درستی ساختار یافته باشد. اما کسانی که مشکلات علاقه مند را در 5، 10 یا 15+ سال حل کرده اند، بی ربط نخواهند بود زیرا گواهینامه ندارند. آنها هنوز هم بسیار ارزشمند خواهند بود زیرا واقعاً در سنگرها مانده اند و با برنامه در تمام فراز، نشیب ها و همه جانبه آن رشد کرده اند.

اما اگر داشتن یک سری گواهینامه ها کمک می کند تا افراد بیشتری وارد این عرصه شوند، آن را دنبال کنید. بیایید وردپرس را تا جایی که می تواند قدرتمند و محبوب کنیم. با این حال، در نهایت، من فکر نمی کنم که باید به دروازه بان تبدیل شود (نه اینکه کسی آن را پیشنهاد کند).

در فناوری، افراد از پیشینه‌های مختلف زیادی با تجربیاتی می‌آیند که می‌توانند کاری را که در نهایت انجام می‌دهند تحسین کنند. به این ترتیب، شخصی که در اقتصاد React کار کرده است، چیزی برای ارائه خواهد داشت که ممکن است لزوماً این کار را وردپرس انجام ندهد. در ابتدا اما ممکن است به آن بیافزاید.

به طور مشابه، شخصی با طراحی دامنه محور در برنامه نویسی شی گرا نیز می تواند هنگام ساخت راه حل های قوی و باطنی که لزوماً «روش وردپرس» نیستند، اما مطمئناً راه اشتباهی هم نیستند، چیزی ارائه دهد.

همکاری لازم

در نهایت، این یک بحث ضروری و مداوم است. حتی اگر در حال حاضر چیزی از آن حاصل نشود، این که هر چند سال یک بار مطرح شود چیز بدی نیست. این نشان می‌دهد که ما به کیفیت نرم‌افزار و راه‌حل‌هایی که توسط افرادی که در حال ساخت آن‌ها هستند، فکر می‌کنیم.

هم توسط کسانی که گواهینامه ها را ایجاد می کنند و هم کسانی که در هنگام استخدام استعدادها به چنین گواهینامه هایی توجه می کنند، باید با دقت رفتار شود.

برای این منظور، شاید بد نباشد که شرکت‌های محصول، آژانس‌ها، فریلنسرها و تیم صدور گواهی‌نامه همگی برای ایجاد این نوع گواهی همکاری کنند.

تصور انجام این کار بدون این نوع همکاری دشوار است.

نتیجه گیری من، یک بار دیگر

همانطور که در ابتدای مقاله گفتم: من کاملا موافق نیستم، کاملا مخالف نیستم. من فکر می کنم این صرفاً به اهداف شخص و نیازهای هر شرکتی بستگی دارد که فرد را استخدام می کند.

اگر این کار انجام شد، آن را یک تلاش مشترک انجام دهید. من نمی توانم ببینم چگونه می توان آن را به روش دیگری به درستی انجام داد.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!