نحوه پیاده سازی حریم خصوصی دامنه در وردپرس (3 نکته)


اگر تا به حال دامنه ای را ثبت کرده اید، به احتمال زیاد باید اطلاعات تماس خود از جمله شماره تلفن، ایمیل و آدرس منزل را ارائه دهید. متأسفانه این اطلاعات به طور پیش فرض خصوصی نیستند. اگر اقدامات خاصی را برای محافظت از جزئیات خود انجام ندهید، این می تواند منجر به هرزنامه، حملات سایبری و نقض داده ها شود.

خوشبختانه، اجرای حریم خصوصی دامنه نسبتا آسان است. ارائه دهندگان میزبانی وردپرس و ثبت دامنه وجود دارند که این سرویس را ارائه می دهند. انجام اقداماتی برای محافظت از دامنه شما می تواند راهی موثر برای محافظت از اطلاعات شخصی شما باشد.

در این پست، بحث خواهیم کرد که حریم خصوصی دامنه چیست و چرا اهمیت دارد. در مرحله بعد، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را در سایت وردپرس خود پیاده سازی کنید. بیا شروع کنیم!

مقدمه ای بر حریم خصوصی دامنه

هنگام ثبت نام در یک دامنه، باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این اطلاعات برای هر کسی که سعی در دسترسی به آن دارد در دسترس است.

با این حال، سیستمی وجود دارد که از داده های شما محافظت می کند. حریم خصوصی نام دامنه (همچنین به عنوان حریم خصوصی WHOIS شناخته می شود) به ثبت کنندگان نام دامنه اشاره دارد که از اطلاعات شخصی در برابر نمایش عمومی در فهرست WHOIS محافظت می کنند.

این فهرست یک پایگاه داده کلی از همه نام های دامنه وب سایت است. شامل اطلاعات تماس برای هر صاحب دامنه است. فهرست راهنمای WHOIS توسط ICANN (شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته) نگهداری می‌شود:

هنگامی که دامنه ای را در ابزار جستجوی ICANN جستجو می کنید، اطلاعاتی مانند تاریخ ثبت، سرورهای نام و وضعیت دامنه را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین برخی از جزئیات مربوط به صاحبان دامنه، از جمله شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را نمایش می دهد.

این اطلاعات در دسترس عموم است. با این حال، می توانید حریم خصوصی دامنه را برای پنهان کردن این داده ها پیاده سازی کنید.

چرا حریم خصوصی نام دامنه مهم است؟

اگر از اطلاعات دامنه خود محافظت نکنید، ممکن است در معرض خطر سرقت هویت، تماس های هرزنامه و حملات سایبری قرار بگیرید. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شخصی بخواهد از این داده ها استفاده کند، مانند:

  • بازاریابی ناخواسته: افراد می توانند ایمیل شما را از این سایت دریافت کنند، بنابراین ممکن است پیام هایی از بازاریابان دریافت کنید که سعی دارند خدمات خود را به شما بفروشند.
  • از کاربر دیگری دامنه بخرید: فهرست WHOIS یک راه آسان برای شرکت ها یا افراد برای یافتن مالک فعلی دامنه ای است که می خواهند خریداری کنند.
  • تقلب: با توجه به اینکه چقدر به دست آوردن این داده های شخصی آسان است، احتمال اینکه ایمیل ها یا پیام های ناخواسته ای از کلاهبرداران دریافت کنید بسیار زیاد است.

با انجام اقداماتی برای به دست آوردن حریم خصوصی نام دامنه، می توانید امنیت سایت را افزایش دهید، از داده های خود در برابر رقبا محافظت کنید و از سرقت دامنه جلوگیری کنید. با این حال، اگر افراد بخواهند دامنه شما را بخرند، تماس با شما ممکن است دشوار باشد.

نحوه پیاده سازی حریم خصوصی دامنه در وردپرس (3 نکته)

اکنون که می دانید حریم خصوصی دامنه چیست و چرا مهم است، بیایید نگاهی به نحوه پیاده سازی آن در سایت وردپرس خود بیندازیم.

1. بررسی کنید که آیا از قبل یک حریم خصوصی دامنه دارید یا خیر

اگر از قبل دامنه دارید، می توانید بررسی کنید که آیا اطلاعات تماس شما خصوصی است یا خیر. می توانید این کار را با استفاده از ابزار جستجوی ICANN انجام دهید.

برای انجام این کار، نام دامنه خود را در نوار جستجو وارد کنید:

این به شما جزئیاتی در مورد ثبت دامنه شما می دهد. به پایین بروید اطلاعات تماس:

در اینجا، می توانید ببینید که آیا هر یک از اطلاعات شخصی شما مخفی است یا خیر. اگر چنین است، احتمالاً قبلاً Domain Privacy دارید.

اگر بتوانید اطلاعات شخصی خود را ببینید، به این معنی است که شما حریم خصوصی ندارید. برای پنهان کردن این داده ها، باید به یک طرح حفاظت از دامنه نگاه کنید.

2. یک طرح حفاظت از دامنه را از ارائه دهنده هاست خود سفارش دهید

اگر حریم خصوصی دامنه ندارید، چند روش مختلف وجود دارد که می توانید اتخاذ کنید. ابتدا می توانید بررسی کنید که آیا شرکت هاستینگ این سرویس را ارائه می دهد یا خیر. برخی از ارائه دهندگان خدمات می توانند با طرح میزبانی شما از دامنه محافظت کنند.

شرکت های میزبانی که محافظت از دامنه را ارائه می دهند عبارتند از GoDaddy، Hostinger و FastComet. برای اطلاع از نحوه دریافت این خدمات می توانید با این ارائه دهندگان تماس بگیرید. اگر قبلاً با یک دامنه ثبت نام نکرده باشید، این فرآیند معمولاً ساده است.

حتی اگر از قبل دامنه دارید، همچنان می توانید از حریم خصوصی خود محافظت کنید. ممکن است بخواهید این گزینه را در حساب کاربری خود جستجو کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با ارائه‌دهنده خدمات خود تماس بگیرید تا در مورد طرح‌های حفاظت از دامنه آنها سؤال کنید.

3. حریم خصوصی دامنه را از طریق ثبت کننده دامنه خود اضافه کنید

اگر ارائه دهنده هاست شما حریم خصوصی دامنه را ارائه نمی دهد، ممکن است بتوانید از طریق ثبت کننده دامنه خود یک طرح حفاظتی اضافه کنید. شرکت های زیادی هستند که این سرویس را ارائه می دهند، از جمله Google Domains. این ثبت کننده به شما این امکان را می دهد که محافظت از دامنه را در هنگام پرداخت خریداری کنید.

اگر هنوز دامنه خود را خریداری نکرده اید، می توانید URL مورد نظر را در نوار جستجوی Google Domains وارد کنید:

این به شما می گوید که آیا دامنه برای خرید در دسترس است یا خیر. اگر نه، به شما پیشنهادهایی از نام‌های جایگزین یا TLD می‌دهد:

می‌توانید گزینه‌های موجود را مرور کنید تا زمانی که یکی را که دوست دارید پیدا کنید. سپس آن را انتخاب کنید و به خروج بروید:

در اینجا، گزینه ای برای محافظت از حریم خصوصی را مشاهده خواهید کرد. به این می گویند حفاظت از حریم خصوصی روشن است:

برای فعال کردن حریم خصوصی برای دامنه خود حتماً کلید را روشن کنید. همچنین می توانید تمدید خودکار و ایمیل شخصی سازی شده را اضافه کنید. پس از اتمام، می توانید کلیک کنید پرداخت برای تکمیل خرید

اگر می‌خواهید دامنه موجود را تغییر دهید، فرآیند باید به همان سادگی باشد. توصیه می کنیم با تیم پشتیبانی ثبت کننده خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها می توانند حریم خصوصی را به دامنه شما اضافه کنند یا خیر.

نتیجه

اگر برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستید، به احتمال زیاد می خواهید از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید. انجام اقداماتی برای پنهان کردن جزئیات دامنه می تواند به شما کمک کند تا داده های خود را ایمن نگه دارید و از نقض امنیت جلوگیری کنید.

برای جمع بندی، در اینجا سه ​​نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای پیاده سازی حریم خصوصی دامنه در سایت وردپرس خود استفاده کنید:

  1. بررسی کنید که آیا دامنه شما از قبل با استفاده از ابزار جستجوی ICANN محافظت شده است یا خیر.
  2. یک طرح حفاظت از دامنه را از ارائه دهنده هاست خود سفارش دهید.
  3. حریم خصوصی دامنه را از طریق یک ثبت کننده دامنه مانند Google Domains اضافه کنید.

آیا در مورد حریم خصوصی دامنه سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!