نحوه فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس (در 4 مرحله)


طبیعی است که وب سایت شما پس از راه اندازی، کارهای بیشتری را انجام دهد. شاید قصد دارید آن را دوباره طراحی کنید، عملکرد بیشتری اضافه کنید یا به یک موضوع جدید تغییر دهید. با این حال، این می تواند به این معنی باشد که بازدیدکنندگان شما با یک وب سایت زیبا استقبال می کنند.

خوشبختانه، شما می توانید وب سایت خود را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهید. به این ترتیب، می توانید با حفظ تجربه کاربری خود (UX) به صورت خصوصی روی آنها کار کنید.

در این پست نگاه دقیق تری به حالت نگهداری خواهیم داشت و در مورد اینکه چه زمانی می توانید از آن استفاده کنید صحبت خواهیم کرد. در مرحله بعد، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را در وردپرس فعال کنید. بیا شروع کنیم!

زمان فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس

حالت تعمیر و نگهداری به شما امکان می دهد پیامی ارائه دهید که به بازدیدکنندگان اطلاع می دهد که وب سایت شما در حال حاضر در دسترس نیست. در نتیجه، کاربران نمی توانند محتوای شما را ببینند یا با آن تعامل داشته باشند. همچنین می توانید به آنها بگویید که چه زمانی وب سایت شما دوباره راه اندازی می شود.

بدون قرار دادن سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری، بازدیدکنندگان می توانند با لینک های شکسته، تغییر مسیرها و خطاهای 404 مواجه شوند. این می تواند شما را غیرحرفه ای به نظر برساند.

با قرار دادن سایت خود در حالت نگهداری، می توانید شهرت مثبتی ایجاد کنید و تجربه کاربری خود را حفظ کنید. در اینجا چند سناریو وجود دارد که ممکن است استفاده از آن منطقی باشد:

  1. هنگامی که به یک موضوع جدید تغییر می کنید یا سایت خود را دوباره طراحی می کنید
  2. زمانی که در حال رفع اشکالات و خطاهای وردپرس هستید
  3. وقتی در حال آزمایش پلاگین های جدید هستید

همچنین می توانید صفحه حالت تعمیر و نگهداری را برای تولید سرنخ ها تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید ترافیک را به حساب های رسانه های اجتماعی خود هدایت کنید یا اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

نحوه فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس (3 مرحله)

ساده ترین راه برای فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس استفاده از یک افزونه است. در این آموزش، به زودی از حالت WP Maintenance استفاده خواهیم کرد. با بیش از 900000 نصب، این یک ابزار قابل اعتماد و قابل اعتماد است. به علاوه بسیار قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد تایمرهای شمارش معکوس و فرم های تماس را به صفحه تعمیر و نگهداری خود اضافه کنید.

مرحله 1: افزونه را نصب و پیکربندی کنید

می توانید این افزونه را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود نصب کنید. هنگامی که در سایت شما فعال شد، می توانید با رفتن به آن، آن را پیکربندی کنید تنظیمات > حالت نگهداری WP.

سپس با علامت زدن حالت تعمیر و نگهداری را فعال کنید فعال شد می توان:

حالت WP Maintenance و به زودی تنظیمات عمومی

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید موتورهای جستجو وب‌سایت شما را در حالت تعمیر و نگهداری نشان دهند. به سادگی از یک فایل استفاده کنید از جستجوی ربات ها صرف نظر کنید منوی کشویی برای انتخاب اولویت خود.

سپس، می‌توانید انتخاب کنید که کدام نقش‌های کاربری می‌توانند در حالی که سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری است، به جلویی و بک‌اند شما دسترسی داشته باشند. به طور پیش فرض، روی Administrator تنظیم شده است.

پس از اینکه از تنظیمات راضی شدید، کلیک کنید ذخیره تغییرات.

مرحله 2: صفحه حالت نگهداری خود را ایجاد کنید

در این مرحله، حالت نگهداری را در سایت خود فعال کرده اید. با این حال، می توانید آن را سفارشی کنید تا کاربران را تشویق به اقدام کنند.

برای شروع، به ادامه مطلب بروید طرح تب تنظیمات پلاگین. در مرحله بعد، از کادر کشویی برای انتخاب صفحه ای که می خواهید در حالت تعمیر و نگهداری استفاده کنید، استفاده کنید و کلیک کنید رهایی:

تنظیمات طراحی حالت نگهداری WP

شما همچنین می توانید از یک قالب از پیش طراحی شده توسط Otter Blocks استفاده کنید. اگر یکی از این قالب ها را انتخاب کنید، افزونه Otter Blocks به صورت خودکار نصب می شود. سپس قالب به یک صفحه پیش نویس جدید وارد می شود که در آن می توانید طرح بندی را از تنظیمات افزونه سفارشی کرده و فعال کنید.

هنگامی که به صفحه حالت تعمیر و نگهداری رسیدید، می توانید عنوان جذابی به آن بدهید و محتوایی را که می خواهید با استفاده از بلوک ها نمایش دهید اضافه کنید:

علاوه بر این، می توانید با اعمال رنگ های سفارشی روی فونت ها و پس زمینه ها، صفحه خود را جذاب تر کنید. هنگامی که از طراحی صفحه خود راضی شدید، تغییرات را ذخیره کنید.

مرحله 3: وضعیت نگهداری خود را جذاب تر کنید

می توانید بیشتر بروید و عناصری را به صفحه خود اضافه کنید تا تجربه کاربری خود را بهبود ببخشید. به عنوان مثال، یک تایمر شمارش معکوس می تواند بازدیدکنندگان را در جریان قرار دهد.

پیدا کردن شمارش معکوس ماژول، سپس تاریخی را انتخاب کنید که وب سایت شما آماده راه اندازی و فشرده شود تنظیم مجدد:

یک تایمر شمارش معکوس به صفحه حالت نگهداری اضافه شده است

می توانید نحوه نمایش تایمر را تنظیم کنید و رنگ های سفارشی را در تنظیمات بلوک اعمال کنید. می‌توانید به بازدیدکنندگان خود این گزینه را بدهید که در صورت در دسترس بودن وب‌سایت شما به آنها اطلاع دهند. برای انجام این کار، باید فرم ثبت نام را وارد کنید یا هدرها و فیلدهای متنی خود را ایجاد کنید:

فرم اشتراک در صفحه حالت نگهداری

البته، شما باید این فرم را با سیستم بازاریابی ایمیلی خود همگام کنید تا پیام های خود را تحویل بگیرید. اگر در حال جمع‌آوری داده‌های کاربر در صفحه خود هستید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که مطابق با GDPR است. همچنین ایده خوبی است که یک پیوند به صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی خود اضافه کنید.

علاوه بر این، می توانید لینک هایی را برای هدایت کاربران به پروفایل های اجتماعی خود اضافه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL های منحصر به فرد خود را به کد مناسب اضافه کنید:

پیوندهای اجتماعی را به صفحه وضعیت نگهداری خود اضافه کنید

سپس، می‌توانید برچسب‌های پیوند را در تنظیمات بلوک خود اضافه کنید تا دسترسی به سایت شما آسان‌تر شود.

مرحله 4: چت بات خود را راه اندازی کنید

در نهایت، می توانید یک ربات چت زنده از پیش برنامه ریزی شده برای تعامل با بازدیدکنندگان خود راه اندازی کنید. این می تواند به شما کمک کند تا تبدیل ها را افزایش دهید و لیست پستی خود را قبل از فعال شدن سایت خود افزایش دهید.

برای فعال کردن این ویژگی به ادامه مطلب بروید مدیریت اندروید. سپس وضعیت را بر روی تنظیم کنید فعال شد:

ربات چت را برای صفحه وضعیت نگهداری مدیریت کنید

در اینجا، می‌توانید یک نام ربات انتخاب کنید و یک آواتار آپلود کنید تا یک لمس شخصی به ربات خود اضافه کنید. اگر بیشتر به پایین پیمایش کنید، می‌توانید پیام‌هایی را که بازدیدکنندگانتان می‌بینند سفارشی کنید.

به عنوان مثال، می توانید از آنها بپرسید که آیا می خواهند زمانی که سایت شما آماده است به آنها اطلاع داده شود. اگر پاسخ مثبت دادند، می توانید از آنها بخواهید آدرس ایمیل خود را ارائه دهند:

پیام های چت بات برای صفحه حالت نگهداری

می‌توانید دنباله‌های پیام کوتاه و ساده ایجاد کنید، یا دنباله‌های پیچیده‌تری ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان را طولانی‌تر در صفحه خود نگه دارید.

نتیجه

در حالی که زمان هایی وجود دارد که می خواهید وب سایت خود را تغییر دهید، برخی از کارها می توانند باعث از کار افتادن سایت شما یا نمایش عجیب صفحات شما شوند. با این حال، می‌توانید حالت تعمیر و نگهداری را فعال کنید تا یک اعلان کاربرپسند نشان داده شود و تجربه کاربری خود را حفظ کنید.

برای جمع بندی، در اینجا نحوه فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس آورده شده است:

  1. افزونه WP Maintenance Mode & Coming Soon را نصب و پیکربندی کنید.
  2. صفحه حالت نگهداری خود را ایجاد کنید.
  3. با افزودن تایمر شمارش معکوس و سایر ویژگی‌ها، یادداشت حالت نگهداری خود را جذاب‌تر کنید.
  4. ربات چت خود را راه اندازی کنید.

آیا در مورد نحوه فعال کردن حالت نگهداری در وردپرس سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!