چگونه پیوند نویسنده نظر وردپرس را حذف کنیم


بخش نظرات فعال یک مزیت بزرگ سئو است، اما در موارد خاص، اگر لینک نویسنده نظر وردپرس را حذف کنید، برای سئو سایت شما بهتر است. اپراتورهای سئو کلاه سیاه از سیستم های پیچیده ای برای رها کردن لینک های هرزنامه خود در وب سایت های نامطمئن استفاده می کنند. به این اپراتورهای بی رحم اجازه ندهید که از عملکرد نظرات داخلی وردپرس برای سرقت لینک سئوی شما استفاده کنند!

بنابراین، چگونه ممکن است پیوند نویسنده نظر وردپرس مشکل داشته باشد؟

بیایید ابتدا روشن کنیم که مسائل چیست، چگونه کار می کنند و چقدر می توانند جدی شوند. سپس، نحوه مدیریت لینک‌های وب‌سایت اسپم را توضیح خواهیم داد. پس از آن، دستورالعمل‌هایی را برای روش‌های آرایشی و دائمی‌تر برای حذف پیوند نویسنده نظر وردپرس ارائه می‌کنیم.

راه حل آرایشی فقط نمایش پیوند نویسنده نظر وردپرس را سرکوب می کند. پیوند هنوز وجود دارد اما نشان داده نمی شود. گزینه هسته ای فیلد URL را به طور کامل از فرم نظر وردپرس حذف می کند، بنابراین پیوندهای نویسنده نظر هرگز وجود نخواهد داشت.

تنظیمات پیش‌فرض وردپرس برای هرزنامه‌های تروریستی بهتر از کاربران واقعی است. فیلد URL وب سایت که به لینک نویسنده نظر تبدیل می شود، رایج ترین منبع اسپم وردپرس است.

به هر کسی که آدرس ایمیل معتبری دارد اجازه می دهد نظر بگذارد. از نظر تئوری، این به افراد اجازه می‌دهد بدون افشای هویت خود نظرات خود را بگذارند.

از یک طرف، این می تواند تعامل کاربر را بهبود بخشد. مردم می توانند بدون ترس از شناسایی یا آزار و اذیت به دلیل داشتن عقیده ای مخالف نظر بدهند. در عمل، این ناشناس بودن فرصتی برای ارسال کنندگان هرزنامه است.

خوشبختانه، همچنین به صورت پیش فرض وردپرس، این لینک دارای ویژگی عدم فالو است. این یک سیگنال به موتورهای جستجو است که آنها نباید پیوندهای موجود در نظرات فردی را دنبال کنند.

درصد بالایی از کاربران نظرات آنلاین را صرفاً به قصد پنهان کردن لینک وب سایت خود (URL) می نویسند. این یک راه آسان برای دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر است!

آن آب سئو «بد» می‌تواند یک وب‌سایت جدید یا مشکل‌ساز را غرق کند. این می تواند تمام کارهای خوبی را که در سایر جنبه های سئو انجام می دهید نفی کند. این پیوندهای آب شویی به گوگل نشان می دهد که سایت شما نیاز به بهبود دارد. این نشان می دهد که سایت شما بدون توجه به صنعت شما یک مرجع معتبر نیست.

نظرات آزاردهنده یا مضر همچنین می تواند بازدیدکنندگان با حسن نیت را متوقف کند. برای اضافه کردن توهین به آسیب، اگر بازدیدکنندگان شما روی پیوندهای نویسنده کلیک کنند، آنها را از سایت شما دور می کند. هدف از ایجاد محتوای عالی این است که بازدیدکنندگان را وادار کنید تا به اطراف بمانند و با شما تعامل داشته باشند!

نگرانی دیگر برای سایت‌هایی که دارای طرح‌های میزبانی ارزان‌تر و محدود هستند این است که افزایش ترافیک ربات‌ها می‌تواند به سرعت ترافیک و تخصیص پهنای باند شما را از بین ببرد.

راه حل این است که مانع از نمایش هرزنامه های آب ربایی در سایت وردپرس خود شوید، اما نظرات کاربران واقعی را بپذیرید.

لیست ابزارهای داخلی وردپرس برای انجام این کار عبارتند از:

 • مسدود کردن IP: یک کار دستی بی پایان در برابر هرزنامه ها با منابع بسیار زیاد و IP های جدید بی پایان.
 • فیلتر کردن یا حذف برخی از کلمات: رفتن به تنظیمات >> تنظیمات بحث >> کلیدهای نظر غیر مجاز.
 • کاربران را قبل از اظهار نظر مجبور به ثبت نام کنید: برو به تنظیمات >> تنظیمات بحث >> سایر تنظیمات نظر. هر دو را بررسی کنیدنویسنده نظر باید نام و ایمیل را پر کند” و ”کاربران برای نوشتن کامنت باید ثبت نام کرده و وارد سایت شده باشند“.
 • غیرفعال کردن نظرات برای کل سایت: به تنظیمات >> تنظیمات بحث >> تنظیمات پیش فرض پست. علامت “به افراد اجازه دهید نظرات خود را در مورد پست های جدید ارسال کنند“.
 • غیرفعال کردن نظرات برای یک پست خاص هنگام ویرایش یا ایجاد یک صفحه، روی نماد تنظیمات کلیک کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات صفحه >> بحث برگه بررسی کنید “اجازه ارسال نظر” جعبه
 • همه نظرات را برای تعدیل و تأیید دستی نگه دارید: اگر سایت شلوغی دارید یک کار غیرممکن است. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات >> تنظیمات بحث >> قبل از ظاهر شدن نظر >> “نظر باید به صورت دستی تایید شود“.
 • فعال کردن ”نویسنده نظر باید یک نظر قبلاً تأیید شده داشته باشد” برای کاهش بار کنترل هرزنامه. با این حال، این تنظیم تنها در صورتی کار می‌کند که کوکی‌ها را برای ذخیره نام، ایمیل و وب‌سایت نظردهنده فعال کرده باشید تا نظر دادن در آینده سریع‌تر شود.
 • تنظیم فعال/غیرفعال کردن کوکی‌ها را در نزدیکی بالای صفحه بررسی کنید تنظیمات > تنظیمات بحث >> سایر تنظیمات نظر. علامت “کادر انتخاب انتخاب کوکی‌های نظرات را نشان دهید، که اجازه می‌دهد کوکی‌های نویسنده نظر تنظیم شوند“. اگر تیک این گزینه را بردارید، هرزنامه‌ها را مجبور می‌کند که هر بار دوباره ثبت‌نام کنند، با این حال، ممکن است کاربران با حسن نیت را عصبانی کند.
 • تنظیمات “اگر نظر حاوی X تعداد لینک است، آن را برای تعدیل نگه دارید” در این مورد خاص خیلی مؤثر نیست زیرا پیوند هرزنامه از فیلد URL فرم نظر استاندارد منشا می گیرد. شما می توانید تا حدودی از ارسال کننده های هرزنامه فرصت طلب جلوگیری کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات >> تنظیمات بحث >> تعدیل نظر >> “اگر حاوی “x یا بیشتر پیوند” باشد، یک نظر را در صف نگه دارید.. تنظیمات پیش فرض وردپرس 2 است، اما پیشنهاد می کنیم آن را به 1 تغییر دهید.
 • نظرات را با افزونه های مبارزه با هرزنامه مانند Akismet فیلتر کنید.
 • یک کپچا به فرم نظر خود اضافه کنید تا ربات های اسپم را در دور اول حذف کنید. این می تواند مرزی بین شما و کاربران با حسن نیت ایجاد کند، اما در یک سایت پربازدید یک عملکرد ارزشمند است.

این ابزارهای داخلی به سادگی هرزنامه‌نویسان مصمم را ناراحت می‌کنند. مگر اینکه کادر متنی URL وب سایت را از فرم استاندارد نظرات وردپرس حذف کنید، همیشه در گشت هرزنامه خواهید بود. علاوه بر این، URL وب سایت متخلف همچنان در قسمت پشتی وب سایت شما قرار می گیرد (تصویر 1 را ببینید)، جایی که می تواند تا حدودی بر SEO تأثیر بگذارد.

comment_author_link_on_wordpress
تصویر 1: URL وب سایت ذخیره می شود و در باطن شما قابل مشاهده است، اگرچه برای بازدیدکنندگان سایت شما قابل مشاهده نیست.

نکات مهم قبل از شروع

در برخی موارد (ما جزئیات را در زیر مشخص کرده‌ایم)، غیرفعال کردن پیوند نویسنده نظر، پیوندهای نویسنده نظر موجود را در همه جای سایت حذف نمی‌کند. شما باید نظرات قدیمی را به صورت دستی پاک کنید.

همچنین، در طول تحقیقی که برای این آموزش داشتیم، با چند راهنما مواجه شدیم که به دلایل مختلف توصیه می‌کنند که ویژگی پیش‌فرض no-follow را به do-follow تغییر دهید. ما به شدت با این توصیه مخالفیم. در عوض از یکی از راه های دیگر برای حذف عطف به ماسبق پیوندهای نویسنده نظرات در سراسر سایت خود استفاده کنید که در زیر فهرست کرده ایم.

فهرست راه‌های ما برای پیاده‌سازی راه‌حل‌های آرایشی یا «گزینه هسته‌ای» برای جلوگیری و حذف پیوندهای نویسنده هرزنامه را بخوانید.

راه های مختلفی برای منع نمایش (غیرفعال یا پنهان کردن) فیلد URL وب سایت در نظرات منتشر شده وجود دارد. مخفی کردن این پیوندها بخش نظرات شما را جذاب تر می کند، اما پیوند URL وب سایت همچنان در باطن وردپرس باقی می ماند. این لینک ها تعداد لینک های بدون فالو داخلی شما را تا حد زیادی افزایش می دهند که می تواند تا حدودی بر سئوی شما تاثیر بگذارد.

آنها را با استفاده از یکی از روش های خودکار زیر یا با دست حذف کنید. می‌توانید از یک ابزار سئو پیشرفته مانند SEMRush یا Yoast برای کمک به شناسایی تمام پیوندهای داخلی بدون فالو استفاده کنید.

گزینه آرایشی 1: افزونه رایگان برای مسدود کردن نمایش لینک نویسنده نظر

«پنهان کردن پیوند نویسنده نظر» رایگان به طور گسترده توسط چندین سایت بررسی افزونه توصیه می شود. با این حال، سازنده مدتی است که آن را به روز نکرده است، که برای ما باعث نگرانی است. فیلد URL وب سایت را حذف نمی کند، فقط پیوند نویسنده نظر را غیرفعال می کند تا پیوندها برای عموم قابل مشاهده نباشند.

از طرف دیگر، می توانید نسخه رایگان حذف پیوند نظر و سایر ابزارهای نظر را در نظر بگیرید. گزینه Premium فیلد URL را حذف می کند (شبیه به پلاگین PerfMatters در زیر)، به علاوه توابع اضافی را ارائه می دهد.

گزینه آرایشی 2: نمایش لینک URL نویسنده نظر را از طریق functions.php مسدود کنید

ما به شدت توصیه می کنیم از یک افزونه برای تغییر functions.php استفاده کنید. ویرایش توابع موجود در فایل functions.php تم خود را باید به کاربران حرفه ای واگذار کنید که این کار را به دلایل بسیار خاصی انجام می دهند. همانطور که در تصویر 2 نشان داده شده است، می توانید از قطعه زیر در افزونه Code Snippets توصیه شده استفاده کنید:

add_filter( 'get_comment_author_link', 'remove_comment_author_link', 10, 3 );
 function remove_comment_author_link( $return, $author, $comment_ID ) {
  return $author;
}
comment_author_URL_removed_Code_Snippets_plugin
تصویر 2: نمایش لینک URL نویسنده نظر را از طریق functions.php با استفاده از افزونه Code Snippets مسدود کنید

توجه داشته باشید: قسمت URL وب سایت همچنان در فرم استاندارد نظرات وردپرس قابل مشاهده خواهد بود. اگر بازدیدکننده فیلد را تکمیل کند، URL برای یک مدیر وردپرس همانطور که در تصویر 3 مشاهده می شود قابل مشاهده خواهد بود. پیوندهای نویسنده نظر هم از نظرات جدید و هم از نظرات موجود حذف می شوند، همانطور که در تصویر 4 مشاهده می شود.

URL_field_visible_on_form_only_visible_to_moderator
تصویر 3: قسمت URL وب سایت همچنان در فرم استاندارد نظرات وردپرس قابل مشاهده خواهد بود. اگر بازدید کننده فیلد را تکمیل کند، URL برای مدیر وردپرس قابل مشاهده خواهد بود، همانطور که در این تصویر مشاهده می شود.

با این روش، پیوندهای نویسنده نظر از نظرات جدید و موجود حذف خواهند شد (به تصویر 4 مراجعه کنید).

URL_field_appears_but_comment_author_link_removed
تصویر 4: حتی اگر فیلد URL هنوز در فرم نظر شما ظاهر می شود، پیوندهای نویسنده نظر از نظرات جدید و موجود حذف می شوند و برای بازدیدکنندگان وب سایت قابل مشاهده نخواهند بود.

گزینه هسته ای 1: نمایش فیلد URL در فرم نظرات وردپرس را از طریق CSS مسدود کنید

وردپرس از کلاس comment-form-URL برای نمایش آدرس وب سایت نویسنده در فرم استاندارد نظر وردپرس استفاده می کند. همانطور که در تصویر 5 نشان داده شده است، می توانید این کلاس را با افزودن CSS در سطح سایت به تنظیمات ظاهری طرح زمینه تغییر دهید:

به: ظاهر >> تم ها >> سفارشی سازی >> CSS اضافی بروید. موارد زیر را کپی کرده و در بلوک CSS قرار دهید:

.comment-form-url{
 display:none;
}
remove_wordpress_comment_author_link_via_CSS
تصویر 5: CSS سراسر سایت را به تنظیمات ظاهری تم خود اضافه کنید

توجه داشته باشید: این CSS فیلد URL وب سایت را در فرم استاندارد کامنت وردپرس مسدود می کند. نویسنده نظر نمی تواند URL وب سایت ارائه دهد، بنابراین وردپرس پیوند نویسنده نظر ایجاد نمی کند.

چیزی که این گزینه را متفاوت می کند این است که فیلد URL وب سایت همچنان قابل مشاهده خواهد بود (حتی اگر خالی باشد). یک مدیر می تواند نظر را از انتهای وردپرس ویرایش کند. اگر می‌خواهید به بک‌لینک‌های دست‌چین شده اجازه دهید، این گزینه خوبی است، اگرچه باید URL وب‌سایت را خودتان در هنگام تعدیل وارد کنید. نظرات موجود در سایر نقاط وب سایت بدون تغییر باقی خواهند ماند. همچنان باید سایر پیوندهای هرزنامه را با دست پاکسازی کنید.

گزینه هسته ای 2: از یک افزونه برای حذف فیلد URL از فرم وردپرس استفاده کنید

گرایش فزاینده ای برای ترکیب چندین عملکرد در یک پیشنهاد واحد وجود دارد، به عنوان مثال، افزونه های همراه ساخته شده برای هماهنگ کردن همه معیارهای عملکرد.

افزونه بهینه‌سازی Perfmatters عملکردهای غیر ضروری وردپرس مانند سبک‌های WooCommerce/JS استفاده نشده، فیدها، XML-RPC و موارد دیگر را حذف می‌کند.

نصب و فعال سازی پلاگین استاندارد را انجام دهید. به “تنظیمات >> منوی Perfmatters >> گزینه ها >> عمومی بروید. به پایین اسکرول کنید. گزینه “Remove Comments URLs” را فعال کرده و ذخیره کنید.

توجه داشته باشید: افزونه PerfMatters فیلد URL وب سایت را از فرم استاندارد نظرات وردپرس حذف می کند و پیوندها را از تمام نظرات موجود حذف می کند. چیزی که این گزینه را متفاوت می کند این است که می توانید آن را با علامت زدن/برداشتن یک فیلد در تنظیمات افزونه روشن یا خاموش کنید.

ما ویرایش توابع در فایل functions.php تم خود را توصیه نمی کنیم. توصیه می کنیم از افزونه Code Snippets همانطور که در تصویر 6 مشاهده می شود با استفاده از این قطعه استفاده کنید:

add_filter('comment_form_default_fields', 'unset_url_field');
 function unset_url_field($fields){
  if(isset($fields['url']))
   unset($fields['url']);
   return $fields;
}
Image-6 remove_comment_author_link_via_code_snippets_plugin
تصویر 6: پیوند نویسنده نظر وردپرس را از طریق افزونه Code Snippets حذف کنید

توجه داشته باشید: فیلد URL وب سایت دیگر در فرم استاندارد نظر وردپرس ظاهر نمی شود، بنابراین وردپرس پیوند نویسنده نظر ایجاد نمی کند. با این حال، اگر مدیری بخواهد نظر را در طول نظارت ویرایش کند، فیلد URL همچنان قابل مشاهده خواهد بود (حتی اگر خالی باشد). نظرات موجود در سایر نقاط وب سایت بدون تغییر باقی خواهند ماند.

همانطور که قبلا ذکر شد، اگر می خواهید بک لینک های دستچین شده را مجاز کنید، این گزینه خوبی است. شما باید URL وب سایت را خودتان در هنگام تعدیل وارد کنید. به یاد داشته باشید که نظرات موجود در سایر نقاط وب سایت بدون تغییر باقی می مانند، بنابراین شما باید تمام پیوندهای هرزنامه را با دست پاک کنید.

نتیجه

وجود URL وب سایت در فرم نظرات، بزرگترین منبع اسپم در سایت های وردپرسی است. اگرچه هیچ تنظیم پیش‌فرضی برای غیرفعال کردن پیوند نویسنده نظر یا حذف URLهای وب‌سایت برای فرم‌های نظر وردپرس وجود ندارد، اما چندین راه امن و آسان دیگر برای جلوگیری از نفوذ هرزنامه‌ها به آب پیوند شما وجود دارد.

نظرات هرزنامه می تواند به شدت برای رتبه وب سایت شما مضر باشد. توصیه می کنیم از همان ابتدا مبارزه را به دل بگیرید.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!