ثبت وردپرس: چیست و چرا باید از آن استفاده کنید


گاهی اوقات اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک با بیش از یک مشارکت کننده راه اندازی کنید، سایت شما ممکن است گیج کننده باشد. هنگامی که مشکلی پیش می آید، ردیابی چه کسی تغییرات خاصی را انجام داده و مشکل را به طور موثر حل می کند، می تواند دشوار باشد.

خوشبختانه، می توانید از افزونه ثبت نام وردپرس برای پیگیری فعالیت کاربران در وب سایت خود استفاده کنید. اصلاحات ردیابی می تواند ریشه مشکلات را آشکار کند و به شما بگوید چه کسی، چه چیزی و چه زمانی پشت تغییرات مشکل ساز است. در مجموع، ثبت نام شما را قادر می سازد تا هر گونه عارضه ای را راحت تر حل کنید.

در این پست، ثبت وردپرس و اینکه چرا صاحبان وب سایت های تجارت الکترونیک باید از آن استفاده کنند را توضیح می دهیم. در مرحله بعد، نحوه تنظیم ورود به سیستم از طریق یک افزونه را به شما آموزش خواهیم داد. بیا شروع کنیم!

مقدمه ای بر لاگ وردپرس

لاگ وردپرس فرآیند جمع آوری لاگ است که تمام تغییرات را در سایت وردپرس شما نمایش می دهد. اگر چندین کاربر به سایت شما دسترسی داشته باشند یا روی آن کار می کنند، لاگ های آن می توانند مفید باشند. همچنین به شما امکان می دهد فعالیت مشتری، دانلودها، ورود به سیستم، ایمیل های ارسال شده و موارد دیگر را پیگیری کنید.

چیزهای زیادی وجود دارد که ابزار ضبط می تواند ردیابی کند، از جمله:

 • اصلاحات در محتوا
 • تغییرات در پروفایل های کاربر و مجوزها
 • تغییرات پلاگین و تم
 • کاربران جدید و حذف شده
 • تلاش های ورود ناموفق
 • تغییرات در هسته و تنظیمات وردپرس
 • مشکل فنی

به طور کلی، شما از یک افزونه یا نرم افزار شخص ثالث برای پیگیری فعالیت کاربر در سایت وردپرس خود استفاده می کنید. حالا بیایید بررسی کنیم که چرا ضبط یک کار ضروری است!

چرا پیگیری فعالیت کاربر در وردپرس مهم است؟

ردیابی فعالیت کاربر برای حفظ یک سایت تجارت الکترونیک کارآمد و ایمن ضروری است. به طور کلی، شفافیت سایت شما را بهبود می بخشد و فرآیند عیب یابی را ساده می کند.

ثبت نام وردپرس به ویژه در صورتی مهم است که چندین نقش مدیر دارید. اعضای تیم شما ممکن است اشتباه کنند. بنابراین، اگر سابقه فعالیت دارید، می‌توانید مشکلات را برای رفع آنها و جلوگیری از مشکلات در آینده پیگیری کنید.

لاگ ها همچنین می توانند تلاش های هک و سایر فعالیت های مشکوک را شناسایی کنند. به این ترتیب، ثبت نام برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین بسیار مهم است، زیرا شما باید از اطلاعات شرکت و اطلاعات مشتریان خود محافظت کنید.

به عنوان مثال، حمله brute force زمانی است که کاربر ترکیب های زیادی از رمزهای عبور و نام کاربری را ارسال می کند، به این امید که در نهایت به درستی حدس بزند و بتواند به وب سایت شما دسترسی پیدا کند. ابزارهای ورود به سیستم شما را از این رفتار مطلع می کنند تا بتوانید قبل از وقوع نقض امنیتی آن را متوقف کنید.

علاوه بر این، فروشگاه های آنلاین تنها سایت هایی نیستند که می توانند از ثبت نام وردپرس بهره مند شوند. برای مثال، اگر وبلاگی با مشارکت‌کنندگان متعدد دارید، گزارش فعالیت می‌تواند پست‌ها، ویرایش‌ها و به‌روزرسانی‌های عمومی اضافه‌شده را ردیابی کند. بنابراین، استفاده از ابزار ثبت نام برای اطمینان از اینکه سایت وردپرس شما همانطور که باید کار می کند، ارزش دارد.

نحوه ثبت فعالیت در وردپرس (در 3 مرحله)

اکنون که اهمیت ثبت وردپرس را می دانید، وقت آن است که در مورد نحوه پیاده سازی آن در سایت خود صحبت کنید.

در این آموزش از افزونه Activity Log به دلیل ویژگی ها و سهولت استفاده آن استفاده خواهیم کرد. این برنامه ردیابی فعالیت کاربر را به صورت شبانه روزی برای تنظیمات یک یا چند سایت ارائه می دهد و استفاده و دانلود رایگان است.

مرحله 1: افزونه گزارش فعالیت را نصب و فعال کنید

ابتدا باید افزونه Activity Log را در داشبورد وردپرس خود نصب کنید. وقتی کلیک می کنید فعال سازی، به یک فایل منتقل می شوید افزونه ها صفحه:

ثبت فعالیت در افزونه های وردپرس.

در ناوبری سمت چپ اکنون باید ببینید ثبت فعالیت ها مشمول. به این برگه بروید:

گزارش فعالیت در نوار ناوبری.

اگر به پایین صفحه بروید، خواهید دید که برنامه قبلاً خود را در حال فعال شدن ردیابی کرده است:

ردیابی گزارش فعالیت خود فعال شده است.

این تنها یک نمونه از فعالیتی است که افزونه جدید ثبت خواهد کرد. اکنون نحوه راه اندازی ابزار ثبت نام وردپرس را توضیح خواهیم داد.

مرحله 2: افزونه را تست کنید و گزارش های آن را مشاهده کنید

اکنون زمان آن است که فعالیت های خاصی را آزمایش کنید و بررسی کنید که گزارش فعالیت آنها را ردیابی می کند. می توانید این کار را با نمایش سایت خود در قسمت جلو و گذاشتن نظر روی پست انجام دهید:

در مورد یک پست نظر بدهید

اگر به یک فایل برگردید ثبت فعالیت ها تب، خواهید دید که عمل ردیابی می شود. شما باید بتوانید نام کاربری، آدرس IP، تاریخ و زمان و اطلاعات کلی در مورد عملکرد را ببینید:

پیگیری فعالیت در گزارش فعالیت.

این نمونه ای از یک عمل در قسمت جلویی سایت است. مشاهده نحوه تعامل کاربران با صفحات وب شما می تواند مفید باشد.

با این حال، ردیابی فعالیت در باطن سایت شما جزء بسیار مهم تری است. اگر شخصی به وب سایت شما دسترسی داشته باشد و محتوا را اصلاح کرده باشد، این ابزار همچنین می تواند کاربری را که این عمل را انجام داده و در چه زمانی انجام داده است، ضبط کند.

بیایید نگاهی گذرا به نحوه عملکرد این بیاندازیم. ما یک اصلاح جزئی در آن ایجاد خواهیم کرد خرید کنید صفحه در فروشگاه آنلاین ما:

ویرایش صفحه فروشگاه در وردپرس.

در اینجا، ما فقط یک تغییر جزئی در نام ایجاد کردیم:

نام را به سبد خرید تغییر دهید.

بازگشت به ثبت فعالیت ها تب، اکنون می‌توانیم ببینیم که ابزار متوجه تغییر شده است:

تغییر محسوس در گزارش فعالیت

گزارش به شما جزئیات زیادی در مورد اصلاح می دهد، از جمله نام کاربری، آدرس IP، و زمان دقیق انجام اصلاحات. اگر شخصی تغییری غیرمجاز در سایت تجارت الکترونیک شما ایجاد کرده باشد، این نوع اطلاعات می تواند بسیار مفید باشد.

اگر می خواهید تاریخچه را بر اساس قوانین کاربر فیلتر کنید، می توانید از آن استفاده کنید تصفیه کننده دکمه. به عنوان مثال، می توانید نقش های خاصی مانند مدیر، ویرایشگر، یا بازدید کننده:

اطلاعات خاصی را فیلتر کنید

به خاطر داشته باشید که افزونه Activity Log می تواند بسیاری از اقدامات را در سایت وردپرس شما ردیابی کند، از جمله:

 • به روز رسانی های ضروری وردپرس
 • ایجاد، به روز رسانی و حذف صفحات، پست ها، دسته ها و برچسب ها
 • اطلاعات کاربر، از جمله ورود به سیستم، خروج از سیستم، تلاش برای ورود به سیستم، به روز رسانی نمایه، کاربران ثبت نام شده و حذف شده
 • پلاگین ها و تم ها نصب، به روز رسانی، فعال، غیرفعال و تغییر یافته اند
 • تمام تنظیمات فروشگاه و گزینه های WooCommerce

گزارش فعالیت به طور پیش فرض همه این اقدامات را ثبت می کند. با این حال، ممکن است بخواهید تنظیمات افزونه را مطابق با نیازهای فروشگاه آنلاین خود تغییر دهید.

مرحله 3: تنظیمات پلاگین را سفارشی کنید

اگر می خواهید تنظیمات افزونه را سفارشی کنید، به گزارش فعالیت > تنظیمات:

تنظیمات را در قسمت سابقه فعالیت پیدا کنید.

اکنون می توانید تنظیمات افزونه را انجام دهید. مثلا فایل سوابق را نگه دارید این ویژگی به شما امکان می دهد انتخاب کنید که چه مدت می خواهید رکوردها را در وب سایت خود ذخیره کنید:

صفحه تنظیمات گزارش فعالیت.

شما می توانید رکورد خود را برای تعداد نامحدودی از روز نگه دارید. با این حال، این توصیه نمی شود زیرا می توانید پایگاه داده خود را افزایش دهید. بنابراین، سابقه فعالیت خود را به مدت 30 روز ذخیره کنید.

گزارش فعالیت به طور خودکار ورود ناموفق را در گزارش نگه می دارد. اگر احساس می کنید به این اطلاعات نیاز ندارید، می توانید با استفاده از آن آن را تغییر دهید سوابق ورود ناموفق را نگه دارید تنظیم کنید:

ویرایش سوابق ورود ناموفق را حفظ کنید.

در نهایت، اگر می خواهید تمام فعالیت های تاریخچه را حذف کنید، روی ضربه بزنید بازنشانی پایگاه داده. با این کار تمام رکوردهایی که ذخیره کرده اید پاک می شود.

پس از اتمام، کلیک کنید ذخیره سازی تغییرات. اکنون فقط باید افزونه را به صورت دوره ای بررسی کنید تا تمام سوابق فعالیت های خود را مشاهده کنید.

نتیجه

اگر دست های زیادی روی دسکتاپ خود داشته باشید، پیدا کردن ریشه مشکلات در سایت وردپرس شما می تواند مشکل باشد. خوشبختانه، استفاده از افزونه گزارش فعالیت یکی از موثرترین راه‌ها برای نظارت بر تغییرات در سایت تجارت الکترونیک شماست. به این ترتیب می توانید در صورت نیاز و زمانی که به اطلاعات مهم نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

به طور خلاصه، در اینجا سه ​​مرحله وجود دارد که می توانید برای پیگیری و ثبت فعالیت در سایت تجارت الکترونیک خود انجام دهید:

 1. افزونه Activity Log را در داشبورد وردپرس خود نصب و فعال کنید.
 2. اقدامات روی سایت خود را تست کنید تا ببینید رجیستری چگونه کار می کند.
 3. تنظیمات افزونه را سفارشی کنید، از جمله مدت زمانی که می خواهید سابقه خود را حفظ کنید.

آیا در مورد استفاده از لاگین وردپرس در سایت تجارت الکترونیک خود سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!