CommandBar برای وردپرس


اجازه دهید صادقانه باشد. پیمایش در داشبورد وردپرس می تواند کاری طاقت فرسا باشد. فقط برای ویرایش یک پست ممکن است چندین کلیک طول بکشد. ناگفته نماند که اگر چندین پلاگین نصب کرده اید یا با یک صفحه ساز کار می کنید، همیشه منوها، برگه ها و سطوح جدیدی برای کار شما وجود دارد.

و اگر شما سایت های زیادی را به عنوان فریلنسر یا در یک آژانس مدیریت می کنید، پس می دانید که زمان پول است. آن ثانیه‌های ارزشمندی که روی اطراف کلیک می‌کنند در طول یک روز جمع می‌شوند. هر چه سریعتر بتوانید به جایی که نیاز دارید برسید، پول بیشتری در جیب خود نگه می دارید.

اگر سایتی را مدیریت می کنید که در آن گهگاه در مورد هیجینک های گربه خود وبلاگ می نویسید، احتمالاً در مورد موضوع “زمان پول است” چندان نگران نیستید. با این حال، زمانی که می‌خواهید به بخش سرگرم‌کننده برسید، دور زدن داشبوردتان می‌تواند یک مشکل باشد.

اگر بتوانید با یک دستور کلیدی ساده به طور جادویی به جایی که می خواهید باشید بپرید چه؟ آیا خوب نیست اگر بتوانید نوار جستجوی نورافکن را درست در داشبورد وردپرس خود داشته باشید؟

این کاملاً با افزونه ای به نام CommandBar امکان پذیر است.

افزونه CommandBar برای وردپرس

CommandBar برای وردپرس یک ابزار ساده و در عین حال فوق العاده مفید برای داشبورد وردپرس شما است. پس از نصب، نوار جستجو را به بالای صفحه مدیریت اضافه می کند، به علاوه اقدامات سریع و میانبرهایی که به شما کمک می کند به جایی که می خواهید بروید — سریعتر از همیشه.

تبلیغ CommandBar

رابط جستجوی CommandBar که به‌خوبی در ناحیه نوار ابزار مدیریت شما قرار دارد، از سر راه شما دور می‌ماند. این افزونه همچنین دارای ویژگی هایی مانند:

  • جستجو به سبک Spotlight
  • میانبرهای حرفه ای
  • اقدامات ویرایشگر متنی

در بخش بعدی نحوه نصب و استفاده از CommandBar در سایت وردپرسی خود را به شما نشان خواهم داد.

استفاده از CommandBar در سایت وردپرس شما

CommandBar بسیار آسان برای استفاده است، و چیز زیادی برای پیکربندی وجود ندارد. بیایید آن را نصب کنیم، و من شما را با ویژگی ها آشنا می کنم.

افزونه را نصب کنید

با دانلود مستقیم افزونه CommandBar از صفحه WordPress.org آن شروع کنید.

اسکرین شات از CommandBar در wordpress.org

پس از دانلود فایل فشرده افزونه، به داشبورد مدیریت سایت وردپرس خود بروید. انتخاب کنید پلاگین ها>جدید اضافه کن. کلیک آپلود افزونه و فایل .zip را که ذخیره کرده اید جستجو کنید. کلیک الآن نصب کن، سپس آن را فعال کنید.

البته می توانید افزونه CommandBar را نیز با جستجو در آن بیابید افزودن پلاگین های جدید بخش داشبورد مدیریت وردپرس شما. به سادگی عبارت Commandbar را جستجو کنید، آن را به صورت پاپ آپ مشاهده خواهید کرد. همانطور که در بالا توضیح داده شد نصب و فعال کنید.

در منوی سمت چپ داشبورد مدیریت وردپرس، آیتم جدیدی به نام CommandBar را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید، و صفحه ای ساده را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات سایت شما و کادر انتخاب یک تنظیم را به شما نشان می دهد.

تنظیمات نوار فرمان

تنها تنظیم قابل تنظیم برای میانبرهای پیش فرض است که میانبرهای پیش فرض را برای پیمایش، پس از ایجاد و موارد دیگر فعال می کند. من توصیه می کنم آن را فعال نگه دارید تا هنگام شروع کار، آن را ساده نگه دارید.

اکنون که CommandBar نصب شده است، به بررسی ویژگی های کلیدی افزونه می پردازیم.

جستجو به سبک Spotlight

اگر با جستجوی نورافکن برای Windows یا Mac OS آشنا هستید، پس مفهوم پشت فرمان CommandBar را درک کرده اید. شما می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را در سایت وردپرس خود با استفاده از نوار جستجو جستجو کنید. شما می توانید فورا پست ها، صفحات، تصاویر و حتی محصولات و سفارشات WooCommerce را پیدا کنید.

با کلیک بر روی نوار جستجو، پنجره جستجو ظاهر می شود – همچنین می توانید از آن استفاده کنید Ctrl+K.

پنجره CommandBar

با باز شدن پنجره، فقط عبارت جستجوی خود را تایپ کنید. CommandBar سایت شما را جستجو می کند و بلافاصله نتایج را نشان می دهد.

علاوه بر لیست، می توانید برگه های بالای پنجره را نیز مرور کنید تا جستجوی خود را محدود کنید.

پنجره CommandBar

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک کلمه کلیدی را جستجو کنید اما هر نتیجه ای به جز پست ها را حذف کنید، فقط روی تب Posts کلیک کنید و این همه چیزی است که خواهید دید.

میانبرهای حرفه ای

عملکرد جستجوی CommandBar به محتوای سایت شما محدود نمی شود. همچنین می توانید از پنجره جستجو به هر ناحیه مدیریت وردپرس بروید. هر مورد از لیست را انتخاب کنید و ضربه بزنید وارد. می‌توانید به سرعت به داشبورد، پست‌ها، رسانه، صفحات، نظرات – حتی الگوهای سازنده صفحه دسترسی پیدا کنید.

پنجره CommandBar

متوجه خواهید شد که برخی از دستورات کلیدی نیز در CommandBar برای کارهای ناوبری روزمره تعبیه شده است. شما حتی می توانید دستورات را ویرایش کنید و میانبرهای خود را بر اساس نحوه کار خود ایجاد کنید. هنگامی که ماوس را روی یک فرمان کلید قرار می دهید، یک دکمه ویرایش ظاهر می شود. روی ویرایش کلیک کنید و میانبر صفحه کلید خود را وارد کنید. به همین راحتی است. دستور کلید اصلی برای باز کردن پنجره جستجوی CommandBar، Ctrl+K، قابل ویرایش نیست.

یکی دیگر از ویژگی های مفید، امکان ویرایش موارد در پنجره جستجو است. به عنوان مثال، اگر می خواستم عنوان یک صفحه را تغییر دهم، ابتدا صفحه را پیدا می کردم. در سمت راست پنجره، سه گزینه ظاهر می شود: تغییر عنوان، مشاهده (برگه جدید) و مشاهده.

پنجره CommandBar

انتخاب نما واضح است و ناوبری را تا حدی سرعت می بخشد. من مجبور نیستم در لیست همه صفحات جستجو کنم یا جستجو کنم تا آنچه را که نیاز دارم پیدا کنم. این عالی است، اما چیزی که واقعا مفید است تابع تغییر عنوان است.

پنجره CommandBar

تنها کاری که باید انجام دهم این است که متن را وارد کرده و Enter را بزنید. رونق! عنوان تغییر کرده است و من حتی نیازی به ترک داشبورد مدیریت ندارم.

اقدامات ویرایشگر متنی

علاوه بر قابلیت جستجو و توانایی ایجاد تغییرات سریع عنوان، CommandBar همچنین دارای ابزارهای مفیدی است که در ویرایشگر گوتنبرگ کار می کنند.

پنجره CommandBar

هنگام ویرایش یک پست یا صفحه، روی پنجره جستجوی CommandBar کلیک کنید یا از دستور کلید استفاده کنید Ctrl+K. در پنجره، موارد جدیدی را مشاهده خواهید کرد که در زیر فهرست شده اند اقدامات:

عنوان را تغییر دهید

این همان کاری است که قبلا انجام دادیم. عنوان پست یا صفحه شما را درست در داخل پنجره CommandBar تغییر می دهد.

به پیش نویس تغییر دهید

اگر می‌خواهید هنگام ویرایش پست یا صفحه خود را لغو انتشار کنید، کافی است روی «تغییر به پیش‌نویس» کلیک کنید. فوراً به حالت پیش نویس تغییر می کند. پس از انجام این کار، متوجه خواهید شد که مورد فهرست تغییر به پیش نویس نیز به انتشار تغییر می کند.

دسته ها را تغییر دهید

با کلیک بر روی تغییر دسته ها، لیستی از تمام دسته های موجود ظاهر می شود. در این مرحله، به شما اجازه نمی‌دهد دسته‌بندی جدیدی اضافه کنید، اما اگر در حال ویرایش یک پست یا صفحه به‌خصوص طولانی هستید، قطعاً مقداری از پیمایش را برای شما ذخیره می‌کند.

درج تصویر در مکان نما

این دقیقاً همانطور که توضیح داده شد کار می کند. با کلیک بر روی مورد، پنجره جستجو ظاهر می شود و به شما امکان می دهد هر رسانه ای را که می خواهید درج کنید پیدا کنید.

پیش نمایش

درست مانند پیوند پیش نمایش در بالای ویرایشگر پست کار می کند.

قیمت گذاری

شاید تعجب کنید اگر متوجه شوید که CommandBar برای نصب و استفاده کاملا رایگان است. هیچ حسابی برای راه‌اندازی و هیچ ردیف اشتراکی برای به‌روزرسانی یا ویژگی‌های پیشرفته وجود ندارد.

سرعت بخشیدن به گردش کار با CommandBar

شاید بتوانید در حال حاضر مانند یک حرفه ای به مدیریت وردپرس پیمایش کنید. این عالی است، و شما باید احساس خوبی نسبت به اینکه چقدر راه خود را در مورد نرم افزار می شناسید، داشته باشید. اما مهم نیست که چقدر خوب می دانید که چگونه در داخل سایت وردپرس خود به جایی که می خواهید برسید، هیچ چیز مانند این نیست که بتوانید مانند یک جادوگر زیپ کنید.

CommandBar برای وردپرس ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا فوراً محتوا را پیدا کنید و مانند جادو به اطراف مدیر وردپرس خود بپرید. چند دستور کلیدی و یک نوار جستجوی مفید تمام چیزی است که شما نیاز دارید تا زمان تولید خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و دوستان و همکاران خود را شگفت زده کنید.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!