سایت وردپرس خود را با پاک کننده پایگاه داده بهینه کنید


پایگاه داده وردپرس شما چقدر پف کرده است؟ گاهی اوقات به نظر می رسد هر کاری که برای بهینه سازی سایت خود انجام می دهید، باز هم کمی کند است. شما باید از پاک کننده پایگاه داده استفاده کنید.

کارهای زیادی می توانید در سطح انجام دهید تا سایت وردپرس خود را سرعت بخشید – و تمیز کنید. شما می توانید تصاویر را فشرده کنید، CSS و جاوا اسکریپت را کوچک کنید، از بارگذاری تنبل استفاده کنید، و غیره… همچنین چیزهای زیادی در باطن وجود دارد که می توانید به آنها رسیدگی کنید.

پست های سطل زباله، ویرایش های قدیمی تر از کثیف و نظرات بی فایده همه چیزهایی هستند که سایت شما را سنگین می کنند. و پس از چندین سال نصب و حذف افزونه ها، احتمالاً یکسری جداول بی فایده در پایگاه داده خود دارید که قابل حذف هستند.

البته می توانید همه اینها را به صورت دستی انجام دهید. بسته به اینکه چقدر وقت آزاد دارید و امیدوار باشید چیزی را از دست ندهید، کاملاً ممکن است. اما من فکر می کنم شما به احتمال زیاد از ابزاری قدردانی می کنید که به شما کمک می کند این کار را سریعتر انجام دهید و چیزی را پشت سر نگذارید یا – قورت دادن – چیزی را در هسته وردپرس حذف کنید.

با استفاده از افزونه Database Cleaner، به شما نشان خواهم داد که چگونه پایگاه داده وردپرس خود را به راحتی و کاملاً بدون نگرانی تمیز کنید. ما ممکن است بهترین پاک کننده پایگاه داده برای وردپرس را پیدا کرده باشیم!

با پاک کننده پایگاه داده یک تمیز کردن کامل داشته باشید

این افزونه فریبنده ساده بیش از زیبایی است – و همینطور است است زیبا – پاک کننده پایگاه داده پایگاه داده شما را تجزیه و تحلیل می کند و توصیه هایی را به صورت پویا ارائه می دهد و با تغییراتی مانند افزودن افزونه های جدید یا حذف افزونه ها تنظیم می شود.

این افزونه برای سایت های کوچک عالی کار می کند و می تواند پایگاه داده بزرگ شما را به خوبی مدیریت کند. از پرس و جوهای هوشمند و کنترل شده برای پاکسازی کارآمد پایگاه داده هر اندازه استفاده می کند.

وب سایت پاک کننده پایگاه داده

پاک کننده پایگاه داده داده های موقت را حذف می کند. این مفید است. اما این افزونه به‌خوبی سایت شما را بهینه می‌کند و یک گام فراتر از حذف سطل زباله است.

در قسمت بعدی به نصب و استفاده حداکثری از افزونه Database Cleaner خواهیم پرداخت.

چگونه سایت خود را با پاک کننده پایگاه داده تمیز کنید

افزونه Database Cleaner سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند و ابتدا تعداد زیادی داده در مورد پایگاه داده شما به شما نشان می دهد. سپس گزینه هایی را به شما می دهد تا موارد را حذف کنید یا آنها را به حال خود رها کنید. به تعداد سایت‌های وردپرسی راه‌های زیادی برای مدیریت پاکسازی وجود دارد، بنابراین ممکن است متوجه شوید که گزینه‌ها را در هر سایت به طور متفاوتی سفارشی می‌کنید.

ابتدا اجازه دهید افزونه را نصب کنیم.

نصب و راه اندازی

با دانلود مستقیم افزونه Database Cleaner از صفحه WordPress.org آن شروع کنید.

پس از دانلود فایل فشرده افزونه، به داشبورد مدیریت سایت وردپرس خود بروید. انتخاب کنید پلاگین ها>جدید اضافه کن. روی آپلود افزونه کلیک کنید و فایل زیپ را که ذخیره کرده اید جستجو کنید. کلیک الآن نصب کن، سپس آن را فعال کنید.

همچنین می توانید افزونه را مستقیماً از سایت وردپرس خود جستجو کنید. در داشبورد مدیریت، را انتخاب کنید پلاگین ها>جدید اضافه کن. در نوار جستجو، به دنبال “پاک کننده پایگاه داده” بگردید و خواهید دید که به عنوان یک گزینه ظاهر می شود. کلیک الآن نصب کن و سپس آن را فعال کنید.

اکنون، در منوی سمت چپ داشبورد خود، آیتم جدیدی به نام خواهید دید برنامه های میو. ماوس را روی آن نگه دارید، سپس کلیک کنید پاک کننده پایگاه داده برای دسترسی به داشبورد

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

توجه: اگر قبلاً از نسخه استاندارد افزونه استفاده می‌کردید و اکنون به Pro ارتقا می‌دهید، ابتدا باید Database Cleaner استاندارد را حذف نصب کنید. سپس می توانید نسخه Pro را آپلود و فعال کنید. سپس باید کد مجوز خود را در Settings>License قرار دهید.

پیکربندی پاک کننده پایگاه داده

اولین چیزی که ممکن است در داشبورد متوجه شوید این است که Database Cleaner اندازه پایگاه داده شما را به شما نشان می دهد. همچنین یک نمودار کوچک به شما می دهد که تکامل اندازه پایگاه داده را نشان می دهد. می‌توانید هر زمان که خواستید با کلیک کردن روی نماد آبی رنگ تازه‌سازی، آن را بازخوانی کنید.

اندازه پاک کننده پایگاه داده

چندین تب در بالای پنجره منو با تنظیمات مختلف وجود دارد. در سایت من، آن را تنظیم کرده ام کارشناس حالت زیر آسان در حالت، برگه ها و گزینه های موجود کمتری برای بررسی وجود دارد. بیایید همه آنها را مرور کنیم و ببینیم آنها چه می کنند.

هسته وردپرس

اولین قانون وردپرس این است که «هسته را هک نکنید!» دلیلش این است که وردپرس کار خود را به خوبی انجام می دهد و نیازی به هک کد نیست. با این حال، با گذشت زمان پایگاه داده در طول انجام تغییرات با داده ها مسدود می شود و می توان برخی از آنها را حذف کرد. تمیز کردن پایگاه داده هک کردن هسته نیست و چیزی را در خود نرم افزار تغییر نمی دهد – فقط پایگاه داده.

در مثال من، Database Cleaner چند متای کاربر تکراری پیدا کرد.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

در دو ستون سمت راست بخش Users منو، می توانم آن را ببینم متای کاربر تکراری الف را نشان می دهد شمردن از 17، و حالت روی Auto تنظیم شده است.

این حالت گزینه جایی است که شما نحوه بازیابی و پاکسازی داده ها را کنترل می کنید. وقتی روی خودکار، با کلیک روی دکمه Auto Clean در بالای داشبورد به طور خودکار بازیابی و پاک می شود.

زیر کتابچه راهنمای، باید به صورت دستی رفرش و تمیز کنید. زیر هرگز، آن مورد را کاملا نادیده می گیرد.

می‌توانید روی سطل زباله در کنار مورد کلیک کنید یا از «پاکسازی خودکار» استفاده کنید. پرستو! پایگاه داده برای شما پاک می شود. در مثال من، منو اکنون 0 را در زیر نشان می دهد شمردن برای متای کاربر تکراری

روی دکمه refresh در بالای صفحه کلیک کنید نوشته ها، فراداده پست ها، نظرات، و گذرا منوها برای دیدن شمارش سپس روی سطل زباله یا Auto Clean کلیک کنید تا آنها را پاک کنید.

انواع پست

انواع پست چیست؟ در وردپرس، هر نوع پستی در پایگاه داده ذخیره می شود. واضح‌ترین آنها پست‌های وبلاگ، صفحات و محصولات هستند – برای مثال اگر فروشگاه WooCommerce دارید.

موارد نه چندان واضح، انواع پست سفارشی هستند که معمولاً هنگام نصب و استفاده از یک تم یا افزونه ایجاد می شوند. اینها می‌توانند گزارش‌ها، کتابخانه‌ها یا سایر داده‌هایی باشند که افزونه برای ذخیره و بازیابی برای عملکرد نیاز دارد.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

من می توانم انواع پست برای Elementor، WooCommerce و Spotlight را در مثالم ببینم. یکی نیز وجود دارد که خط زده شده است: scrollsequence. من این گزینه را دارم که انتخاب کنم که می خواهم نوع پست را با کدام افزونه مرتبط کنم. من همچنین می توانم روی پیوند Not Used در بالا کلیک کنم و همان مورد را به من نشان می دهد. دلیلش این است که من در حال حاضر پلاگین Scrollsequence را فعال نکرده ام.

من می خواهم در اینجا محتاط باشم زیرا اگر این مورد را از پایگاه داده پاک کنم، ممکن است در صورت فعال کردن مجدد افزونه Scrollsequence با مشکل مواجه شوم.

همچنین قابل توجه است که هر نوع پست مرتبط با وردپرس خاکستری است و این حالت تنظیم کنید هرگز به صورت پیش فرض. این ویژگی شگفت انگیزیست. اگر واقعاً نمی دانید چه کاری انجام می دهید، احتمالاً باید آن موارد وردپرس را به حال خود رها کنید.

جداول

در منوی جداول، پیوندهای بالای همه، استفاده نشده، استفاده شده و ناشناخته بسیار مفید هستند. به عنوان مثال، اگر روی Not Used کلیک کنید، لیستی از موارد موجود در پایگاه داده را مشاهده خواهید کرد که وردپرس در حال حاضر به آنها نیاز ندارد. به طور معمول این موارد پس از حذف یک افزونه یا چیزی مشابه باقی می مانند. این استفاده شده توسط ستون دقیقاً به شما می گوید که در کجا مورد استفاده قرار گرفته است.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

فرض کنید می دانید که افزونه را حذف کرده اید و دیگر از آن استفاده نمی کنید. در این صورت، می توانید با خیال راحت موارد مرتبط با آن را حذف کنید. در ستون های سمت راست، اندازه فایل و درصد نسبی فضای اشغال شده در پایگاه داده خود را خواهید دید.

هنگامی که شما بررسی کنید ناشناس پیوند، ممکن است چندان واضح نباشد که کدام موارد را می توان با خیال راحت حذف کرد. شاید لازم باشد کمی تحقیق کنید تا از این انجمن مطلع شوید.

همچنین می‌توانید به‌جای حذف جدول، بهینه‌سازی آن را انتخاب کنید، که این کار با کلیک کردن روی نماد موشک در سمت چپ انجام می‌شود.

همچنین یک چک باکس مفید «پنهان کردن موارد استفاده شده توسط وردپرس» در پایین وجود دارد.

گزینه ها

احتمالاً اکنون این ایده را دریافت کرده‌اید که افزونه‌ها داده‌های زیادی را اضافه می‌کنند – برخی مفید و برخی نه. در واقع، برخی از غیر ضروری ترین داده های ایجاد شده توسط افزونه ها در جدول گزینه های پایگاه داده شما ثبت می شوند.

گزینه های بارگذاری شده خودکار می توانند موذیانه ترین باشند. بسیاری از این گزینه ها برای بارگذاری سایت وردپرس شما نیازی به بازیابی ندارند. بی فایده ها آن را باتلاق خواهند کرد. در Database Cleaner دو انتخاب دارید گزینه ها منو: می توانید موارد را حذف کنید یا بارگذاری خودکار را برای آنها خاموش کنید.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

پیکربندی این بخش می تواند خسته کننده باشد، اما ممکن است مهم ترین دستاوردها را در اینجا ببینید.

کرون جابز

هر سایت وردپرسی cron jobs را اجرا می کند، اقداماتی که در پشت صحنه به صورت برنامه ریزی شده انجام می شوند. یک مثال می تواند یک سایت خبری باشد که فیدهای RSS را برای نمایش در صفحه جمع آوری می کند. کار cron به طور خودکار فیدها را در هر بازه زمانی که کاربر تنظیم می کند به روز می کند.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

تنظیمات و گزارش‌ها

در این منو، می‌توانید تعیین کنید که هر چند وقت یک‌بار می‌خواهید پاکسازی خودکار برای شما اجرا شود و اندازه دسته یا حداکثر مقدار ورودی‌ها به‌طور هم‌زمان پردازش شوند.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

قیمت گذاری

نصب و استفاده از Database Cleaner رایگان است. با این حال، یک نسخه حرفه ای وجود دارد که ویژگی های اضافی را در اختیار شما قرار می دهد.

داشبورد پاک کننده پایگاه داده

با نسخه Pro، شما یک بهبود یافته “استفاده شده توسط” ستون برای جداول، انواع پست و گزینه ها. ستون سعی خواهد کرد نشان دهد که کدام افزونه ممکن است از یک مورد خاص استفاده کند.

شما همچنین دریافت می کنید تمیز کردن خودکار ویژگی. این به طور مداوم در پس‌زمینه کار می‌کند و درخواست‌های کوچکی را ارسال می‌کند تا بر عملکرد تأثیری نداشته باشد. این در نسخه بتا است، بنابراین من نتوانستم آن را آزمایش کنم – به زودی ارائه می شود.

در نسخه Pro، قیمت بر اساس نرخ تمدید و تعداد وب‌سایت‌هایی که از آن استفاده می‌کنید، بر حسب ردیف است.

اگر احساس می کنید در افزایش سرعت سایت وردپرس خود به دیوار برخورد می کنید، سعی کنید پایگاه داده خود را تمیز کنید. و به جای اینکه خودتان این کارها را انجام دهید، کمی کمک بگیرید! برای انجام کارهای سنگین از Database Cleaner استفاده کنید.


– تهیه و ترجمه توسط wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!