منظورت گوتنبرگ هست یا چیز دیگه؟


تقریباً چهار سال از ادغام گوتنبرگ در وردپرس می گذرد و از آن زمان ما وارد دوره ای شده ایم که گاهی اوقات اصطلاح گوتنبرگ برای توصیف ویژگی های خاصی استفاده می شود که هیچ ربطی به پروژه ندارند. در مقاله اخیر فرنک کلاین، کلاین نگاه دقیق تری به معنای گوتنبرگ، اجزای سازنده پروژه و آنچه توسعه دهندگان و مشاوران باید بدانند تا در برقراری ارتباط با مشتریان دقیق باشند، می کند.

همانطور که کلاین اشاره می کند، گوتنبرگ یک ویژگی واحد نیست، بلکه گروهی از مؤلفه هاست که بخشی از کار دوباره وردپرس هستند. مولفه ها ویرایش محتوا، سفارشی سازی سایت، ویرایش مشارکتی و چند زبانه هستند. این اجزا به ویرایشگر بلوک، ویرایشگر قالب، ویرایشگر ابزار و ویرایشگر سایت تقسیم می شوند.

بنابراین وقتی کسی در مورد گوتنبرگ صحبت می کند یا آن را توصیف می کند، سوال بعدی این است که در مورد کدام بخش صحبت می کند؟ گوتنبرگ افزونه ای است که در آن این مؤلفه ها توسعه می یابند که در آن ویژگی های گاه به گاه در هسته وردپرس ادغام می شوند. این به خودی خود یک ویژگی واحد نیست.

من فکر می‌کنم که پیشنهاد کلاین برای توقف گفتن گوتنبرگ برای توصیف مؤلفه‌ها و ویژگی‌های بالا، پیشنهاد خوبی است زیرا ما به دنبال کردن یک سوپ آشفته اصطلاحات در طول یک انتقال بزرگ برای وردپرس هستیم. دقیق و دقیق بودن بهتر از انگشت شست و نادرست است.


– ارائه و ترجمه توسط تیم wordpress-templates.ir

سفارش طراحی سایت به وی تی!